Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi, ti mit gondoltok...

Tgt kérdése:

Jehova Tanúi, ti mit gondoltok arról, ha egy férj veri a feleségét?

Figyelt kérdés
[link]

2018. máj. 7. 12:14
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
8%

En azt gondolom hogy csaladon beluli eroszak nem letezik, mert a nonek kotelessege szexelni a ferjevel, minthogy a ferjnek is kotelessege kielegitenie a nonek a szexualis igenyeit.


Masreszrol pedig azt gondolom hogy aki olyan ostoba hogy nem valik el az ilyen embertol, az meg is erdemli.

2018. máj. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
80%
Hú de undorító egy mocsok féreg vagy első válaszoló...
2018. máj. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
68%

"3 A Biblia azt mondja, hogy az „ellenségeskedések, versengések . . ., harag” azok közé a dolgok közé tartoznak, amelyeket Isten elítél, és kijelenti, hogy „a kik ilyeneket cselekesznek, Isten országának örökösei nem lesznek” (Galátzia 5:19–21). Ezért bárkit, aki kereszténynek állítja magát, és ismételten, megbánás nélkül enged az erőszakban megnyilvánuló haragkitöréseknek – beleértve ebbe talán még házastársának vagy gyermekeinek fizikai bántalmazását is –, ki lehet közösíteni a keresztény gyülekezetből. (Vö. 2János 9, 10.) Így a gyülekezet tiszta marad az erőszakos személyektől (1Korinthus 5:6, 7; Galátzia 5:9)."

[link]

2018. máj. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
18%

Nagyon helyesen teszi, a Biblia szerint ez teljesen megengedett.


"22

Ti asszonyok a ti saját férjeteknek engedelmesek legyetek, mint az Úrnak.

23

Mert a férj feje a feleségének, mint a Krisztus is feje az egyháznak, és ugyanő megtartója a testnek."



"Az asszony csöndben, engedelmes lélekkel hallgassa a tanítást. 12Nem engedem, hogy az asszony tanítson, sem azt, hogy a férfin uralkodjék, hanem maradjon csöndben. 13A teremtésben is Ádám volt az első, Éva utána következett; 14Ádámot nem vezették félre, de az asszony hagyta, hogy félrevezessék, s bűnbe esett. "

2018. máj. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
94%

"Nagyon helyesen teszi, a Biblia szerint ez teljesen megengedett."


Egy túrót megengedett, miért kell provokálni?


"Férfiak, szeressétek feleségeteket, ahogy Krisztus is szerette az Egyházat, és feláldozta magát érte, hogy a keresztségben szavával megtisztítva megszentelje. Ragyogóvá akarta tenni az Egyházat, amelyen sem szeplő, sem ránc, sem egyéb efféle nincsen, hanem szent és szeplőtelen. Így a férj is köteles szeretni feleségét, mint saját testét. Aki feleségét szereti, önmagát szereti. A saját testét senki sem gyűlöli, hanem táplálja, gondozza, akárcsak Krisztus az Egyházat." (Ef 5, 25-29)

Illetve:

"Az asszony nem rendelkezik tulajdon testével, hanem a férje. Ugyanúgy a férfi sem rendelkezik tulajdon testével, hanem a felesége." (1Kor 7,4)


Úgy gondolom, hogy ha egy férfi úgy szereti a felségét, ahogy Krisztus az Egyházat, akkor abba sem verbális, sem fizikai erőszak nem fér bele. Még akkor sem, ha esetleg hibázott a feleség. Jézus hány embert ütött meg a tanítványai közül?

2018. máj. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom, ki a franc irkál ide, de nem valószínű, hogy Jehovások.

Nekem van ismerősöm, akinek Jehovás volt a családja, a pasi állandóan verte a családját, beleértve a feleségét is. Nem dicsérték meg érte, sőt ez hozzájárult ahhoz hogy kitették őket a tanúk közül.

2018. máj. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
77%

Akár jehova tanúi, akár más, kellően primitív. Az asszony is, ha tűri.


Jót mosolyogtam, "kötelessége" szexelni. Hát kötelességből nem megy. Örömből igen.

2018. máj. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Amit gondolunk azt már kifejtették előttem.


A cikkhez szólnék hozzá inkább.

Ahhoz is csak annyit, hogy két külön dolog az amiről a vének és adott esetben a rendőrség/bíróság dönt. A gyülekezet adott esetben lehet, hogy kizárja az illetőt és a bíróság meg ártatlannak találja. A rendőrségi feljelentés az áldozat dolga tudtommal. Bár én voltam már tanúja családon belüli erőszaknak (verés), a rendőrök nem tudtak mit csinálni, ilyen a törvény. A lényeg igazából annyi, hogy nem akadályozhatja a rendőrség munkáját a gyülekezet. Azt meg alapból furcsának találom, hogy mi az, hogy kiafni a személyt? Nem egy ország vagyunk ahova kiadatási parancsot kell benyújtani, ez így elég sánta.

2018. máj. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
32%

Magam is Jehova tanúja vagyok, hosszú-hosszú évek óta


Ilyen és ehhez hasonló történeteket egyet egyet ha hallottam.

A mi gyülekezetünkben boldog békés családok járnak, ha vannak is problémák, /mert olyan nincs hogy tökéletesen működik minden, hiszen nem vagyunk tökéletesek,/ Bibliai megoldással orvosolnak.


Amikor ilyet hallok, csak azt tudom mondani, hogy nem voltunk ott, nem tudjuk mi történt, ezért beleszólni nem lehet.

A problémákban pedig két fél van, a másikat is meg kell hallgatni. Ez a hölgy, ezzel azokat a valóban keresztény életet élő testvéreit is vád alá helyezi, akik mit sem tudnak erről. Ugyanakkor, helyes keresztény életet élnek.

Az ilyen esetek nagyon felháborítanak, minden jó érzésű embert, nem csak a Tanukat. Soha nem értettem, miért keresztelkedik meg olyan személy, aki megüti a férjét, feleségét, vagy bármi olyan dolgot tesz, ami ellene megy annak a Krisztusi tanításnak, amire a keresztelkedéskor fejet hajtott.


Ítélkezni pedig pontosan azért sem lehet, mert nem ismerünk minden részletet, valamint nem vagyunk erre felhatalmazva.


Az Én férjem, család centrikus, szerető, törődő, keresve sem találhattam volna jobbat.

Nem követelőzik, soha nem ütött meg, és amikor olyan állapotban vagyok, elmosogat, kitakarít, megfőz, és nem követelőzik.

Ahova pedig gyülekezeti szinten tartozok, elmondhatom a testvéreimről, ha vannak is problémák, ilyen drasztikus, keresztény ellenes megnyilvánulások soha nem is voltak.

Ha valaki nem tud viselkedni, akkor helyesen kipenderítették azokat, akik nem oda valók.


Szeretem a testvéreimet, és azokat is akik nem azok.

Így akik nem tudnak helyesen élni, azok szégyelljék magukat, és ha van lelkiismeretük, menjenek vissza a világba, és többieket pedig ne hozzák szégyenbe.

2018. máj. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
73%
Jellemző amúgy, hogy Jehova Tanúit kérdezik, és ha egy hivatalos álláspontot bemásolok erről, akkor meg lepontoznak.
2018. máj. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!