Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Honnan tudták a Biblia írói,...

Honnan tudták a Biblia írói, hogy Jézus anyja szűz volt?

Figyelt kérdés

Jézus sehol sem említi, az ő korában senki nem tud ilyesmiről, sőt, egyház-történeti adatok vannak arról, hogy nem is tekintették Istennek a kortársai.

Melyik fejezetben írják, hogy Máris szűz volt, ki írja és ír e róla, hogy ő honnan tudja?



2018. máj. 22. 21:33
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
23%
Sehonnan, ez fordítási hiba.
2018. máj. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
100%

A próféták előre megmondták, hogy így lesz.


Máté evangéliuma ezt írja:


18 Jézus Krisztus születése pedig így történt: Mikor anyja, Mária már jegyese volt Józsefnek, de még nem keltek egybe, kitűnt, hogy áldott állapotban van a Szentlélektől. Lk 1,27.35 19 Férje, József, aki igaz ember volt, és nem akarta őt szégyenbe hozni, elhatározta, hogy titokban elbocsátja. 20 Amikor azonban ezt végiggondolta magában, íme, az Úr angyala megjelent neki álmában, és ezt mondta: József, Dávid fia, ne félj feleségül venni Máriát, mert ami benne fogant, az a Szentlélektől van. 21 Fiút fog szülni, te pedig majd Jézusnak nevezed, mert ő fogja megszabadítani népét bűneiből. Lk 1,31.77 ; 2,21 ; ApCsel 4,12 22 Mindez pedig azért történt, hogy beteljesedjék, amit az Úr mondott a próféta által: 23 „Íme, a szűz fogan méhében, és fiút szül, és Immánuélnak nevezik majd” – ami azt jelenti: Velünk az Isten. Ézs 7,14 24 József pedig, amikor felébredt álmából, úgy tett, ahogyan az Úr angyala parancsolta neki, és feleségül vette őt, 25 de nem érintette addig, amíg meg nem szülte fiát, akit Jézusnak nevezett el. * Lk 2,7.21


Lukács pedig:


26 A hatodik hónapban pedig Isten elküldte Gábriel angyalt Galilea egyik városába, Názáretbe 27 egy szűzhöz, aki a Dávid házából származó József jegyese volt. A szűznek pedig Mária volt a neve. 28 És hozzálépve így szólt az angyal: Üdvöz légy, kegyelembe fogadott, az Úr veled van! ** 29 Mária megdöbbent e szavakra, és fontolgatta, mit jelenthet ez a köszöntés. 30 Az angyal ezt mondta neki: Ne félj, Mária, mert kegyelmet találtál Istennél! 31 Íme, fogansz méhedben, és fiút szülsz, akit nevezz Jézusnak. Ézs 7,14 32 Nagy lesz ő, és a Magasságos Fiának nevezik majd; az Úr Isten neki adja atyjának, Dávidnak a trónját, Ézs 9,6 33 ő pedig uralkodik a Jákób házán örökké, és uralkodásának nem lesz vége. 2Sám 7,12-13.16 ; Zsolt 89,37 ; Dán 2,44 ; 7,14 ; Mik 4,7 34 Mária megkérdezte az angyalt: Hogyan lehetséges ez, mivel én férfit nem ismerek? 35 Az angyal így válaszolt neki: A Szentlélek száll reád, és a Magasságos ereje árnyékoz be téged, ezért a születendőt is Szentnek nevezik majd, Isten Fiának. 36 Íme, Erzsébet, a te rokonod is fiút fogant öregségére, és már a hatodik hónapjában van az, akit meddőnek mondanak, 37 mert Istennek semmi sem lehetetlen. 1Móz 18,14 38 Mária ezt mondta: Íme, az Úr szolgálóleánya: történjék velem a te beszéded szerint! És eltávozott tőle az angyal.

2018. máj. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
64%

Messiási prófécia:a héber bethú·láʹ szónak a jelentése ’szűz’,

Az Ézsaiás 7:14-ben egy másik kifejezés (ʽal·máʹ) jelenik meg: „Íme, a fiatal nő [há·ʽal·máʹ] teherbe esik,

Az ʽal·máʹ szó jelentése ’fiatal nő’ vagy ’hajadon’, és szűzre vagy nem szűzre egyaránt használható.


Isten közli velünk, hogy Jézuson minden jövendölés beteljesült, ez is így teljesült be.


(Ézsaiás 7:14) 14 Ezért maga Jehova ad nektek jelt: Íme, a fiatal nő teherbe esik, és fiút szül, . . .

(Lukács 1:34) 34 Mária azonban ezt mondta az angyalnak: „Hogyan lesz ez, hiszen nekem nincs nemi kapcsolatom férfival?”

2018. máj. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
100%

#1, ez bullshit, ha így lenne, a szövegkörnyezetből elég egyértelműen kiderül, hiszen Mária megkérdi, hogy "hogy lehet ez, amikor férfit nem ismerek"

Az ismerni igét a Biblia több helyen is használja a nemi kapcsolatra. Egyertelmű, hogy Mária arra kérdez rá, hogy hogy lehetséges ez, amikor nem voltam még együtt férfival.

2018. máj. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
40%

Nagyon fiatal volt

(Józsefnek meg voltak már gyermekei)

2018. máj. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
József özvegy volt -
2018. máj. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 Ozmium42 ***** válasza:
70%
Azt hallottam, hogy nem is úgy kell érteni, hogy meg volt a szüzessége, hanem pusztán úgy, hogy "fiatal nő" volt, amit később szűznek fordítottak tévesen.
2018. máj. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:

Mondjuk azt furcsának is vélem, hogy tüzetes vizsgálat nélkül honnét tudnák, hogy valaki szűz e, vagy nem.

Ha azt írja, hogy ' nem ismert férfit', akkor azt úgy is lehet érteni, hogy a fogamzás időszakában nem volt kapcsolata, de megelőzően még lehetett.

Mellesleg nem igazán értem, hogy Máté honnan tudhat ilyen intim dolgokat. vagy éppen Lukács, akik sokkal később éltek, mint Jézus fogantatása.

Jézus kortársai nem említenek ilyeneket, tehát ez lehetséges, hogy egy későbbi kitaláció, már csak logikusan végiggondolva, nem tartom valószínűnek, hogy egy ilyen eseményről jó pár évtized múlva valami idegen sarkalatos információkat tudjon előásni a semmiből.

2018. máj. 22. 22:43
 9/45 anonim ***** válasza:
100%

"Ha azt írja, hogy ' nem ismert férfit', akkor azt úgy is lehet érteni..."


Nem, nem lehet. Ha nem ismert férfit korábban, akkor az azt jelenti, hogy nem ismert férfit korábban.

Ha én azt mondom, hogy nem drogoztam korábban, az nem azt jelenti, hogy az elmúlt néhány napban nem tettem, hanem még soha. Egyszerű szövegértés, 2. osztályos tanulónak már menne.


"Mellesleg nem igazán értem, hogy Máté honnan tudhat ilyen intim dolgokat. vagy éppen Lukács, akik sokkal később éltek, mint Jézus fogantatása."


Valószínűleg Jézus sem emlékszik saját fogantatására. Szóval valószínűleg Máriától. Aki nem Máris, mint a kérdésben írtad.


"Jézus kortársai nem említenek ilyeneket"

Jézus kortásai Jézust se említik, ennél jobb érvet nem sikerült felhozni?

2018. máj. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
30%
Tényleg fordítási (ferdítési) hiba! A hajadon szót fordították rosszul (ferdítették el).
2018. máj. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!