Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásos emberek miért...

A vallásos emberek miért ítélik el az ateistákat?

Figyelt kérdés
Miért nem fogadják el az ő nézeteiket?

2018. máj. 8. 23:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
79%
ez fordítva is igaz és nem csak a vallásnál, az emberek elítélik azokat akik nekik nem tetszenek
2018. máj. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
65%
Alapból nem érdekel, de amikor elkezdik az agyatlan f.ságaikat hajtani, és hülyének nézni, na akkor kinyílik a bicska.
2018. máj. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
72%
2018. máj. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
22%

Én nem ítélem el az ateistákat. Mint ahogy azokat sem, akik nem hiszik el a holdraszállást, vagy hogy a Föld gömbölyű. De ez nem is jó hasonlat, mert aki ezeket nem hiszi el, nem árt magának vele.


Inkább azokhoz hasonlítanám őket, akik nem hiszik, hogy a cigaretta ártalmas, vagy hogy ha a gomolygó szmogban árult zöldséget, gyümölcsöt eszik, jó sok mérget visznek be a szervezetükbe. Csinálja, hol érdekel, tőlem fel is kötheti magát. De amikor a gyerekére akarja ráerőltetni, akkor azért már közbeszólok.

2018. máj. 9. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
94%

Az ateisták miért ítélik el a vallásos embereket? Miért nem fogadják el az ő nézeteiket?


A vallásos miért ítéli el a más vallású embereket? Miért nem fogadja el az ő nézeteiket?


Mindössze arra szeretném felhívni a figyelmed, hogy a tisztelethez hasonlóan egy kölcsönös dologról beszélünk: én megadom neked, te megadod nekem. Szerencsére kis közösségekben gyakran tapasztalom, hogy tényleg így megy: nagy élmény volt az az este, ahol egy asztalnál legalább tíz vallást képviseltünk, és nagyszerűen éreztük magunkat.


Bár a világban is így működne...

2018. máj. 9. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
4%

Miert kene elfogadnom a nezeteidet?

Terjel meg a jo Istenhez teljes szivedbol most azonnal.

2018. máj. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
75%

Van, aki elfogadja és van, aki nem.

Mint ahogy ateistából is van, aki elfogadja mások hitét és abszolút nem érdekli/nem zavarja, és van, aki nem. Ismerek mindkettőből példát. Szerintem nem másabb az arány a vallásosoknál sem.

2018. máj. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
71%
A vallás egy nagyon erős önfenntartó erő. Mindenkit és mindent elítél, ami nem saját maga. Lásd: vallásháborúk.
2018. máj. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem ez így nem igaz. A kérdés maximum úgy lehetne igaz, hogy egyes vallásos emberek miért ítélik el az ateistákat. Ahogy egyes ateista emberek is elítélik a vallásos embereket.


Én személy szerint nem ítélek el senkit, attól, hogy nem értek egyet a nézetével.

(katolikus vagyok)

2018. máj. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
97%

"De amikor a gyerekére akarja ráerőltetni, akkor azért már közbeszólok."


Miért, a vallás nincs ráerőltetve a gyerekekre?


De amúgy tényleg oda-vissza fordítható a kérdés, vannak ateisták is, akik elítélik a vallásosokat. Én már kinőttem ebből, ha valakinek kell a vallás, hát gyakorolja. Csak engem hagyjon békén vele.

2018. máj. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!