Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha meg tudod magyarázni...

Ha meg tudod magyarázni istent teremtő nélkül akkor az univerzumot miért nem tudod teremtő nélkül?

Figyelt kérdés

2018. júl. 29. 08:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
37%
Te érted a saját kérdesed?
2018. júl. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
15%
*kérdésed?
2018. júl. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%

Muszáj egy kiinduló pont, másképp az emberi agy nem tudja felfogni az Univerzumot és a létezést. Ki kell találni valamit vagy valakit, aki eleve és mindig volt, és aki tovább kérdezősködik az szégyellje magát.


Én értem a kérdést. Ilyen alapon elfogadható az is, hogy az Univerzum mindig is létezett, de az is,hogyan semmiből keletkezett.


Az, hogy van egy Isten, aki mindig is volt, attól nem egy akkora logikai bakugrás, hogy a semmiből lett a világunk. De ez utóbbit valamiért nehezebben fogadjuk el. Pedig semmivel sem nagyobb őrültség.

2018. júl. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

# 3

Ha muszáj egy kiinduló pont akkor istennek is kell lennie egy kiindulópontnak.

2018. júl. 29. 09:36
 5/21 anonim ***** válasza:
77%

4.


Hát de nem? Ezért kreálnak egy olyan lényt aki mindig is volt. És akkor látszólagosan feloldva az ellentmondás.

2018. júl. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

# 5

Hát ha ebben valaki nem veszi észre az ellentmondást...

2018. júl. 29. 09:54
 7/21 anonim ***** válasza:
19%

Mivel az Univerzum anyagi, a Teremtő meg transzcendens így miért lenne ellentmondás?

Az anyagi létezőknek kell lennie kezdetének és végének is. A transzcendens viszont nem köthető térhez és időhöz.

2018. júl. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
13%

Nem, nem lehet megmagyarázni, mert nem fogod megérteni.

És Azért nem fogod megérteni, mert magadból indulsz ki, és elképzelhetetlennek tartod, hogy van valaki akinek nincs kiinduló pontja, vagy kezdete.


Sokan próbálták megérteni, de a végtelen fogalmát, egy kezdetekkel rendelkezőnek, majdnem beleőrültek. soha nem fogod tudni semmilyen módszerrel megértetni. Ahhoz nekünk korlátaink vannak.

ezt egy szerűen csak egy fekvő 8-assal, vagy is a végtelen jellel lehet leírni.

2018. júl. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
69%

7.


A transzcendenssel, a természetfelettivel csak egy baj van. Ha valami létezik, akkor az része a tágabb környezetünknek, az Univerzumnak. Ergó, nem természetfeletti.


Ha ezen kívül áll, nem része semmilyen módon a világunknak, akkor honnan tudod, hogy van?

2018. júl. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Isten csak teremtő nélkül tudom megmagyarázni, mert Isten azt (is) jelenti, hogy Teremtő. Tehát ha valaki teremtette Istent, akkár már nem isten.

Az univerzmuot azért nem tudom megmagyarázni, mert nem értek hozzá olyan fokon. Ahogy senki se, mert bár vannak elméletek, de igazából senkinek fingja sincs róla, hogy miként keletkezett (ha te tudod, akkor szólj kérlek, mert bizonyára Nobel-díjat kapsz majd érte). Az ősrobbanás az egyik legvalószínűbb eddigi elmélet, kidolgozója isteni szikraként tekintett rá. Én pedig ezt elfogadom.

2018. júl. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!