Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egyik barátnőm folyamatosan...

Egyik barátnőm folyamatosan térít, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Én Istenben, vagy legalábbis egy teremtőben, igazgatóban hiszek, de a keresztény (keresztyén) egyházzal egyre kevésbé és kevésbé vagyok kibékülve.


Egyik barátnőm most megtalálta a gyülekezetét, imádja őket és heti többször eljár az alkalmaikra.

Nagyon lelkes és állandóan "térít".


Bármi legyen a téma, rögtön következik, hogy kérd Istent, hogy mutassa meg, mi az, ami szerinte való / imádkozom érted / imádkozz / gyere a gyülekezetembe / Isten így / Isten úgy / Biblia így / Isten majd megmutatja az akaratát....


Mit tegyek ezzel a helyzettel?

Már néha nincs kedvem beszélgetni ezzel a lánnyal, holott amúgy kedves, hosszú évek óta vagyunk barátnők, sok közös van bennünk és régebben megértettük egymást, ha pasiügyben, az élet nagy dolgai ügyében lelkiztünk....


:(


2018. aug. 8. 20:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
70%
Barátság felfüggesztve. Vagy csalódik bennük és visszatér hozzád, vagy ennyi volt. Megváltoztatni nem tudod.
2018. aug. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
55%
Minek barátkozol egy bomlott elméjűvel?
2018. aug. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
2%
Kamu.
2018. aug. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Jé, még nem kamuzták le egy kérdésemet se. :D



Már miért lenne kamu?



Nagyon sok vallásos ember beszél ennyit Istenről, a gyülekezetéről, az imáról stb. - eddig távol tartottam magam tőlük.

Ez a barátnőm az elmúlt fél évben lett ilyen. :(

2018. aug. 8. 21:12
 5/24 anonim ***** válasza:
18%
A barátnőd "halott".
2018. aug. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
55%
Én megszakítanám vele a kapcsolatot. Ilyen emberrel nem akarnék semmilyen módon együtt lenni.
2018. aug. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
44%

Honnan veszed, hogy ezzel ő térít, es nem csak őszintén mondja azt, amit gondol? Megtapasztalta, hogy valami jó neki, és csak szeretné, ha ti is megtapasztalnátok ezt a jót. Kicsit irigykedek, amiért ő ilyen bámulatos nyíltsággal beszél a hitéről, én néha nem merem megmondani a véleményem, mert félek, mit fognak gondolni rólam. Szerintem értékelhetnéd az őszinteségét, és azt, hogy önmagát adja, mégha nem is értesz vele egyet. :)


Hogy a kérdésre is válaszoljak, mi lenne, ha megmondanád neki, hogy téged ez a téma nem érdekel, és hogy a továbbiakban ne hozza szóba?

2018. aug. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
94%

Első nekifutásra én is tisztáznám vele, hogy ez a téma engem ÍGY nem érdekel, ne erőltesse.

Ha értelmes, akkor megérti ezt.

Ha nem, akkor miért is vagy egy labilis idegzetű emberrel?

Ebből a szempontból mindegy az, hogy a barátod VOLT valaha.

2018. aug. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Vagy: oké, nyilván imádkozik már az ember ezen a ponton, de a magamét akarom intézni, kérni bárki tud.



De a világ sajnos és szerencsére nem úgy működik, hogy kérj _bármit_ és megkapod. Ha kapsz is segítséget, az nem az együttműködésed nélkül jön. A "kérjetek és megadatik" rész egyébként is az Isten kapuján zörgetőknek szól, akik azon a pontján írják a fejlődéstörténetüket, amelyiken kissé kétségbeesetten zargatni kezdik a jó öreget odafenn. Ezt ahogy halogatni nem könnyű, úgy siettetni sem.


Imádkozzunk, hogy a barátnődnek összeálljon ez!

2018. aug. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
5%

" Mit tegyek ezzel a helyzettel?"


El kell menned vele a gyuelkezezbe es meg is kell terned fiam.

2018. aug. 9. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!