Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A spirál már abortusz, legaláb...

A spirál már abortusz, legalábbis egy református oldal szerint. Ez csak szerintem határtalan butaság?

Figyelt kérdés
Sajnos ennél szofisztikáltabban nem tudtam kérezni.

2018. jún. 19. 02:15
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
54%

Keresztény szempontból azért, mert az életet a két sejt egyesülésétől számítják.


Ezzel az a baj, hogy a megtermékenyült petesejtek irdatlan számban ürülnek ki a szervezetből maguktól is, és ha innen számítanánk a terhességet, akkor minden nő vagy tízszer volt már terhes.


Ezért számítja az orvostudomány a beágyazódástól.

2018. jún. 20. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
40%

Hát ezen a linkelt oldalon behalok :D


"A testnek fejlődni és nőni kell, de a lélek már készen van."


Szólni kéne Istennek, ne gyártson potyára lelkeket.


"Ez a kiáltás, ami a fiatal életből kitör, amikor megölik, megrázza az eget. A pokolban győzelmi ordítás tör ki, mint egy futballmeccsen, amikor gólt rúgnak. A pokol olyan, mint egy stadion, óriási belátható területen rengeteg démon, ördög és alördög van, akik diadalittasan ordítanak."


Ez jobb, mint Stephen King, esküszöm :D


"A megtermékenyített pete, nem tud beágyazódni, és elhal. Tudom, hogy sok nő, amikor menstruál, észreveszi, hogy a vérben durva vérrög található, és nagyobb fájdalma van, mint normál körülmények közt, akkor erről van szó."


Hát nekem múlt hónapban is ilyenem volt, pedig nem is voltam pasival. Aljas Szentlélek :D


"Mikor misén voltam, általában nem figyeltem, miről beszél a pap. Soha nem figyeltem oda. Ha valaki megkérdezte volna, mi volt az evangélium, nem tudtam volna megmondani. Tudják, a démonok a templomban is ott vannak, és megakadályozzák, hogy meghalljunk valamit, elterelik a figyelmünket, és elaltatnak."


Szóval neked is csak annyira fontos a saját vallásod, hogy cseszel figyelni rá, és cseszel vállalni a felelősséget is, amiért elbambultál. Démon, persze. Akkor az abortuszt is a démonok csináltatják velünk, mi ártatlanok vagyunk.


"a spirál abortuszt okoz, és az a nő, akinek van ilyen, nem járulhat szentáldozáshoz."


A párjuk se járulhat, vagy ők kiélvezhetik, hogy gyerekük se lesz és áldozhatnak is?


"a méhem az élet forrása helyett temetővé vált, és kivégző hellyé züllött."


King most már komolyan irigykedik.


"Én voltam a jó nagynéni, aki mindig mindenkit meghívott, a jó nagynéni, aki mesélt nekik a divatvilág újdonságairól, aki megmutatta nekik, sokszor meg is vette a legújabb divatot. Én voltam az, aki a fiatal teremtéseknek megtanította, hogyan legyenek vonzók, hogyan tehetik testüket szexissé, vonzóvá."


De csak addig, amíg te is fiatal és szexi voltál, Gloria, így hatvan fölött ugye már rossz volt nézni, hogy ők még most is azok.


"Elborzadva néztem a méhemet, hány petém termékenyült meg, és akart kisbabává válni. Láttam azokat a fényszikrákat, amelyek az új lélek keletkezésénél felvillantak. Hallottam ezeknek a lelkeknek a kiáltását, amint az Úristen kezéből kitépték őket."


Kolumbia még mindig a világ drogközpontja lehet. Escobar büszke lenne.


"Rossz volt a humorom"


Gloria, megnyugtatlak, ebből az írásodból nem ez jön le.

2018. jún. 20. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
49%

"Édes anyám borogass! Leugrott még a biosz könyvem is az asztalról. Ilyen minőségi érvekkel sajnos nem tudok vitatkozni."

Na, akkor ajánlok még néhány humángenetikust és orvost, akik valószínűleg nem csak a te gimis biosz könyveidből tanulták az emberi szervezet működését, hanem kicsit mást is hozzáolvastak... Kár, hogy nem tudsz vitatkozni velük, pedig biztos szívesen válaszolnának neked. :)) Valószínűleg már Hippokrates is hülye volt, hogy etikai okokból tiltotta a magzatelhajtást, pedig ő Kr.e. 400 körül még hírből sem ismerhette a kereszténységet.

Ajánlott olvasmányok:

Kosztolányi György klinikai genetikus professzor, Csókay András idegsebész főorvos, meg úgy maga az orvosetikai tankönyv.

[link]

2018. jún. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
10%

"Egy kedves magzatvédő linkelte. Értem a spirál működési elvét, de kb annyira tekintem élőlénynek,mint egy tojást. Hozzáteszem kéretlenül azt javasolta az illető, hogy inkább szedjek fogamzásgátlót, (abból is csak a petesejt megtermékenyülését megakadályozót) még akkor is, ha az rám nézve életveszélyes. Ez a gondolatmenet nekem annyira "furcsa" volt."


Érdekes a materialista relatív igazság. Ha az evóról van szó, akkor a DNS már élet, ha a vallásról van szó, akkor nem élet...

Hiába, aki önmagának az istene ...

2018. jún. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:
Akkor értsd: legyen lelki furdalásom egy még be sem ágyazódott petesejt miatt? Vagy potyogtassam a porontyokat felelőtlenül? Szerintem mindenkinek joga van a neki legmegfelelőbb fogamzásgátló módszert alkalmaznia. Aki vallásos az ne használjon pl spirált. Aki meg biztos benne hogy nem akar gyereket, az minek kockáztasson...
2018. jún. 21. 14:01
 16/46 Mojjo ***** válasza:
52%

@14: Ennek a világon semmi köze a materializmushoz. Sőt, épp, hogy materialista szempontból tény, hogy egy megtermékenyített petesejt már egy új élet, egy új élőlény egyedfejlődésének kezdeti szakasza. Ezért igen, materialista szemszögből is abortusz a spirál.


Értem én, hogy lehet természetesen is baj a beágyazódással, és halhat meg ez az új élet, mielőtt még igazán élhetett volna, de ez semmilyen módon nem igazolja, hogy mi ezt mesterségesen és szándékosan, tudatosan nyugodt szívvel és lelkiismerettel megtegyük vele.


Amúgy teljesen értetlenül állok az előtt, hogy az abortusz ellenzése és egy új élet, ráadásul belőlünk fakadó új élet védelme valamiféle keresztény dolog lenne. Ez szimpla emberi érzésekből fakad, függetlenül minden vallástól. Aki csak a vallása miatt, nem pedig saját emberi érzései miatt ellenzi az abortuszt, nem jobb annál, mint aki lazán támogatja...

2018. jún. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 Mojjo ***** válasza:
34%

@10: Na, mesélj, hol voltak biológiailag pontatlanok, sőt, akár hibásak a #9-es érvei, hogy a biológiakönyvednek potyognia kell.

Lehet, te tojásnak tekinted, de csak azért, mert nem fogod fel, hogy egy zigóta már egy új élőlény, méghozzá a te gyereked. És egy teljesen jó érv erre, hogy nézd meg, megvan a saját emberi DNS-e. Nem a tiéd, nem a párodé, a sajátja. Ennél egyszerűbben azt, hogy ő egy saját kis élőlény, nem lehet bizonyítani. Ha ezt sem akarod megérteni, inkább a bioszkönyveidet potyogtatod, akkor nagy baj van... Szerintem inkább szedd össze azokat a könyveket és gondolkozz el az itt hallottakon.

2018. jún. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:
Annak a valaszadonak szantam, aki azzal ervelt, hogy ez a tudomany felett all, a biologusok sem tudhatnak mindent az elet csodajarol stb utana valogatott tragarsagokkal szidalmazta azokat a noket, akik az abortusz barmilyen formajat tamogatjak. Nem latom hol az a valasz, de az enyem elott volt az biztos.
2018. jún. 21. 16:29
 19/46 A kérdező kommentje:

Amugy, hogy a te hsz-edre is reagaljak. En ugy gondolom, hiaba az en testemben novekszik nem tekintem tobbnek egy eloskodonek. Sokan ezt nem kepesek felfogni, nem mindenki akar gyereket. Nem feltetlenul kenyelmi okokbol, hanem mert nem erzik magukat alkalmasnak az anyasagra. Egyszeruen ebben az esetben a leheto legmegbizhatobb fogamzasgatlast kell alkalmazni. Vagy, ha valaki fogamzas gatlot nem szedhet, hasznaljon gumit? Aztan, ha kiszakad szuljon csak? Pff.....

Rendszeresen segitunk a parommal egy kisgyerekes csaladnak. Latom mivel jar egy gyerek. Es megis azt mondom nem valo mindenkinek. De, aki nem akar az vegul is ne eljen nemi eletet nem?....

2018. jún. 21. 16:38
 20/46 Mojjo ***** válasza:
45%

@18: Oké, így világos. Valószínűleg törölték azt a hozzászólást a moderátorok, ezért nem látni. Így viszont egészen olyan, mintha a mostani kilences válaszadónak írtad volna.


@19: De, teljesen világos, hogy nem mindenki akar gyereket, ezzel nincs is semmi gond, teljesen rendben van. Az viszont elég meredek, hogy egy élősködőnek tekinted a saját gyerekedet a testedben. Azt hiszem, ez az a pont, ahonnan felesleges minden szó.


Azért még egy gondolat: soha, de konkrétan soha nem tapasztaltam sem én, se senki más, akit ismerek, olyat, hogy egy gumi kilyukadna... Nem hiszem, hogy ilyesmi a gyakorlatban nagyobb eséllyel megtörténhet, mint hogy épp a fejünkre zuhan egy repülő.

2018. jún. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!