Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásos szülők! Nem gondolja...

Vallásos szülők! Nem gondolja azt senki hogy ha vallásosnak neveli a gyerekét akkor ráerőszakolja a saját hitét?

Figyelt kérdés
És ha ő ezt kesőbb nem akarja? Nem egy esetet hallottam amikor nem meri elmondani a gyerek az anyának hogy ő nem hisz Istenben mert akkor milyen csalódott lesz Nekem szerencsém volt mert anyám ateista viszont azt mondta abba hiszek amiben akarok őt nem érdekli Természetesen volt hittan órám (évekig mert kötelező volt) szóval volt belátásom hogy én ezt akarom e vagy nem
2018. márc. 17. 15:51
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Mikor kb 3-os Voltam (már nem emlékszem pontosan) a sulimból egyházi iskola lett
2018. márc. 17. 18:19
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez már sokszor lefutott. A szülő mindeig "ráerőszakolja" a gyerekre világnézetét, legyen vallásos vagy ateista.


Mivel a gyermek számára elsődleges példakép a szülő, ezért jó eséllyel fogja ebben is követni. Tehát az ateista szülőknél sincs ez másként.


Nincs is ezzel gond, amíg szélsőségekbe nem csap át. De ez újfent minden világnézet esetén felmerülhet, nem csak a vallásosoknál.

2018. márc. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Minden nevelés "erőszak", ha úgy tetszik. Egyedül a negatív pedagógia nem az, ami gyakorlatilag nem csinál semmit.

Nekem a családom is keresztény, ebben a légkörben nőttem fel. Elvégeztem a gimnáziumot (állami volt nem egyházi), majd az egyetemet is, ahol tanultam filozófiát is. De ugyanúgy keresztény vagyok most is, mert nem találtam sem az egyetemi tanulmányaim alatt, sem máshol olyat, ami meggyőzött volna afelől, hogy nem jó, hogy keresztény vagyok.

Nem azért vagyok feltétlen hívő, mert gyerekkoromban "rámtukmálták", mivel azóta számos helyen hallhattam ellenvéleményt is és felnőtt ember vagyok, bármikor "változtathatnék", ha akarnék. A keresztény nevelés csak segített, hogy a kereszténységet mélyebben megismerjem. De számomra ez igaznak bizonyult.

Egy szülő igazából nem tudja a hitét ráerőszakolni a gyerekre, mivel Istenre mindenkinek magának kell rátalálnia a személyes életében. Egy szülő lehet erőszakos, hogy pl. csak azért is elrángatja a gyerekét hittanra,templomba, stb. még ha a kamasz gyerek vagy fiatal nem akar. ebben van különbség a keresztény szülők között is. Van, aki elrángatja a gyerekét, de ismerek több olyat is, aki nem.

2018. márc. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Te úgy képzeled, hogy a kisbaba ateistának születik (tévedés, mit is gondolna, hiszen még baba), de a szülei minden tiltakozása ellenére beszélnek neki Istenről, és addig sulykolják, amíg a gyerek elhiszi. Ez nem így van, a baba nem tiltakozik, majd kétéves kora körül fog először önállósodni, addig nem.
2018. márc. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

"Te úgy képzeled, hogy a kisbaba ateistának születik (tévedés, mit is gondolna, hiszen még baba), de a szülei minden tiltakozása ellenére beszélnek neki Istenről, és addig sulykolják, amíg a gyerek elhiszi. Ez nem így van, a baba nem tiltakozik, majd kétéves kora körül fog először önállósodni, addig nem"



Igen így van nem tiltakozik mert még nem is tud

Viszont minden nézetet be kell mutatni a gyereknek

Ha kiskorától kezdve vallásosnak neveled mert te is az vagy de ő nagyobb korában nem ért egyet veled bűntudata lesz

Ismerősöm apja pap de ő ateista és nem meri megmondani mert ugye ez szembe megy az apja hitével és neveltetésével

Nem akar neki csalódást okozni

És ez természetesen más családoknál is megtörténik

2018. márc. 18. 19:57
 16/26 anonim ***** válasza:

Nem törvényszerű, hogy bűntudata legyen. Engem járattak hittanra (akkor még nem a suliban volt), voltam elsőáldozó is. Aztán úgy voltam vele 12 és fél évesen (!), hogy még a nagymamám kedvéért megbérmálkozom, de aztán soha többet nem teszem be a lábam a templomba. És úgy is tettem, és nem volt bűntudatom emiatt.

Évekkel később újra "vallásos" lettem, de már protestáns. Néhányszor voltak teológiai vitáink a nagymamámmal...

Szóval nem gondolom, hogy baj lenne, ha vallásos nevelést IS kap valaki, ha meghagyják hozzá a szabadságát, hogy bármikor eltérjen attól, ha úgy gondolja. Ugyanez fordítva is igaz, ateista szülőknek sem okvetlen kell kiakadniuk, ha a gyerekük vallásos lesz.

2018. márc. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

"Szóval nem gondolom, hogy baj lenne, ha vallásos nevelést IS kap valaki, ha meghagyják hozzá a szabadságát, hogy bármikor eltérjen attól, ha úgy gondolja. Ugyanez fordítva is igaz, ateista szülőknek sem okvetlen kell kiakadniuk, ha a gyerekük vallásos lesz."


Igen pont erre gondoltam én is

Mind a 2 oldalt meg kell vizsgálni

2018. márc. 18. 22:03
 18/26 anonim ***** válasza:

"Ismerősöm apja pap de ő ateista és nem meri megmondani mert ugye ez szembe megy az apja hitével és neveltetésével

Nem akar neki csalódást okozni"


Szerintem ez nem a hit miatt van, hanem alapvető bizalomhiány a szülő és a gyerek között. Itt a nevelés máshol lett elrontva, nem a hittel.

2018. márc. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Közelről ismerem a családot

Nagyon szeretik egymást nagyon közel állnak egymáshoz

Egyszerűen csak nem akar neki csalódást okozni

Én se szívesen mondanám el neki

2018. márc. 19. 11:10
 20/26 tgt ***** válasza:
9%
Amikor a gyerekeket megfertőzik a vallással, az a pedofíliával egyenlő. Ostoba felnőttek az ostoba hitükkel rontják meg a védekezni képtelen gyerekeket.
2018. márc. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!