Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A spirál már abortusz, legaláb...

A spirál már abortusz, legalábbis egy református oldal szerint. Ez csak szerintem határtalan butaság?

Figyelt kérdés
Sajnos ennél szofisztikáltabban nem tudtam kérezni.

2018. jún. 19. 02:15
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
0%
#30, aki egyáltalán nem akar gyereket, sterilizáltassa magát, vagy mit tudom én, de szerintem az abortusz egyáltalán nem oké.
2018. jún. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
35%
Mindenki a saját teste felett rendelkezik. Amíg a nőben benne van a gyerek, addig az a saját teste, maga dönt felőle, senkinek nincsen beleszólása.
2018. jún. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 szp72 ***** válasza:
43%

A testi kapcsolat a keresztény felfogás szerint nem pusztán egy szórakozás, hanem egy felelősségteljes döntés is. A nemi aktus és a gyermeknemzés Isten akaratából összetartozik, mégha nem is akarta 1:1 arányban.


Aki semmi áron se akar vagy képes gyermeket bevállalni, az ne létesítsen testi kapcsolatot. Ez azoknak való, akik vállalják a felelősséget az esetleges gyermek foganásáért.

2018. jún. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 Mojjo ***** válasza:
50%
@32: Nem, nem a saját teste. A saját testén belül van, ez igaz, de nem a saját testének a része. Egy másik élőlény. És mivel nem tartozik az ő testéhez, joga sincs rendelkezni felette. Erkölcsileg semmiképp.
2018. jún. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 szp72 ***** válasza:
50%

@ Mindenki a saját teste felett rendelkezik. Amíg a nőben benne van a gyerek, addig az a saját teste, maga dönt felőle, senkinek nincsen beleszólása.


Ja. Ez is egy náci. Szerinte attól ember az ember, hogy kibújt az anyjából. Könnyen belátható, hogy a kibújt és a nem kibújt között nincs nagy különbség. Ilyen erővel kukába lehetne dobni a kibújtat is.

2018. jún. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 A kérdező kommentje:

Szivbol kivanom, hogy aki ebben hisz, kepes is legyen betartani az elkepzeleseit.


Amugy nem tudom hanyas hozzaszolo: a torveny nem tiltja sem az abortuszt sem a spiralt, de a muvi meddove tetelt igen, amennyiben az altalam leirt kriteriumoknak nem felel meg. ("vagy mittudomen")

2018. jún. 26. 19:43
 37/46 Mojjo ***** válasza:
65%
@30: Azt hittem, megbeszéltük már, hogy a nem tesco gazdaságos óvszerek jó megoldást jelentenek.... elfelejtetted azóta?
2018. jún. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 Mojjo ***** válasza:
100%
@26-27: Elnézést, megkövetlek, valóban félreértettem, amit írtál.
2018. jún. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:
Nem, nem felejtettem el. Csupan azota beszeltem orvossal es vedonovel is. Mindegyik a spiral vagy iub (hurok) mellett ervelt,pedig meg nem szultem. Amugy azt is elmagyaraztak, miert nem 10000% a "csodadurex" sem. Egyreszt az orvos is jart mar ugy, hogy elszakadt, persze ok gyorsan el tudtak intezni az esemeny utanit. Ezen nem lepodtem meg, viszont a durexet is hamisitjak. Eredeti csomagolas, hamis rosszabb minosegu tartalom. Konkret peldat is mutatott ra a vedono. Nekem csak a sikosito szaga volt fura. Nem akart atvagni en bonthattam ki es nezhettem meg, mielott valaki belekot. A masik h a parom szerint a gyogyszertarival nem lehet gond. Konkretan kinevette a vedono. Ennyi.
2018. jún. 26. 20:43
 40/46 Mojjo ***** válasza:
49%

@39: Nem a piacon kell venni, hanem DM/Rossman, egyéb helyeken, ahol a gyártótól rendelik vagy a beszállítójuk rendelk közvetlen a gyártótól. Az nem lesz hamis.

Célszerű a megoldást keresni kifogás helyett :)

2018. jún. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!