Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen megcáfolhatatlan...

Milyen megcáfolhatatlan bizonyíték van arra, hogy a biblia hiteles tartalommal bír?

Figyelt kérdés
Olvasgatom sorban a különböző kérdéseket. Az ateista felteszi a kérdést, míg a vallásos nem válaszolja meg. Megtenné végre valaki, csak a tisztán látás végett.

2018. ápr. 21. 15:08
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
93%
Természetesen semmilyen, különben nem hitről beszélnénk.
2018. ápr. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
9%
Ezt úgy érted, hogy addig a szerelmes versek sem a szerelemről szólnak még nem kötik hazugságvizsgálóra a költőket, vagy hogy?
2018. ápr. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
9%

Hitelessége:

A Biblia igaz volta többször is a támadás kereszttüzébe került, de a legkevésbé sem sikerült aláásni vagy meggyengíteni ennek a műnek a tekintélyét.


Sir Isaac Newton egyszer ezt mondta: „Úgy találom, a hitelességnek biztosabb jelei vannak a Bibliában, mint bármely világi történelmi beszámolóban” (R. Watson: Two Apologies. London, 1820, 57. o.).


Például megcáfolhatatlan tényeket közöl arról, hogy hogyan vették be a médek és a perzsák Babilont

illetve az olyan személyekről, mint a babilóniai Nabukodonozor,az egyiptomi király, Sisák az asszír III. Tiglát-Pilészer és Szanhérib; a római Augusztusz, Tibériusz és Klaudiusz császár ; a római Pilátus, Félix és Fesztusz.

Amit a Biblia feltár ezekről vagy bármely más személyről, helyről, vagy eseményről, az történelmi szempontból minden részletében pontos.

Amit a Biblia a különböző népekről és nyelvekről mond, szintén megfelel a valóságnak. A népcsoportok tagjai, függetlenül a fizikai jellegzetességeiktől, kultúrájuktól vagy nyelvüktől, egyetlen emberi családhoz tartoznak. Tagadhatatlan tény, hogy az emberi család három csoportra tagolódik, a jafetitákra, hamitákra és szemitákra, mely népek Noétól, és ennélfogva Ádámtól származnak

2018. ápr. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
9%

Sir Henry Rawlinson ezt mondta: „Ha a bibliai beszámolót teljesen figyelmen kívül hagynánk, és csupán a nyelvi ösvények érintkezési pontjai által vezéreltetnénk magunkat, akkor is arra a végkövetkeztetésre jutnánk, hogy az a középpont, amelyből a különböző vonalak sugárszerűen szétfutottak, Sineár síksága volt” (G. Rawlinson: The Historical Evidences of the Truth of the Scripture Records. 1862, 287. o.; 1Mó 11:2–9).


Gyakorlatias javaslatok: A bibliai tanításoknak, példáknak és tantételeknek nagy gyakorlati értékük van a modern kori emberek számára is. A benne található igazságos alapelveknek és a magas erkölcsi irányadó mértékeknek köszönhetően ez a könyv messze felülmúl bármely más művet. A Biblia nemcsak fontos kérdésekre ad választ, hanem sok gyakorlatias javaslatot is tesz. Ha az emberek követik ezeket, akkor jobb fizikai és lelki egészségnek örvendenek. A bibliai alapelvek meghatározzák, hogy mi jó és mi rossz, és mércéül szolgálnak arra vonatkozóan, hogy mi számít becsületes üzleti tevékenységnek, igazi szorgalomnak , tiszta erkölcsi viselkedésnek, építő társaságnak és jó családi életnek.


Egy híres oktató, William Lyon Phelps például ezt mondta: „Meggyőződésem, hogy többet ér a Biblia ismerete egyetemi képzés nélkül, mint egy egyetemi képzés a Biblia nélkül” (The New Dictionary of Thoughts. 46. o.). John Quincy Adams pedig ezt írta a Bibliáról: „A világ összes könyve közül ez az a könyv, amely a leginkább hozzájárul ahhoz, hogy az emberek jók, bölcsek és boldogok legyenek” (Letters of John Quincy Adams to His Son. 1849, 9. o.).

2018. ápr. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
30%
Az eddigi 8956 hasonló kérdés.
2018. ápr. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 A kérdező kommentje:

#5

És találtál bennük bizonyítékot ?

Mindenhol ez a ködösítés megy.

A legjobb , amit eddig olvastam, hogy:

"Hát olvasd el a bibliát, önmaga a bizonyíték."

Ezen legalább jót szórakoztam. :)

Ha mondom, hogy én vagyok a sátán, akkor csak viccelek, de ha leírom és azt valaki elolvassa, na akkor lesz csak hiteles az állításom. Logikus....

2018. ápr. 21. 17:43
 7/57 anonim ***** válasza:
39%
Ne itt keresd a választ és ne azt várd, hogy mások válaszoljanak neked, amelyeket aztán bírálsz. Végezz Te magad kutatásokat és legalább egyszer olvasd végig a bibliát. Ha naponta 5-6 fejezetet elolvasol belőle, egy év alatt kiolvashatod. Én már több biblia fordítást is kiolvastam. Olyanról nem tudsz hiteles véleményt alkotni, amit nem ismersz. Végezz összehasonlításokat a különböző fordítások között, mert segíthet a jobb megértésben. Ezen kívül végezz kutatásokat a tudományos oldalon is. Aki ezt nem teszi meg, annak nem lehet olyan hite amely igazi alapokra épül. Ne ölbetet kézzel várd azt, aki neked megfelelő választ ad, ne légy lusta, győződj meg magad a tényekről. Már vannak olyan könnyen megérthető fordítások, amelyek még ezelőtt tíz évvel nem.
2018. ápr. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 A kérdező kommentje:

#3-astól kérdezném:

Noé bárkája nagyjából mekkora lehetett ?

Csak azért érdekelne, hogy össze tudjam vetni azon adattal, miszerint minden fajból , ha 2 példányt felrakunk a hajóra, akkor mennyi hely kellett volna még másik 35-40 hajón, hogy fel is férjenek. Egyelőre a rovaroknak sem elég 1 bárka.

2018. ápr. 21. 17:51
 9/57 anonim ***** válasza:
57%
Nekem a kérdés ködös. Hogyan legyen hiteles? Történelmileg vagy az eredeti nyelvezetéhez képest, vagy az eddigi tudományos tényekhez képest, a szöveget lejegyző emberek személyét tekintve, vagy...? Még csak nem is egy egységes írás, amit egyetlen szempontból lehetne vizsgálni. Mitől lesz hiteles bármi amit olvasol?
2018. ápr. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 A kérdező kommentje:

#7-es.

Attól, hogy elolvasom, az nem bizonyíték.

Kutatni viszont kutattam és tudod mire jöttem rá ?

Van egy rakás ellenérv, de azt a fránya bizonyítékot sehogy sem lelem.

Igazán kisegíthettél volna vele...

Azt hiszem hízelegne a hiúságodnak, ha jól az orrom alá dörgölhetnéd azt a bizonyítékot. Ha lenne, akkor minden hívő ezt szajkózná.

Bárkitől is kérdeztem eddig, mindig csak a mellébeszélést tapasztalom.

Konkrétum egy szál se...

2018. ápr. 21. 17:57
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!