Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi vezethet egy Keresztényt...

Mi vezethet egy Keresztényt arra hogy egy másik Ábrahámita vallás:judaizmus, iszlám hive legyen? Ha valaki kiábrándult a rómaik. K. hitből és áttér az a megoldás?

Figyelt kérdés
kereszténység,hitehagyás,római katolikus

2018. júl. 17. 23:18
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
87%

Egyszerű: elég közel vannak, hogy ne legyenek túl furcsák vagy összetettek, idegenek (buddhizmus, hinduizmus), de elég távoliak a mainstream kereszténységtől, hogy egzotikusak legyenek.

Emellett lehet gyakorolni közösségben, mert vannak magyar szervezeteik, míg ha mondjuk szikh leszel, lehetsz egyedül, mert nincs Mo.-n jelentős szikh közösség. Az meg vacak érzés.

Hasonló ok még az is, hogy nincs Szentháromságtan, szentek tisztelete, így sokan következetesebb monoteizmusnak érzik. Emellett (legalábbis az iszlámban) a vallásgyakorlat némileg egyszerűbb felépítésű.

De összességében ugyanaz, mint bármikor manapság Európában nem megszokott vallásoknál: valláspiac van, lehet válogatni, és az egzotikus, az új idealizálható (ott minden rózsás), plusz érdekes is. Kb mint egy Thaiföldre tervezett nyaralás, csak vallási téren.

2018. júl. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki kiábrándulna a katolikus hitből (nincs külön római karolikus hit...), akkor az igazából sosem volt katolikus, másrészt protestáns, vagy még inkább ortodox lenne utána.

De picit kesze-kusza a kérdésed, mert egy nagyobb halmazzal indítasz (keresztény), majd azt nem tudommilyen oknál fogva leszűkíted egy felekezet egy részére. Ennek így sok értelme nincs.


Ha úgy általában egy keresztény hagyja el hitét, akkor leggyakrabban agnosztikus lesz, esetleg ateista. Ritkább esetben valami mesés keleti vallás nyugatiasított változatában kezd el hinni, nyugati buddhizmus, krisna, new age, stb... Legritkább esetben lesz zsidó vagy muszlim.

2018. júl. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

"áttér az a megoldás?"

Nem, inkább elmélyülés, gondolkozás és sok olvasás lenne a megoldás, mert valószínű, hogy sose értette meg a kereszténységet.

2018. júl. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a Válaszokat.


A Református Egyházban találtam rá arra amit mindig is hiányoltam.

2018. júl. 18. 12:52
 5/36 anonim ***** válasza:
50%

Én katolikus voltam, de már jóideje muszlim vagyok. Hogy mi vezetett rá? Már gyerekkoromban láttam az ellentmondásokat a keresztény vallásban amikre nem volt magyarázat ezért otthagytam, az iszlámban viszont megtaláltam a válaszokat. Érthető, logikus, nem kell kínos kompromisszumokat kötni mint a keresztény vallásban. Az iszlám vallás az egyetlen tiszta egyistenhit ami alapvető fontosságú számomra. Továbbá zavart a keresztények képmutatása. Tetteikben egyáltalán nem nyilvánult meg Jézus tanítása. Életmódjuk nem különbözik szinte semmiben egy ateistától. Azt mondják hisznek Istenben, néha bemennek a templomba és ennyi. Ma már a keresztény vallás nem más mint egy hitrendszer ami csak elméletben létezik. Az iszlám viszont hitrendszer és életmód is, ahogy egy igazi vallásnak lennie kell.


Korábban volt egy két hasonló kérdés. Akkor is leírtam és keresztényektől az volt a reakció hogy nem ismerem a keresztény vallást vagy nem ismerem az iszlámot. Mindkettőt jól ismerem. Sokat jártam hittanra, misére stb. Mielőtt pedig muszlim lettem, évekig tanulmányoztam az iszlám vallást. A katolikus irányzatot tartom a lehető legtávolibbnak Jézus tanítástól. Ha jól értem te katolikusból lettél református. Nem csoda, de a református irányzatban is megvannak az alaptévedések.

2018. júl. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Muszlim nem lennék sohasem az egyszer biztos sem zsidó ez a 2 felekezet nem létezik számomra.Igen igaz ami igaz Rómát illetőne de nézd csak meg hogyan viselkednek ma Európában a muszlimok.Közönséges horda banda az egész.A Nőket erőszakolják mert erre oktatták őket az elöéjáróik és ebben az egy dologban tehetségesek,a terror támadások meg szintén muszlim hagyomány.

Öljétek a Hitetleneket és hogy az Iszlám megengedi a gyilkosságot több esetben is az eggyik a hitehagyás a másikat most hirtelen nem tudom de tudom hogy van még egy két eset amikor úgymond elfogadott a gyilkosság... Szerintem Te soha nem tudtál semmit sem a kereszténységről.

2018. júl. 18. 20:12
 7/36 anonim ***** válasza:
50%
Előre megmondtam hogy ez lesz a keresztények reakciója. Nem ismered a kereszténységet, mondják. Hidd el, jobban ismerem mint te. Amit pedig az iszlámról írtál, tipikus vágyvezérelt gondolkodás. Azt szeretnéd hogy az iszlám olyan legyen mint amilyennek leírtad. Te egy terrorszervezetről beszélsz meg bűnözőkről és ezt vetíted ki az összes muszlimra. Olyan mintha azt mondanám a keresztények pedofilok mert azt hallani a tv-ben hogy sok pap pedofil. Az iszlám nem engedi a gyilkosságot semmilyen esetben sem. A katolikus és református irányzatok között vannak eltérések, de ugyanazok az alaptévedések és ellentmondások megtalálhatóak.
2018. júl. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Az apostoloknak megmondta Jézus:Úgy küldelek titeket az Emberek közé mint bárányokat a farkasok közé.És igy is lett hiába világvallás a leginkább üldözött a világban. Kár hogy mind a Muszlim mind a Zsidó vallás mélyen alulértékeli Jézus személyét.A Muszlim csak egy prófétát lát benne pedig sokkal több volt Ő annál mint a turbánosok gondolják.

Vajon kinek mondta a Teremtő:Ez az én szeretett fiam,őt kövessétek? Jézusnak szólt ez vagy Mohamednek?

Én vagyok az Út,az Igazság,és az Élet senki sem juthat az Atyához csak Általam- gondolom ezt sem Mohamed jelentette ki.....

Ami meg a pedo-kérdést illeti melyik felekezetnél van divatban hogy egy Matuzsálemhez adnak egy kislányt feleségül?

2018. júl. 20. 01:08
 9/36 anonim ***** válasza:
50%
Az iszlám vallás Jézusa sokkal hihetőbb mint a keresztény. Ugyanis a keresztény vallás Jézusa a szentháromságon alapul ami egy totális képtelenség és érthetetlen. Amit az iszlámról írtál az a szokásos hazugság. Nem tudni pontosan hány éves volt Aisha. Te biztosan tudni véled. Azt kérdezted miért lettem muszlim. Válaszoltam, de nincs kedvem galamb sakkozni veled. Tudod mi az ? Ha nem, nézz utána.
2018. júl. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

"Az iszlám vallás Jézusa sokkal hihetőbb mint a keresztény"

Mohamed is ez alapján költötte át a Szentírást? Ami kevésbé volt hihető számára, azt átírta hihetőbbre.


"Ugyanis a keresztény vallás Jézusa a szentháromságon alapul ami egy totális képtelenség és érthetetlen."

Azt, hogy te nem vagy képes felfogni, nem jelenti, hogy más sem.

Például lehet ha valaki meglát egy nehezebb diffegyenlet rendszert (vagy akár egyszerűbbet), érthetetlennek találja, más meg gyorsan megoldja.

2018. júl. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!