Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves vallásosak, elmerengtet...

Kedves vallásosak, elmerengtetek már gyönyörködve az apokalipszis borzalmas képeiben, abban a biztos tudatban, hogy ti megússzátok az irtózatos szörnyűségeket?

Figyelt kérdés

Jó érzés lehet, hogy nem érhet baj, semmi esetre sem és alaposan szemügyre vehetitek a pusztulást.

Nem tudom, hol nyílik ki a Biblia automatikusan, melyek a 'rongyosra' olvasott részek, de ez sanszos és felmerült bennem, mit gondolhattok ilyenkor.

- Most aztán megkapják! -

- Úgy kell nekik! -

- Sivalkodj csak, nyöszörögj, jajgass, elkéstél! -

Mennyire kéjes ilyenkor a borzongás?


Érthetetlen számomra, hogyan tudtok ilyesmit elfogadni, ebben hinni.

Már mégsem az ókorban élünk.



2018. ápr. 8. 13:28
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
9%

"Azt hitted megúszod?"

"Égj csak, ordíts és kiabálj, mert sosem lesz vége!"

2018. ápr. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
78%
Jó ég, te beteg vagy, kérdező.
2018. ápr. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
49%
Azoknál nem betegebb, akik el is hiszik.
2018. ápr. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:

Miért lennék én beteg?

Semmi szadizmus nincs bennem, jóakaratú, jámbor ember vagyok, de szinte biztos vagyok benne, hogy megfordult már a fejetekben, mi lesz akkor, hiszen sokan állandóan ezt hangoztatják, még prédikációk is gyakran elhangzanak, illetve részei az intelmeknek az apokaliptikus büntetés, az egész hitvallás köréje épül, központi eleme a szörnyű megtorlás.

Mellesleg furcsállom, hogy semmi fair hozzáállás nem található ebben az elképesztően aránytalan büntetésben, mert néhány évtized tévelygését örökkévaló büntetéssel honorálni, ez egyszerűen kegyetlenség.

2018. ápr. 8. 14:18
 5/46 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező akiről te beszélsz, az az amerikai fundi keresztények egy kis csoportja. Ők vallják azt, hogy Isten elragadja őket még az Apokalipszis kezdete előtt.


A legtöbb keresztény abban hisz, hogy mindenkinek át kell élnie a borzalmakat, bár arról már eltérő vélemények vannak, hogy valakiket hamarabb elragad-e Isten, mint másokat.

2018. ápr. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:

Eddig nem sokan merik felvállalni a gondolataikat.

Lucifernek nyomtam egy zöldet, nem azért, mintha egyetértenék vele, hanem mert a kérdésre bátran válaszolt és hasznosnak ítéltem a válaszát, mert hiszen azt pontozzuk. Nem ?

2018. ápr. 8. 16:52
 7/46 anonim ***** válasza:
100%
Egy keresztény sem gondol ilyeneket, hiszen a keresztények sem lehetnek biztosak saját üdvözülésükben.
2018. ápr. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
26%
Ahhoz kéépest mégis hány ezer, ha nem millió, gyilkosságot követtek el Isten nevében. Akkor valahogy ez nem tűnt problémának.
2018. ápr. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
79%
Na mennyit? Mert eddig csak kamu számokat láttam, ami egyetlen egy hiteles történelmi forrással sem volt alátámasztva.
2018. ápr. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
51%

A keresztények nem lehetnek biztosak abban, hogy nem fogják megérni az apokalipszist. Sokakkal ellentétben nem szeretek borzongani. Csak kérem Istent, hogy ettől mentsen meg. Nem vagyok abban biztos, hogy el fog kerülni.


A középkorban úgy gondolták, hogy a szentek majd örülni fognak annak, hogy a pokolban szenvednek a kárhozottak. Nekem ez szenthez méltatlannak tűnik.

2018. ápr. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!