Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen gyakori hogy valakit...

X0 kérdése:

Milyen gyakori hogy valakit vallásosnak nevelnek, és ateista?

Figyelt kérdés
Direkt nem írtam úgy hogy mégis ateista, mert az azt sugallná hogy vallásos kell legyen akit annak nevelnek. Direkt nem úgy írtam hogy ateista lesz, mert ez azt sugallná hogy az ateisták korábban valamikor vallásosak voltak. 1 példát tudok, én: szüleim mindketten vallásosak, jártak templomba, reformátusnak neveltek, templomba is jártam velük kisgyerekként is minden vasárnap, mivel egyházi iskolába jártam, konfirmálni is kellett. Szüleim egyáltalán nem szélsőségesek, nem fanatikusak. Szeretnek, ragaszkodnak hozzám. Nem tudják hogy ateista vagyok. Eleve el se hittem kisgyerekként se hogy van isten, tehát például 2 évesen se. Félelmetes volt hogy azok döntenek mindenről akik felnőttként gyerekmesében hisznek. Természetesen az ateizmus nem vallás, ahogy a templomban hallottam. Nincs szükség pár millió "Én nem" tartalmú hozzászólásra, csak az írjon aki érdemben szól hozzá. Abszolút ateista vagyok, lehetősége se merül fel bennem hogy bármilyen természetfeletti lény létezik.

2018. jún. 17. 20:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Előfordul. Sőt, az is gyakori hogy valaki élete folyamán később tér meg valamikor. Ha a minden vasárnap templomba járó öregembereket megkérdeznéd, tuti hogy többségük nem volt fiatalon is ekkora templomba járó.
2018. jún. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Előfordul.

Az, hogy valaki hívő vagy ateista, eléggé a hajlamain is múlik. Ha hagyják neki.

2018. jún. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Én igen :D.

És igen sokan vannak. Főleg a fel is szólaló ateisták között.

2018. jún. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

Egyszer megkérdeztem anyukámat, hogy miért kellett megkeresztelni engem kisgyerekként. Azt mondta, hogy ne legyünk zsidók.


----


Az előbbi példám tökéletesen leírja Magyarország vallásosságát. Csak a társadalmi berögződések, elvárások és a tudatlanság miatt keresztelik meg és nevelik a gyereket hívőnek, valójában egy ateista is jobban ismeri a Bibliát náluk. Vagy beáll ő is ebbe az álszent sorba, vagy elkezd kiszakadni a komfortzónából, és leszarni azt, hogy mit gondol róla a zöldséges, és a pizzafutár. Sajnos nem nőttünk még fel ahhoz, hogy az utóbbit tegyük, ezért inkább az előbbire hajlunk.

2018. jún. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 SIDLER22 ***** válasza:
96%
Engem eleinte Jehova Tanújának neveltek. 4 éves koromtól már csak a szüleim egyik fele. 12 évesen otthagytam őket és 17 évesen elkezdett érdekelni a dolog. Azóta kutakodok és az ateizmus útját választottam.
2018. jún. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de az előfordul mindössze annyit jelent hogy nem elhanyagolható, tehát mondjuk az ateisták legalább 1/100-át vallásosnak nevelték. Ennél valami pontosabb becslést szeretnék. Köszönöm.
2018. jún. 18. 08:43
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz lesz, mert:

- az ateisták becslése az ateistákon kívül senkinek sem érdeke. Inkább az az érdeke mindenki másnak itt, hogy elmossák ezt, lehetőleg eltüntessék őket a közéletből. Láthatod, hogy most már az alaptörvénybe is bekerül a vallás.

- az emberek nem mind határozottak. Ismerek olyat, aki ateistának mondta magát... csak éppen hisz istenben és a sorsban. Fordítva meg ez tömeges: tehát aki hívőnek mondja magát, arról konkrét helyzetben kiderül, hogy egyáltalán nem hisz, vagy pedig az életében ez nem jut szerephez.

2018. jún. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki, aki elég intelligens a hülyeségek felülbírálásához.
2018. jún. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jelen. :)
2018. jún. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Az ateizmusból logikus módon a rasszizmus következik.


- Az ateisták azt állítják, hogy nincsen Isten, és minden csak a személytelen evolúció folytán fejlődött ki, természetfölötti beavatkozás nélkül.


- Minden élőlény fejlődik, még az ember is.


- Még ha manapság nem is fejlődik látható módon az ember, ettől függetlenül az ember a múltban kifejlődött, és a jövőben is fejlődni fog, így a rasszok között eleinte apró genetikai különbségek keletkeznek, majd idővel egyre nagyobbak lesznek. A genetikai manipulációval az ember is a maga kezébe akarja venni saját fajának fejlődését.


- Lesznek olyan emberek, akik fejlettebbek másoknál, és így több az értékük, míg más emberek fejletlenebbek, korcsabbak, és kevésbé értékesek. Ez a rasszizmus.

2018. jún. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!