Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy római katolikus pap...

Egy római katolikus pap szerint nem ártalmas a pedofília. Szerintetek?

Figyelt kérdés

[link]


részletek a cikkből:


Felettesének teljes tudtával volt vezetőségi tagja egy, a szalézi rendhez tartozó holland katolikus pap egy egyesületnek, amelynek célja legalizálni a pedofíliát;


- A társadalom azt hiszi, hogy ezek a kapcsolatok ártalmasak. Én nem értek egyet ezzel. Csak kevés esetben szenvednek a gyerekek ettől - idézte az RTL Niews holland tévéhíradó a pedofil papot.


Egyházi felettese tudott arról, hogy két alkalommal megbírságolta a rendőrség, mert nyilvánosan mutogatta magát. Mindezek ellenére felettese hagyta, hogy Van B. három egyházmegyében összesen hat különböző plébánián szolgáljon.



2018. jún. 11. 12:56
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
64%
Az ilyet mechanikusan kasztrálnám egy tompa és rozsdás kisollóval, érzéstelenités nélkül.
2018. jún. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
100%
Jó, a Katolikus Egyház tanítása e téren eléggé egyértelmű, aki akar rákeres. Ilyen cikket meg forrás nélkül bárki tud írni. Holnap én is tollat ragadok... Ettől függetlenül vannak ilyen esetek, nyilván aki ismeri az egyház erre vonatkozó jogszabályát, az tudhatja, hogy az excommunicatio miatt az ilyen pap már nem gyakorolhatja tovább a papi hivatását.
2018. jún. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:

Az en gyomrom nem veszi ezt be...meg a legutolso bortontoltelek is agyonveri a gyerekmolesztalot azon az alapon hogy mar neki mindegy mig a molesztalo ne rontsa el egy fiatal eletet..A problema a katolikus papokkal ugy tudom hogy eltorolhetetlen a papsaguk..tehat hiaba kozositik ki o ervenyes pap...fura egy szabaly az tuti de talan ezert tevekenykedhet...nem tudom...ortodoxoknal mas..ott ha eltiltjak a papot ujbol fel kell szentelni ha jol tudom mert maskepp nem lehet pap....

Egyszo mint szaz az biztos hogy a pedofilia elitelendo a biblia is eliteli es az egyhaz is...

2018. jún. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 Andizsuzsi ***** válasza:
96%

Nem a pap védelmére, mert a pedofíliát én is mélyen elítélem.

De. A cikk arról szól, hogy a benne szereplő papok nem tartják problémásnak, ha felnőttek fiatalkorúakkal vannak együtt. Ehhez képest nálunk a beleegyezési korhatár 14 év, ha a másik fél 18 év alatti, akkor 12 év. Szóval nálunk teljesen törvényes az, amiről ő beszél.

Ami nagyon gáz, ha ezt pap/tanár/edző vagy bárki más olyannal csinálja, aki vele valamilyen függőségi viszonyban van.

2018. jún. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
34%
Az sem ártalmas, ha egy baseballütővel tarkón vágom az ilyen kötsögöket. Mármint nekem nem.
2018. jún. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
74%

A kérdésed kicsit csúsztatás, mert már csak *volt papról van szó, amint kiderült, eltiltották.


Tekintsünk el attól, hogy igaz-e a hír vagy sem. Mert mint egyik hozzászóló írta, bárki bármilyen hírt tud kreaálni. Itt a megjelölt hírforrás saját oldaluk volt, mint a cikk alján olvasható. (Megnéztem, sok más hírnél egyéb hírportálokra hivatkoznak, pl. index, itt semmire.)


------------------------

A kérdés szempontjából, miszerint ártalmas-e a pedofília, a cikk kulcsomondata az alábbi:

"Pedofil beosztottjához hasonlóan a rendfőnök sem tartja okvetlenül károsnak a felnőttek és az akár 12 éves gyerekek közötti szexuális kapcsolatot."


Szerintem ez helytelen, még akkor is, ha a kiskorú beleegyzik.

De hol a határ? Nézzünk néhány hétköznapi esetet.


Például néhány éve községünkben egy 13-14 év körüli lány szült. A gyermeket még sem vették el tőle, ő sem került börtönbe, se aki teherbe ejtette. Igaz az ált. iskolát azóta sem fejezte be. Utóbbi években több ilyen eset is volt felénk, bizonyára máshol is az országban.


Gyakran előfordul, hogy 18-20 évesek fiatalkorúakkal, mondjuk 15-17 évesekkel vannak kapcsolatban. Elég bemenni itt a gyakorin néhány rovatba. Hány fiatal dicsekszik, hogy már elvesztette szüzességét fiatalkorúan akár egy nála idősebbel?


Hogy ezek mennyire elítélendőek vagy sem, azt nem tudom. Láthatóan a törvény nem bünteti a felsorolt eseteket.


Természetesen végig olyan szituációkról írtam, amikor nem történt erőszak, hanem mind a két fél beleegyezett. Valamint a felsorolt eseteknél nem is kimondottan pedofíliáról van szó, hanem egyszerűen a fiatalkorúakkal folytatott nemi viszonyról.


Itt felmerül a kérdés, hogy mi a pedofília? Deffiníció szerint: "a serdülőkor előtti gyermekek iránti szexuális vonzalom, melyet a pszichiátria mentális betegségnek minősülő parafíliaként tart számon".

Bár (szerintem) helytelennek tartott kapcsolatokat boncolgattam, sem ezek, sem a cikkből idézett mondat esetén nincs szó pedofíliáról. Hanem ennek megnevezése hebefília, illetve efebofília kortól függően.


Mindezek alapján személyes véleményem az, hogy mind a pedofília és mind a hebefília káros. Előbbit láthatóan helyesen büntetik, utóbbit sajnálatos módon nem büntetik.


Szóval lehet hangzatos kérdéseket feltenni, megbotránkoztató cikkekel illusztrálni, de nem árt egy-egy sarkos vélemény kialakítása előtt körbenézni magunk körül és objektíven ítélkezni, elnyomva hirtelen gerjedt indulatainkat.

2018. jún. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
100%

"menesztették a rend helyi vezetőjét, az öreg pedofil papot pedig eltiltották hivatása gyakorlásától."


Ez így van rendjén, hamarabb kellett volna!

2018. jún. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:

67%-os, tehát ne legyünk mérgesek az öreg pedofil pap viselkedése miatt, hiszen olykor "18-20 évesek fiatalkorúakkal, mondjuk 15-17 évesekkel vannak kapcsolatban"? Meg amúgy is nem pedofília, hanem hebe-habogo-fília?


A börtönben az ilyet úgy megverik, hogy alig éli túl, az ottani hierarchiában tudomásom szerint legalul vannak a pedofilok és az anyagyilkosok.

2018. jún. 11. 18:20
 9/44 A kérdező kommentje:
Ez a római katolikus pap 73 éves volt, nem 18-20 éves fiú!
2018. jún. 11. 18:22
 10/44 A kérdező kommentje:
Vagyis nagypapa korú, csak ugye meg van/volt neki tiltva a család alapítása.
2018. jún. 11. 18:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!