Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Bibiláról honnan tudjuk,...

A Bibiláról honnan tudjuk, hogy ami benne van, az igaz, és nem tündérmese?

Figyelt kérdés
Nem hívőként elkezdtem olvasni a Bibliát, és hát... csalódtam
2018. aug. 2. 20:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Attól is függ, melyik részre gondolsz.
2018. aug. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%
Bele van írva, hogy igaz. Mit nem lehet ezen érteni?
2018. aug. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Nem tudjuk, hogy igazabb e, mint bármi más szent könyv. Ez a hiten alapszik, és aki keresztény az tudja, hogy igaz, mert Isten szeretetét érzi, és nincs kétsége efelől. Neked mi a gondod, miért csalódtál ?
2018. aug. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
66%
Értelmetlen a kérdésed. A Biblia egy tündérmese. Ami persze nem jelenti azt, hogy full hülyeség. Én ugyan nem vagyok hívő, de vannak benne számomra is tanulságos történetek. Eredetileg arra készült, hogy a buta tö.eget segítse az életben , de mára már ezt jelentősen túlhaladta a társadalom.
2018. aug. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
3%

Onnan, hogy bár se nem történelmi könyvnek, sem nem tudományos kézikönyvnek készült, még is tele van olyan bizonyítható feljegyzésekkel, amiket maga a Történészek, és tudósok is hitelesnek tartanak.


Fáraók, létező uralkodók nevei, helyek helyszínek, és ásatásokon megtalált tárgyak, amik ezeket mind mind bizonyítják.

2018. aug. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Darkmoon80 ***** válasza:
64%
A történeti részét részben. De a misztikus rész bizony mese habbal!
2018. aug. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
19%
A Biblia nem más, mint egyfajta tankönyv. Útmutató az üdvözüléshez. Tündérmesének is fel lehet fogni bizonyos részeit, de a valódi lényege az, hogy Te is megtalálhasd Istent. Viszont (főleg az Újszövetségben) rengeteg bölcs tanács és tanulság van, amitől jobb emberré válhatsz, attól függetlenül, hogy hívő vagy-e vagy sem.
2018. aug. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
84%

A Biblia igazságát a keresztények néhány klasszikus érvelési hiba mentén vezetik le:


1. Bele van írva, hogy igaz. Akkor csakis igaz lehet, ugye? Hát nem.


2. Személyes megtapasztalás: az emberek minden vallásban személyes megtapasztalásokat élnek át de a keresztények a saját megtapasztalásukat mindenki más fölé helyezik, vagyis csak az ő megtapasztalásuk az igazi megtapasztalás.


3. Történelmi eseményekre hivatkoznak, ami benne van Bibliában: az, hogy van benne igazság, nem teszi a Bibliát mint olyan igazzá. A Mátyás király meséiben is vannak történelmi igazságok attól még valószínűleg nem pont úgy történtek a dolgok.


4. A tudomány azon állításait, amik cáfolják a Biblia állításait egyszerűen figyelmen kívül hagyják, illetve teljesen nyakatekert érvelésekkel mégis tudományossá tenni.

2018. aug. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy milyen kiadásban olvasod, de elolvastad a könyvek bevezetéseit is? Utánanéztél az adott rész keletkezésének hátterének, műfaji sajátosságainak?
2018. aug. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
52%

"Történelmi eseményekre hivatkoznak, ami benne van Bibliában: az, hogy van benne igazság, nem teszi a Bibliát mint olyan igazzá. A Mátyás király meséiben is vannak történelmi igazságok attól még valószínűleg nem pont úgy történtek a dolgok."

Oké, csak míg Mátyás király meséi először A magyar anekdotakincs című gyűjteményében 1898-ban jelentek meg írásban (tehát 400 évvel Mátyás halála után) és közel sem a történeti Mátyás alakjának bemutatása céljából, addig az Újszövetség Jézus halála után 50-60 évvel.

A Biblia kapcsán egy ókori forrásról beszélünk. Mondhatni úgy, hogy történelmi szempontból egy nagyon jó dokumentum. De akkor visszakérdezek: milyen történelmi dokumentum az, amelyiket igaznak mondasz? Nyilván emberek írták, ami már szubjektív. Jeruzsálem ostromát a Biblia szörnyűségnek állítja be, és Szín-ahhé-eriba asszír uralkodót kb. magának a sátánnak. Míg ugyanerről az eseményről az asszír források is beszámolnak, csak más szempontból. Melyiküknek van igaza?

Nekem nem azzal van a bajom, hogy ha valaki nem hisz. De az felettébb nagy butaságra vall, hogy az ókor kapcsán sokkal rosszabbul dokumentált eseményeket szemrebbenés nélkül elfogadnak egyesek, míg a Bibliát (mert hát fúj, az vallás, nehogy már igaz legyen belőle bármi is) nem.

2018. aug. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!