Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Aki szerint az ateizmus...

Aki szerint az ateizmus vallás, meg is tudja indokolni, mitől lenne az?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 28. 20:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
34%
Bigott Biblia idézetek 3...2...1...
2018. ápr. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
98%

Mert az idegen szavak gyűjteménye ezt mondja. “vallási, filozófiai és egyéb csoportokat tömörítő gyűjtőfogalom, mely csoportok közös jellemzője az istenben vagy istenekben való hit hiánya.”

Viccet félretéve, én csak azt tudom megindokolni, hogy én miért nem tartom vallásnak. A hivőknek van egy helyük, (pl templom) ahol fohászkodnak/imádkoznak valamihez. (Isten) Ezek talán minden vallásnál jelen vannak. Egy ateista ezt sehogy nem kivitelezi.

De a nem hit is lehet hit végülis valaki szerint, csak az nem a klasszik értelemben...

2018. ápr. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem senki sem mond ilyet, vagy esetleg neked van fogalomzavarod.


Egyébként vannak ateista vallások, ilyen többek között a buddhizmus is. De maga az ateizmus nem lehet vallás, mert azon belül is számtalan különféle nézetű ember van. Bár az ateisták közt is vannak olyanok, akiken a vallásosság jegyei figyelhetőek meg, csak az ő alaptézisük, hogy Isten nincs, míg a teisták nézete, hogy Isten van.

2018. ápr. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Inkább csak ugyanúgy egy hitrendszeren alapuló csoportosulásnak látom, amiben ők azt mondják el, hogy szerintük ami egy másik csoportosulás szerint van, szerintük nincs. Mivel egyiket sem lehet tényekkel igazolni, így a saját nézetüket vallják magukról másoknak. De már volt ez kérdés, ami miatt nekem is lett egy belőle: https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


#2 A vallások egy részénél van ilyen, de ezen kívűl vannak sokan akik hisznek Istenben de nem követnek vallásokat, nem tartoznak közösségekhez, és olyanok is akik valami egész más felettük álló erőkben hisznek.


#3 A hívők között is számtalan különböző nézetű ember van.


Én nem sok különbséget látok azok között akik állítják, hogy nincs Isten, meg azok között akik szerint csak az általuk elképzelt formában létezik Isten. Hogy mi mitől vallás, azt meg nem tudom.

2018. ápr. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

“Sokan akik hisznek Istenben de nem követnek vallásokat, nem tartoznak közösségekhez“

A kérdező konkrétan a vallásról beszélt, kérdezett, azoknak, akiket felsoroltál, nincs vallásuk, hanem egyedi hitgyakorlatuk van. Én nem erről beszéltem.


“olyanok is akik valami egész más felettük álló erőkben hisznek.”

A zárójel pl volt (mindkét esetben, amit írtam), nem kötelező csak ebben hinni.

2018. ápr. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
97%
Az ateista azt jelenti, hogy valaki nem hisz istenben/istenekben. Ettől még lehet vallásos. Pl a zen buddhisták, lavey sátánisták, druida papok, Dawkinsisták stb is mind ateista vallást követnek.
2018. ápr. 29. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
95%
Az szintén vitakérdés, hogy az istenben nem hívő vallások ateizmusnak minősülnek e. Valaki szerint igen, valaki szerint nem.
2018. ápr. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez puszta nyelvészeti, értelmezési kérdés (probléma), mert amit hiszűnk azt megvalljuk, vagyis vallást teszünk...ebből alakult ki az, hogy az egyazon hitet vallókat vallásosaknak kezdték hívni, majd maga a "vallás" szó igéből főnévvé alakulva már embercsoportoknak lett a neve.
2018. ápr. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Aki vallásos, önmagából kiindulva nem nagyon tudja elképzelni másképp a dolgok megközelítését sem. Olyan ez, mint amikor a bácsika szétnéz napközben a laptopjaik előtt ücsörgő népeken, és azt mondja: ezek a maiak nem dolgoznak! Bezzeg ő már 14 évesen a vasműben...
2018. ápr. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
46%
Hát igen a bélyegek nem gyűjtése se hobbi!
2018. ápr. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!