Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták, abban hisznek, hogy...

Ateisták, abban hisznek, hogy nincs Isten, tehát az is egy vallás?

Figyelt kérdés
2007. jan. 21. 11:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ, hogy mi fogalmazódik meg bennünk a vallás szó hallatán. Mindenesetre az ateizmust nem nevezném vallásnak. Az ateisták alapvetően abban hisznek, hogy saját maguk alakítják a sorsukat. Sem Istenben sem a sátánban nem hisznek.
2007. jún. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Én keresztény vagyok, mégis magam irányítom a sorsomat. Szabad akaratot kaptam úgy, mint mindenkimás. Mint Ádám is, ezért tiltotta ki Isten a paradicsomból. Különben még mindig ott lennénk.
2007. jún. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés nagyjából az alábbival egyenértékű:

"A geográfusok azt hiszik, hogy a Föld nem lapos, tehát a geográfia is egy vallás?"


Vallásnak bizonyos ideológiákat nevezünk. Az ideológia olyasmi, amit teljes egészében igyekszik megmagyarázni a világot. A "nincs Isten" állítás önmagában nem ideológia.

2007. jún. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%
Valóban vallás az ateizmus, ugyanis tény hogy nem _tudja_ az ateista, hogy nincs Isten, csak úgy gondolja hogy nincs, mert empirikusan nem lelt rá. Valaminek a nemlétét nem is lehet igazolni, ennek a kutatásmódszertanába nem megyek bele, de mindenesetre akkor a piros Ferrarik létezését is MEGALAPOZOTTAN vonhatnánk kétségbe csak azért, mert nem áll egy az utcán a ház előtt. :)
2008. szept. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Xmes ***** válasza:
93%
A kérdés eleve rossz, és értelmetlen. Az ateisták nem abban hisznek, hogy nincs, hanem nem hiszik el, hogy van. Nem ugyanaz. Tehát az ateizmus a hit hiánya, nem egyik hit kicserélése másikra, így nem lehet vallásként sem kezelni.
2009. febr. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
ha nem hiszed el hogy van ,akkor az alitod hogy nincs mas lehetoseg nem letezik.
2009. márc. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Szerintem ateista az, aki nem hisz egy feljebb való lény létezésében (Isten, Allah, stb), aki befolyásolhatja, irányelvet adhat az emberek életének menedzselésére. Úgy gondolom, ha nem volna Isten, az emberek akkor is "teremtenének" egyet maguknak, hogy úgy érezzék, nincsenek egyedül, és a halál után nincs vége az életnek, és ez teszi őket felsőbbrendűvé a többi élőlénnyel szemben. Az embereknek érzelmi biztonságot adhat a tudat, hogy van valaki aki törődik velük.Egyszerűbb úgy elfogadni a halált, hogy vár valami azon túl, mintsem belenyugodni, hogy a halállal véget ér a tudat és a test. Isten és a túlvilág létezésére nincsen empirikus bizonyíték.
2009. ápr. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, hogy kimegyek és iszom egy sört.

Ez is egy vallás. :)


[link]

2010. júl. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ateista=istentagadó. Tehát nem vall, hanem tagad. Ahogy előttem mondták: "nem hiszi el, hogy van, tehát nem hisz, nem vall semmit rgo: nincs vallása"

Én is ateista vagyok. ;)

2010. okt. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!