Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves ateisták, ti sosem...

Kedves ateisták, ti sosem gondoltok arra, hogy a hívők esetleg olyasmit birtokolnak ami nektek hiányzik?

Figyelt kérdés

Mit szóltok ehhez a kis videóhoz?

[link]



2018. júl. 12. 22:08
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Ez a videó nem épp a kérdésed ellenkezőjét próbálja bizonyítani?
2018. júl. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
74%

Ez mitől valláskritika?

Ez vallás.


A válasz pedig: NEM.

Ugyanis az ateistából semmi sem hiányzik, ami egy hívőben megvan.

Pont ugyanúgy van neki is hite - CSAK NEM ISTENHIT. De a hit - a KÖZNAPI hit - nagyon fontos az élethez.

Pont ugyanúgy megvan neki is az áhítatközpontja - csak nem VALLÁSOS áhítatot érez, hanem pl. a művészeteknél érzi ugyanezt.

Ezen kívül mit tud még a hívő?

Képzelt dolgokban az ateista is ugyanúgy hihet, bár ezt ritkábban teszi. A placebohatás ugyanúgy nála is működik.

Még mi van, ami itt számításba jöhet?

2018. júl. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
87%
Egészen 2:30-ig, igazán semmilyen probléma nincs azzal amit mond, mivel amiről beszél, az a spiritualitás, lelkiség, amit sok mindenben meg lehet találni, istenen kívül is, és a legtöbb ember, köztük sok ateista is próbálja, bizonyos formában; valamiben meglelni, kiteljesíteni önmagát. Viszont, amint istenre kezd fókuszálni, onnantól kezdve, csak a hívőhöz, és azon belül is a keresztény hívőkhöz szól a mondandója, őket pedig nem kell győzködni, vagy megerősíteni. Jobb lett volna, ha a keresztény istent kihagyja belőle, és csak a spiritualitásra koncentrál, de így semmi értelme.
2018. júl. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 hollófernyiges ***** válasza:
87%
Rettegést a pokoltól? Állandó félelmet, hogy bűnt követek el-e azzal, ha megnézem az előttem menő lány fenekét? Az erkölcsi érzék elnyomását mert az egyházam elsikálja a papok pedofil ügyeit?
2018. júl. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 Mojjo ***** válasza:
84%
Biztos vagyok benne, hogy olyasmit birtokolnak, ami az ateistákból hiányzik. Ez pedig a valóság és a mese összekeverésére való hajlam. Nem hiszem, hogy sok ateista vágyna rá.
2018. júl. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
87%
De igen és örülök, hogy ezek hiányoznak az én életemből.
2018. júl. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
90%
Szerencsere hianyoznak
2018. júl. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
91%
A legkevésbé azok hiányznak akik erőszakosan próbálnak hitre téríteni. Aki akarja az elhiszi magától is, én egyszerűen nem tudom, ha naponta letámadnak vele hogy milyen jó lesz nekem ettől, akkor sem.
2018. júl. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
20%

Bocs, nem néztem meg a videót, csak Hollófernyigessel beszélgetnék egy kicsit. :)


"Rettegést a pokoltól?"


Normális hívő nem retteg a pokoltól.


"Állandó félelmet, hogy bűnt követek el-e azzal, ha megnézem az előttem menő lány fenekét?"


"Az erkölcsi érzék elnyomását mert az egyházam elsikálja a papok pedofil ügyeit?"


Miért kellene elnyomni az erkölcsi érzéket? Mocskos, aljas, büntetésre méltó dolog a pedofília is, meg az elsikálás is.

Akármelyik egyházról vagy felekezetről legyen is szó, egyik sem megengedhető.

2018. júl. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
91%
Ha ezt keresztényi szempontból mondod, akkor ezzel az Istenedre vetsz elég rossz fényt. Hiszen ez azt jelentené hogy az Isten egyszerűen annyi alapján küldene örök kárhozatra rengeteg embert, hogy nincs meg bennük ez az akármi, amit a vallásosak megkaptak.
2018. júl. 13. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!