Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek Richard...

Mi a véleményetek Richard Dawkins ezen beszédéről?


2018. máj. 19. 11:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
78%
Részben ismerem a katolikus tanításokat, és több más vallású közösséget is, a Bibliát is nézegettem már néhányszor. Sok olyan van az egyes vallásokban, amivel nem értek egyet. Elég különbözően értelmezik a Bibliát is. Én is. Mások is. Az emberek egyénileg is másképp értelmezik azt amit hallanak vagy látnak. De olyanokat amiket Dawkins mondott még nem hallottam egyik vallási vezetőtől sem. Azt sem, hogy ilyenekben a vallasi közösségek egésze egyetértésben lenne. A legtöbb amit elmondott, az egyes nézetek kiforgatása volt. Ilyet pedig csak elvakult megszállottak tesznek. A valláson belül is találni ilyet. Ettől még egyiknek sem lesz igaza, és mindkettő borzalmasan káros a világunkra nézve.
2018. máj. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
39%
Lehet már kínjában mondja ezt a sok hazugságot. Például Hitler vallási nézeteivel kapcsolatban is bármelyik történész megcáfolná.
2018. máj. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

# 2

Bizonyíték?

2018. máj. 19. 13:16
 4/23 anonim ***** válasza:
46%

Jah például olvasd el Michael Hesemann Der Papst, der Hitler trotzte című könyvét.

Hitler egyébként viszonlag korán, kb 17 évesen szakított katolikus hitével. Tehát Dawkins érvelése egyszerű hazugság áradat. Bár tudtommal őt nem zavarja a tények elferdítése, hogy igazolja saját nézeteit.

2018. máj. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

# 4

Dawkins kíséreltekkel bizonyítja az érveléseit!

[link]

2018. máj. 19. 13:53
 6/23 anonim ***** válasza:
68%

"Dawkins kíséreltekkel bizonyítja az érveléseit!"


Ez érdekes és szerinted milyen kísérletet végzett, amivel igazolta, hogy Hitler kitartott katolikus hite mellett?

Hirtelen fogalmam sincs, erre milyen kísérlet lenne megfelelő, de kíváncsi vagyok rá.


A linkelt oldt se tudom, hogy mire hoztad. Dawkins a videóban Hitler katolikussága mellett érvelt, ami egyszerű hazugság, mint írtam. Hitler még fiatalon szakított az Egyházzal, sőt üldözte. Egy neopogány germán vallást akart kialakítani.

2018. máj. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
74%

Hitler kb. annyira volt katolikus, mint itt a kommentelők többsége. Ja, annak keresztelték.

Felőlem Dawkins azt mond, amit akar, de a történelmi "kísérleteit" és példáit hagyja meg a szakma kutatóinak... Én se hirdetem az etológiai és az evolúcióbiológiai "kísérleteimet" mindenki előtt, hanem meghagyom a szakembereknek.

A linkelt weboldal meg egy vicc. Már a cím is csúsztatás: Adolf Hitler vallása a Mein Kampf szerint. No most, 1. a Mein Kampfot még a hatalomra jutása előtt írta 1925-ben. Elég bárgyú dolog egy személyt és egy életpályát egy írott mű alapján megítélni. 2. a Mein Kampf alapvetően nem a 'Führer" vallási nézeteiről szól. A műnek nem ez a célja, hanem egy politika program. Ebből kiragadni 1-2 mondatot ugyancsak nem felel meg a történész-kutatás módszertanának.

2018. máj. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
36%

Nagyjából egyetértek Dawkins véleményével. Hitler egy átlagos katolikus volt buzgóságát illetően, gyermekkorában megkeresztelték, kisfiúként még járt a templomba, kamaszkora után pedig már nem járt rendszeresen, de továbbra is katolikusnak és kereszténynek tartotta magát. Tipikus eset, felnőtt katolikus ismerőseim ugyanezt mondják.


idézet Hitlertől (a videóban is szerepel):

"felismerték, hogy kik is ezek a zsidók valójában, és felszólítottak az ellenük való harcra. És Isten igazsága nem a szenvedő ember igazsága, hanem a harcosé. Mint keresztény, és mint férfi, határtalan szeretettel olvastam azokat a passzusokat, melyek arról szólnak, hogy Urunk hogy emelkedett fel hatalmában, és űzte ki az álnok kígyókat a templomból."


Sok római katolikus pap támogatta Hitlert, hálaadó misét szerveztek (pl. müncheni főérsek), amikor meghiúsult a Hitler elleni merénylet, megáldották a nácik fegyvereit szenteltvízzel, stb.

2018. máj. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
38%

"Hitler egy átlagos katolikus"


Jah Hitler egy tipikus katolikus, sőt minden katolikus tipikusan olyan, mint Hitler, egy őrült tömeggyilkos. Egyébként normális vagy te?

2018. máj. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
35%

Ezt írtam:

"Hitler egy átlagos katolikus volt buzgóságát illetően"


A "buzgóságát illetően" nem véletlenül került hozzá.

2018. máj. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!