Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért csak évezredek múlva...

Miért csak évezredek múlva jutott Isten eszébe hogy elküldje a Krisztust?

Figyelt kérdés
Addig elég sok ember halt már meg akiknek esélyük sem volt tudni Jézus tanításairól. Sőt, utána is, hiszen a tanításait ritka lassan terjesztették el a világban. Amerikában pl még közel másfél évezredig esélye sem volt senkinek hallani erről.
2018. aug. 10. 11:34
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
28%
Jogos a kérdés de nem csak ez az egy ellentmondás van a keresztény vallásban. Szerintük Isten Jézus előtt csak a zsidó néppel foglalkozott. Sorozatban küldte hozzájuk a prófétákat, de nem törődött az emberiség 99%-ával. Erre már én is rákérdeztem korábban, de csak mellébeszélnek. Aki Jézus előtt élt a zsidók kivételével, esélye sem volt megismerni Isten üzenetét. Jézus után is, milliárdok haltak meg úgy hogy nem is hallhattak Jézusról. Ez nagyon igazságtalan lenne így. Isten viszont nem igazságtalan, tehát látszik hogy a keresztény változat nincs rendben, ezer sebből vérzik. Ellenben az iszlám vallás szerint Jézus próféta volt, aki csak a zsidó néphez érkezett. Isten pedig minden néphez küldött prófétákat egészen Ádámtól. Ez azért sokkal igazságosabb és logikusabb is, nem igaz?
2018. aug. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
0%

Ha téged megvádolnak, akkor elpusztítod a vádlódat, vagy időt és lehetőséget adsz magadnak is és neki is, hogy az állítását igazolja. Azok pedig akik szemlélik az eseményeket, meggyőződhetnek az igazságról. Ha megölöd, a környezeted nem kapja meg a választ, hogy valóban nincs igaza a vádlónak. Csak Te is gyilkosnak számítanál, és megvádolnának, hogy nem adtál neki esélyt a bizonyításra.

"eleve kárhozatra ítélt mindenkit"

Nincs eleve elrendelés, hanem mindenki a saját döntése szerint lesz elbírálva. Jézus halála biztosítja az elhunytaknak, hogy újra élni fognak.Isten az emlékezetében tartja hogy ki hogyan nézett ki, miként gondolkodott, milyen volt a szeme színe, a haja....


S bármennyire is ragaszkodsz az elméletedhez, nem lehetett egy csettintéssel elintézni. Minden bűnözőnek, még a gyilkosnak is joga van a bizonyítékok feltárásához. Ha Isten csak úgy eltörölte volna Sátánt, Ádámot és Évát, attól még választ nem kapta volna meg senki, a vádakra.


Isten pedig nem egyenlő Jézussal.

2018. aug. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
33%
Igaz, hogy nagyon sokat várt, de ez az idő szükséges volt ahhoz, hogy meg lehessen csinálni (civilizációk kialakulása, saját népének kinevelése, megváltó felnevelése, igehirdetés). Pattintott kőkori körülmények között még nehezebb lett volna.
2018. aug. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
0%

{11


A kereszténységnek csak a világi része sántít.

S az hogy csak a Zsidó nemzettel foglalkozott, azt az Ábrahámi utódoknak tett ígérete miatt tette. A Messiás eljövetele, Ábrahám, Izsák, Jákob és Dávid vonalán lett megígérve, nem más nemzeteknek.


Hogy Ézsaú leszármazottjai jogot tartanak erre, az azért van, mert nem tudnak belenyugodni, hogy az apjuk eltékozolta az Istentől kapott örökségét, egy tányér ételért. Nem bízott Jehovában, hogy Isten nem hagyja meghalni a választottait, és többre értékelte a Fizikai dolgokat, mint az Istentől kapott örökséget.


Ezért is van, hogy az arabok, a Palesztinok, állandó háborúban vannak a valamikori választottakkal, és ezek meg kreálnak maguknak Prófétákat.

Jehova nem küldött sehova prófétákat. Csak azokhoz, akik kapcsolatban voltak a választottak leszármazottjaival.

/Egyiptom, Asszíria, Méd-Perzsa, Kánaán, Róma, Görög,/


Hiszen Sátán ezeket a nemzeteket arra használta, hogy valahogy megakadályozza a messiási vérvonal kialakulását, és elpusztítsa Jehova választottjait, hogy ne úgy történjenek az események ahogy Isten elhatározta.


A Többi népek, nem voltak útjában Isten elhatározásának, de mivel ők is Ádám leszármazottjai, biztos visszakapják az életüket. A Modern korra pedig megígérte, hogy Ők is, vagy is Minden nemzet hallani fog erről. Mert Isten nem igazságtalan, ezért is kell a prédikáló és tanítványképző munkát azoknak elvégezni, akik már tudnak erről.

S legyen módjuk dönteni.

2018. aug. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
0%

(1Mózes 22:15, 16) . . .Ábrahámhoz, 16 ezt mondva: . . .

(1Mózes 22:18) 18 És a te magod által nyer áldást a föld minden nemzete, mert hallgattál a szavamra.«”

(1Mózes 21:12) . . ., mert amit a magodnak fognak hívni, az Izsák által lesz.

(2Mózes 6:3) 3 Ábrahámnak, Izsáknak és Jákobnak eddig úgy jelentem meg, mint mindenható Isten, de Jehova nevemen nem ismertettem meg magam velük.


Ézsaú leszármazottai az Edomiták,akiknek a szét széledt leszármazottjai az Arabok, és a Palesztinok.

Isten nem fogja az ígéretét és a terveit felrúgni.

Jézussal pedig bezárult a kör.


Bármennyire is Fáj, de ha szeretnék és értékelnék Isten elrendezését, akkor nem a nacionalista, és származás alapján gondolkodnának, hanem az ígéretek szerint, amibe mindenki beletartozik, aki akarja.

Ha nem akarja, akkor Jehova nem fog senkinek Könyörögni. A lehetőséget megadja a választás az embereké.

2018. aug. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
0%

Nem évezredek, hanem év milliárdok után lett emberré az Isten!


Az Isten szellemi lényeket teremtet, nem anyagi testeket.

A létezés anyaggá sűrítése már a szellemi lények bukása után vált szükségessé, hogy ide leszületve a bukott szellemi lények (emberek), Jézus által vissza találjanak a szellemi világokba, ahová valók.

A földön élő emberek szellemi értelemben olyan mélyre buktak, hogy hosszú fejlődés következtében, egyedül a zsidó nép volt az, amelyik eljutott legalább odáig, hogy EGY ISTEN van. Ez egy hallatlanul komoly szellemi fejlődésnek volt a következménye. Ez "teremtette" meg annak lehetőségét, hogy az Isten emberként is megjelenjen a földön, és segítse a szellemi fejlődést, a haza találást, az újjászületést gyermekei számára.



"A szellemi teremtmény óriási felelősséget visel döntéséért. Ez abban mutatkozik meg, hogy döntése következményét képtelen korrigálni. Képtelen, mert képtelen egyszerre igent is és nemet is mondani. Képtelen egyszerre dönteni és nem dönteni. A boldogságot, boldogtalanságot eldöntő döntés csak egyszeri! A jó fának csak jó gyümölcse lehet. A rosszul döntött szellemi lény, illetve, a sehogyan sem döntött szellemi lény tehát, többé nem találhatja meg önerejéből Istenét!


Isten megszólítása, szeretetének, önközlésének felajánlása szellemi teremtményei felé, nem változott meg azáltal, hogy valamelyik szellemi lény nem-et mondott Isten igen-jére. Az, aki nem-et mondott, személy szerint csak önmagát zárta ki az Istennel boldogítóan megélhető kapcsolatból. Mivel a szellemi lény a legnagyobb lehetőségét a boldogságra elrontotta, ennél már csak kisebb lehetőséggel találkozhat mint teremtény, a Teremtőjével.


Isten változatlan szeretete abban mutatkozott meg, hogy alacsonyabb szinten teszi lehetővé a Neki hátat fordító szellemi teremtényének, hogy Neki igen-t mondjon. Olyan ez, mint amikor valaki tudatosan elrontja látását. Ettől kezdve már csak a számára elfogadható Fény a megfelelő. Látni csak abban tud! Isten ezért vállalta azt, hogy elbukott gyermekei érdekében teremtményesül! Ezt nevezitek „megváltásnak”! Ez tehát az ember számára lényegesen nagyobb kegyelem, mint a teremtés!


Mivel a legnagyobb lehetőség, az Isten boldogságában történő részesedés, szellemi szinten megbukott, ezért Isten jóvoltából, alacsonyabb szinten, tehát csak a földön lehetséges a megtérés igazolása, mert itt a bukott szellemnek, megsérült természetük folytán nem Istent, hanem az emberben megjelent Istent kell elfogadniuk, akiben Isten lehajolt hozzá! Isten ezt mondja: „Ha már, mint Istent, nem fogadtatok el, legalább, mint szenvedő, ártatlan embert, fogadjatok el!” Az az ember, aki már az ilyen embert sem képes elfogadni, Isten előtt annyira embertelen, hogy Isten sem tud vele mit kezdeni!


Emberképű lett az Isten, az emberképűségnek minden szenvedékenységével, hogy az ember, ha akarja, ha személyes igennel akarja, illetve, akár már születése előtt szándékolta, megistenüljön.


Az ember számára tehát a földön nagyobb kegyelem a „megváltás” (ami nem más, mint emberben önmagát embernek felajánlott Isten), mint a teremtés. Igen, mert a megváltás és a bűn egymással együtt létező valóság. Igen, mert a megváltás az embert olyan állapotba hozta, amelyet egyes cselekedet nem képes megszüntetni. Nem mert ezt az állapotot csak kettő, Isten és ember egyszerre tudná megszüntetni. Isten ezt soha nem akarja! Nem akarhatja, ha egyszer ember lett! Ember csak akkor tudja ezt megszüntetni, illetve állandósítani, ha a megátalkodottság állapotába hozza magát! Tehát, csak a megátalkodott ember lehet képes embertelen ember lenni addig, amíg megátalkodott!


Az erkölcsi jó hiánya mindig szenvedéssel jár, de nem reménytelenül! Ami nem valósulhatott meg a teremtés szintjén a teremtett szellemi lény akkori döntése miatt, az most megvalósulhat Isten megtestesülése által a földi élet szintjén, mert Isten szeretetét soha senki és semmi meg nem szüntetheti, és azt sem, hogy a boldogságra teremtett ember, mint szellemi lény, emberként, gondolkodásának, szemléletének, EGY BOLDOG EMBERHEZ (Hozzám, Jézushoz) irányítását, döntések sorozata által megkezdheti! Ennek felvállalása a megtérés, és ennek szükségszerű következménye az újjászületés, amely feltétlen feltétele a mennyek országába jutásnak (János 3:3)!


Szeretetből jöttem hát közétek, bűnösökhöz, hogy Engem, mint EMBERT, befogadjatok, hisz minden emberben benne vagyok rászoruló módon!


Én, Jézus, valóban ÉLETKÖZÖSSÉGBŐL jöttem közétek. Ennek az ÉLETKÖZÖSSÉGNEK eszméjét hoztam el nektek. Ennek az ÉLETKÖZÖSSÉGNEK tartalmát mondtam el és mutattam meg nektek. Mivel ahonnan jöttem, ott más, egészen más következménye van annak, amit itt elmondtam és megéltem közöttetek, ezért egy befelé irányuló TERVVEL jöttem, és mondottam beköszöntőmben, hogy betelt az idő, elérkezett hozzátok Általam az Isten országa, a ti boldogságotok, tehát alakítsátok át gondolkodásotokat, és higgyetek Nekem (Márk 1:15)!

Jézus; A HANG - könyv 3799

2018. aug. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
45%

"A Többi népek, nem voltak útjában Isten elhatározásának, de mivel ők is Ádám leszármazottjai, biztos visszakapják az életüket. "


Az ilyen válaszokra mondom hogy szokásos keresztény mellébeszélés. Aki Jézus előtt élt annak sovány vigasz hogy biztos visszakapják az életüket. Nincs olyan hogy kiválasztott nép. Ez a zsidók hazugsága. Hogy ők ezt állítják egy dolog, de hogy keresztények ezt bevegyék és még védjék ki, hát az eszem megáll. Szerinted Isten olyan igazságtalan hogy kiválaszt egy kis népet, a többi sok milliárd emberrel pedig nem törődik, de ha hibáznak a pokolra küldi őket? Isten minden néphez küldött prófétákat. Ez írja a Korán, ezt diktálja a józan ész és így igazságos.

2018. aug. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
0%

Ne álljon meg az eszed.


S itt nem a Zsidó nép a védelme a lényeg, hanem Isten elhatározása.

A Zsidó nép, a judaizmus gyakorlóinak neve, hiszen a messiás a Júda törzséből kellett hogy megszülessen Isten határozata alapján. S Isten már akkor megmondta, és elfogadta azokat a prozelitákat, akik felismerve a helyes utat, Jehova akkori népéhez csatlakoztak.


S hiába is hadakozol ez ellen, Ábrahám és a Júda törzse volt a meghatározó, s ezt nem azért mondom, mert mint népet védem, hanem mint Isten igazságos kijelentése mellett foglalok állást.

Jehova nem osztja meg az imádatot, hanem mindig egy egységes betartásra kötelező imádatot ír elő, és erre akár hova tartozik is egy ember, ezt kell betartani, illetve ez alapján élni. Krisztus, mikor Jehova lezárta a Zsidókkal a kapcsolatot, mert nem akartak változtatni, új szövetséget kötött, ahogy Jehova megmondta:

(Jeremiás 31:31) 31 „Íme! Jönnek napok — ez Jehova kijelentése —, és új szövetséget kötök Izrael házával és Júda házával.

(Héberek 8:8, 9) . . .ezt mondja Jehova —, és új szövetséget fogok kötni Izrael házával és Júda házával; 9 nem a szerint a szövetség szerint, amelyet ősatyáikkal kötöttem azon a napon, amelyen kézen fogtam őket, hogy kihozzam őket Egyiptom földjéről, mert nem maradtak meg szövetségemben, úgyhogy nem törődtem tovább velük« — ezt mondja Jehova.”


Ennélfogva, Isten már nem azt nézi ki milyen nemzetben él, a Földön, hanem hogy megteszi-e azt amit kér.

Jehova mindig is az engedelmességet tekintette fontosabbnak, minden áldozatnál.

(1Sámuel 15:22) . . .„Vajon Jehova ugyanúgy örül az égő felajánlásoknak és az áldozatoknak, mint a Jehova szava iránti engedelmességnek? Íme, jobb az engedelmesség az áldozatnál, és a szófogadás a kosok kövérjénél.

2018. aug. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
11%

Ez nem más mint zsidó propaganda. Ezek szerint te egy totálisan igazságtalan rasszista istenségben hiszel, aki kiválasztott egy kis népet és csak velük törődik. A többi sok milliárddal még csak meg sem kísérli hogy segítséget nyújtson, tanítsa őket. Ha viszont hibáznak, mégis megbünteti őket és örök kárhozat vár rájuk. Te ebben hiszel. Én viszont Igazságos Istenben hiszek. Szerinted ha Isten sorozatban küldte a prófétákat a zsidókhoz, ne tudott volna küldeni más népekhez is?



Egyébként Jézus maga jelenti ki a Biblia szerint is hogy csak a zsidókhoz érkezett:


Máté 15:24 Ő pedig felelvén, monda: Nem küldettem, csak az Izráel házának elveszett juhaihoz.


Máté 10:5 Ezt a tizenkettőt küldte ki Jézus, és ezt a rendelkezést adta nekik: "Pogányokhoz vezető útra ne térjetek le, samaritánusok városába ne menjetek be

Máté 10:6 inkább menjetek Izráel házának elveszett juhaihoz.


Ez megerősíti hogy Jézus próféta ahogy az iszlám vallás tanítja.

2018. aug. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:

19-es:


Az iszlám tanítás mondd valamit Jézus 2. eljöveteléről?


Ha igen, milyen összefüggésben, egyfajta biró lesz?

2018. aug. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!