Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi értelme templomba járni?

Mi értelme templomba járni?

Figyelt kérdés

Szerintem ha csak Isten miatt jár valaki templomba azt jól megvezették.Én régen voltam elsőáldozó de aztán ráébredtem hogy tele van hazugsággal a legtöbb keresztény vallás.Ezt nem provokációnak szánom, ez a tapasztalatom, meglátásom.

Ha emberekkel akarok találkozni, inkább elmegyek a piacra,ha Istennel van dolgom,őt meg pont nem egy templomban találom meg.Nincs bajom azokkal akik templomba járnak, aranyos dolog sőt egy kis faluban megérteném mert ott mindenki ismer mindenkit szinte és ők aközösség összetartása céljából művelik ezt.De pl. egy városi ember miért menjen templomba?


2018. aug. 7. 03:47
1 2 3 4
 1/33 rajcziz ***** válasza:
52%
Mert számára a hit elengedhetetlen része a templomba járás.
2018. aug. 7. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
35%
Teljesen normális az is, ha egy városi ember jár templomba. Ott is kialakulhat egy közösség, egy jól kijövő szűk réteg. Plusz akik egyházba járnak, gyakran azonos érdeklődéssel is bírnak, szóval nem tudom, miért csodálkozol ezen. Te lehet, hogy kimész a piacra, ő viszont a megszokott közösségébe vágyódik, nem akkora zajba, és kofák üvöltözésébe.
2018. aug. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

a sok bunos dolog tiltasa miatt felesleges szabadido alakul ki es gurcolni azert nem mindeg akar a legelvetemultebb sem, es hat azert sokan ilyenek nincsenek

igy paraznasag helyett a templom a kikapcsolodasi hely

2018. aug. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
81%
Én erre csak azt tudom írni, hogy azért megyek a templomba, mert hitünk szerint Jézus Krisztus valóságos módon jelen van az Eucharisztiában. Ha voltál elsőáldozó, akkor valami ilyesmiről biztosan te is hallottál... :)) A szentmisében Jézussal találkozunk, az Oltáriszentség pedig a keresztény élet csúcsa és forrása, ahogy a Katolikus Katekizmus írja. Ezért megyünk minél gyakrabban ehhez a "forráshoz", mert ezáltal töltődünk fel a mindennapi keresztény élet gyakorlására.
2018. aug. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
44%

Én úgy gondolom, hogy nem gyülekezetbe/templomba járunk, hanem mi vagyunk a gyülekezet. Azért járunk össze, hogy találkozzunk. Meg azért csak a közösségi mivoltából elég sok lehetőség van szolgálni az Urat - pl: beszélgetsz egy testvéreddel - a templom/gyülekezet meg úgy szolgál felénk, hogy ennek egy helyet biztosít, ahol egyébként szellemileg feltöltődhetünk.


Szerintem ezért. :)

-Bár én se járok sehova.-

2018. aug. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
47%

Zsidók 10:24,25

És ügyeljünk egymásra, a szeretetre és jó cselekedetekre való felbuzdulás végett,

El nem hagyván a magunk gyülekezetét, a miképen szokásuk némelyeknek, hanem intvén egymást annyival inkább, mivel látjátok, hogy ama nap közelget.


Ez lenne a cél. Azt te látod, nálatok mennyire valósul vagy nem valósul meg.

2018. aug. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
93%
Nyáron hideg van bent. Télen meg visszakönyörögjük a meleget.
2018. aug. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
13%

"ha Istennel van dolgom,őt meg pont nem egy templomban találom meg"

Tökéletesen egyet tudok érteni veled ebben a pontban. Igazság szerint én sem értem, főként, hogy városon konkrét maffia fejlődött ki arra, hogy nyúlják le a templomból kijövő embereket, és ha nem nyitod a tárcád, hazáig retteghetsz, melyik indul majd utánad. Bocs, de nekem ez nem hiányzik az életemből.

2018. aug. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem varosban nagyobb értelme van templomba járni, mint falun. A városokban jó közösségek, jó papok vannak, és élő hit. Itt falun pár pletykás néni van, meg egy kiégett pap. De persze megyek, az Eucharisztia miatt, mert ez fontos nekem. De jó lenne, ha olyan közösség lenne, ahol tudnék lelkileg épülni, és nem kellene csomót utaznom, ha valami mélyebbre vágyom.
2018. aug. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
16%
Mondjuk templomba, misére pont hogy nem a közösség, a "társaság" miatt megy az ember, arra ott van az agapé. Nem is Istennel "találkozni" pláne ha hisszük, hogy bennünk él. Inkább a szertartás része lenne jó valamire, amolyan lelki nagytakarítás, rendszeres karbantartás miatt. Lehet venni pszhihoanalízisnek is, ahol a pap vezeti végig a főbb pontokon a pácienseket, ugyanakkor az analízist mindenki önmagán végzi. Erre egyébként a templom elég jó hely. Ami viszont nagyon nem tetszik, hogy manapság a templomokat zárják. Nem lenne szabad. Nagyobb városokban én még hasznosabbnak is látom mint vidéken, mert néha nagyon kell a csend.
2018. aug. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!