Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ezt a szerepet tölti be ma a...

Ezt a szerepet tölti be ma a vallás?

Figyelt kérdés
Úgy vélem, hogy világunk fejlettsége és komplexitása elvont gondolkodásunknak köszönhető, a képességünknek, hogy tudunk hinni elvont dolgokban, valóságosnak tekintjük őket és meghatározzák életünk mint pl. nemzet, vallás, kapitalizmus. Evolúciós nyomásból adódóan ésszerű, hogy kialakult erős kötődésünk életünket meghatározó hitünkhöz hisz akinek erősebb volt a hite valami elvont dologban stabilabb közösséget alkotott. Ezért ragaszkodunk annyira ahoz amiben hiszünk és ér sokként, kognitív disszonancia formájában egy új hit mely fenyegeti miénket és melytől szabadulni akarunk mert szorongást kelt. A vallás mára elvesztette fontosságát, ma már az emberek nem a kereszténységben hisznek hanem a humanizmusban mint Nietzsche is mondta Isten halott. A vallás mára csak azon egyszerű szerepét tölti be, hogy az embereket belenevelik, hisznek benne én a sok ezerévnyi evolúciós hatás miatt nem engednek belőle.

2018. jún. 8. 20:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Igen, részben igazad van. Azért csak részben, mert Te vagy a példa arra, hogy elindultunk egy új irányba. Ezért is gondolkodsz rajta.

Kialakulóban van egy új, vallásnak nem nevezhető dolog, valami egységérzés a világgal és a benne élő dolgokkal, és ott van már kialakulóban egy békés, spirituális, humánus, de mégis megfoghatatlan Teremtő-Szülő-Isten-Élő Univerzum típusú gondviselő alakja.

2018. jún. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A nép hiteője ***** válasza:
0%
A nagy evoluciotok a tortenelem vegere szabad akarat nelkuli kenyszervallasba fog torkollni. Akkor majd hiaba sirjatok vissza ezeket az eveket, nem beszelve az orok karhozatrol ami orokkevalosagon at tart majd.
2018. jún. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem egy dolog kimaradt. A megszületünk élünk egy keveset aztán meghalunk. Ennyi lenne az élet? Az a 40-50 év amit legjobb esetben tényleg aktívan tudsz tölteni. Mert aztán egy idő után már csak vegetál az ember.
2018. jún. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
# 2 JUJJJUJJJUJJ! Hiteőjj még! :D
2018. jún. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A nép hiteője ***** válasza:
0%

Jol van jol van.

Akkor olvassuk fel hangosan ezeket a sorokat felelemmel ew tisztelettel:



2Thess 2:8 És akkor fog megjelenni a törvénytaposó, akit megemészt az Úr az ő szájának leheletével, és megsemmisít az ő megjelenésének feltűnésével;

2Thess 2:9 Akinek eljövetele a Sátán ereje által van, a hazugságnak minden hatalmával, jeleivel és csodáival,

2Thess 2:10 És a gonoszságnak minden csalárdságával azok között, akik elvesznek; mivelhogy nem fogadták be az igazságnak szeretetét az ő üdvösségükre.

2Thess 2:11 És azért bocsátja reájuk Isten a tévelygés erejét, hogy higgyenek a hazugságnak;

2Thess 2:12 Hogy kárhoztattassanak mindazok, akik nem hittek az igazságnak, hanem gyönyörködtek az igazságtalanságban.

2Thess 2:13 Mi pedig mindenkor hálaadással tartozunk az Istennek ti értetek atyámfiai, akiket szeret az Úr, hogy kezdettől fogva kiválasztott titeket Isten az üdvösségre, a Lélek szentelésében és az igazság hitében;

2018. jún. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

#2

Vagy te kárhozol el, mert nem keresztényi viselkedéseddel inkább taszítod az embereket Istentől, mint sem vonzanád, ami egy igazi keresztény dolga. Ki tudja...

2018. jún. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Az emberek nem a kereszténységben hisznek hanem a humanizmusban. A ketto miért zarja ki egymast. Csak ugy elmondom kb 2 milliard kereszteny el a földön, a tobbi pedig nem ateiste hanem mas vallas kovetoje, pl tobb mint 1 milliard muzulman van a vilagon es meg szamos mas hittel is talalkozunk
2018. jún. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"2Thess 2:8"


Pál nem volt egy épelméjű ember és ezek a szavak nem közvetlenül Istentől származnak, ahogy a Biblia jelentős része sem, miért kellene bármilyen konklúziót is levonnunk abból, hogy egy ilyen ember szavait idézed?

2018. jún. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#5

Neked zárt osztályon a helyed. Miért vagy szabadlábon?

Kérdező, szerintem tévedsz. Az emberek azért hisznek, hogy az okosabb társaik munka nélkül is meggazdagodjanak.

2018. jún. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Jó helyen kapiskálsz.


„A vallás mára elvesztette fontosságát, ma már az emberek nem a kereszténységben hisznek hanem a humanizmusban mint Nietzsche is mondta Isten halott. A vallás mára csak azon egyszerű szerepét tölti be, hogy az embereket belenevelik, hisznek benne én a sok ezerévnyi evolúciós hatás miatt nem engednek belőle.”


Is-is. A probléma az, amit Nietzsche is megfogalmazott, de sokan a zászlójukra tűzik ezt a mondatot ahelyett, hogy értenék.

Nietzsche valóban azt mondta, hogy Isten halott, csak hogy ő ezt egyáltalán nem gondolta pozitív történelmi fejleménynek.


Am probléma az a humanizmussal, hogy valójában az is Krisztusra hivatkozik, csak ezt a gyökerét megtagadva. A humanizmus gondolata a keresztény gondolkodásban gyökerezik, de Krisztus hiányában hivatkozási alap nélkül marad. És egyáltalán nem biztos, hogy egy erkölcsi rend életképes marad, ha az alapját kirántják alóla.


Mert az erkölcs egyáltalán nem racionális, sőt, szembemegy a racionalitással. Egyáltalán nem magától értetődő, hogy ne használd ki a másik embert, vagy hogy hozz áldozatokat a közösség érdekében. A racionális működés ilyen esetekben a pszichopátiás viselkedés volna: használj ki mindent és mindenkit, hogy a túlélésed biztosítsd. A pszichopaták döntései azok, amik hideg számításon alapulnak erkölcsi megfontolások helyett.


Az erkölcsöt nem lehet racionalitásból levezetni, ebbe minden ateista humanistának beletörik a bicskája. Ezért megállnak annál, hogy létezik valamiféle alapvető emberi morál, humánum, és nincs szükség mélyebb indokra, hogy ezt kövesd, mert ez az embernek valahol alapvető működése. Pedig ez egyáltalán nem igaz, és ha valamit lehetett tanulni a huszadik század történelméből, az az, hogy az ember a legkegyetlenebb működésre is képes úgy, hogy azt erkölcsileg helyénvalónak tekintik. Sokan hiszik azt, hogy ők aztán nem lettek volna arra képesek, amit a koncentrációs táborokban, vagy a gulágokban tettek az emberekkel, pedig ijesztően kevés lépés kell ahhoz, hogy akárki megtegye ezeket, és nem fog benne összeomlani, mint ahogy azt pl. Arany János jóhiszeműen gondolta.

2018. jún. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!