Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az emberiség a történelme...

Az emberiség a történelme során több ezernyi istent teremtett magának. Mi ad bármelyiknek is több létjogosultságot a többinél?

Figyelt kérdés
2018. szept. 14. 15:19
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
0%

"néhány new age szekta szeret különcködni, "


Tévedés, Jehova nem egy új korban alakított vallás Istene.

Jehova mindegyik nép "isteneit" megalázta, felülmúlta. Kezdte az Egyiptomiak 8. millió istenségével.

Ahogy pedig írtam, Jehovát nem emberek teremtették.

Egyetlen könyv sem szól amellett, hogy valamelyik isten könyvet íratott volna a kezdetekről, a hibáról, a megoldásról, és azok rendre pontosan úgy is lettek.

Egyetlen isten tagjai sem voltak az egységükről, az erkölcsi értékeiről vezetettek. Ahogy a tudomány és a technika hiányában, egyetlen forrás anyag sem írja le tudományos pontossággal az életet annak működését, a víz körforgását, stb stb.


Erre csak egyetlen olyan valaki képes, aki létre hozta azt, és leíratta a választottaival.

Már a személyes nevét is az alapján választotta, hogy az élet keletkezésének, vagy bármi dolog létrejöttének, a jelentését, a nevében hordozza.


Jehova: Én idézem elő, hogy legyen. "azzá válok, amivé a cél elérésére válnom kell."

2018. szept. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
0%

"több létjogosultságot a többinél"


Hát, sok istenség, és azok népei megszüntek, Jehova neve pedig a szándékának megfelelően, egyre ismertebbé válik, ahogy elhatározta, annak ellenére, hogy a valamikori választott népe is elfeledkezett róla.

Jézus pedig ennek az Istennek a nevének megszenteléséért tanította imádkozni a követőit, és maga Jehova ezt Jézusnak ki is jelentette, sokak füle hallatára.


(Ezékiel 36:23) 23 »Meg fogom szentelni nagy nevemet, amely meg lett szentségtelenítve a nemzetek között, amelyet ti megszentségtelenítettetek közöttük; és megtudják a nemzetek, hogy én vagyok Jehova — ez a legfőbb Úr, Jehova kijelentése —, amikor megszenteltetem közöttetek a szemük láttára.


(János 12:28) 28 Atyám, dicsőítsd meg a nevedet!” Hang hallatszott azért az égből: „Meg is dicsőítettem, és újra meg fogom dicsőíteni.”

2018. szept. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

"Mindent megválaszoltam, amit kérdeztél."

Valóban, bár nem hívő szempontból. Ha nem is annyian, de vannak sokan akik vallást váltottak már életük során. Pl egy ilyen ember véleménye érdekes lehet a kérdés szempontjából.


"Tévedés, Jehova nem egy új korban alakított vallás Istene."

Hogy a 21. században még a Jehova nevet használod, ez alapján gondolom Tanú lehetsz. Egy kb 150 éves szekta azért szerintem igencsak újkori.

2018. szept. 14. 22:39
 14/28 Ozmium42 ***** válasza:

Ha ateista vagy, már eljutottál arra a következtetésre, hogy egyetlen istenben való hitnek sincs semmiféle létjogosultsága. Ha viszont ettől az egy dologtól eltekintesz, akkor ateistaként is képesnek kellene lenned ahhoz, hogy felállíts egy "rangsort" a különböző istenek között aszerint, hogy mennyire értelmes dolog hinni bennük. Például szerintem mégiscsak más dolog egy bálvány istenben hinni, aki fizikailag létezik/nem létezik (pl. az Olümposz tetején lakik vagy nem lakik), mint egy szimbolikus, valamilyen elvont emberi fogalmat vagy természeti erőt megtestesítő, megszemélyesítő istenben, akinek a létezésének az eldöntése nem is igazán releváns, hiszen a vonatkozó jelenség kétség fölött létezik, a megszemélyesítés pedig már csak az emberi psziché játéka. A megszemélyesített jelenség lehet akár a komplett Mindenség is, vagy a bálvány isten lakhat az Olümposz csúcsa helyett a téridőnkön kívül. Ha simán oda tudunk menni, és rámutatni, hogy nincs ott isten, az mégiscsak ésszerűtlenebb hitnek tűnik, mint egy olyan, ami a korlátainkon kívülre mutat, és ezért nem cáfolható egyértelműen.


Az is összehasonlítási szempont lehet (még ha nem is egzakt, nem is racionális, nem is megbízható), hogy milyen tekintély van a hit mögött, milyen létszám, mennyi vértanú, beteljesült próféciák, hiteles forrás, ellenőrizhető egyezések/ellentmondások ismert tényekkel, stb...

2018. szept. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 Alex Fly ***** válasza:
100%
@11: a "Jehova" egy 16. században alkotott szó, amely sehol nem szerepel sem az Ó- sem az Újszövetségben, ráadásul a héber nyelvben nem létező, nyelvtanilag hibás és blaszfémikus kifejezés. Szóval Egyiptom isteneivel már csak azért sem kerülhetett kapcsolatba, mert azok eltűnése és ezen kifejezés létrejötte között eltelt több mint 1200 év...
2018. szept. 15. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

G2A

Az kiderült, hogy egy licitálás folyik a szoftverekre.

Van egy visszatérítés is G2A coinra, de az nem tudom mire jó, pénzt ér?10%

Aztán kell fiókot létrehozni és a visszatérítéshez szükséges a telefonszám, de ennek nincs valami hátulütője? Mondjuk pár értesítést még esetleg elviselek, de nem szeretném, hogy állandóan üzeneteket küldjenek.

A shield bekapcsolásakor több szempont is megadandó, ha mindegyiket bekapcsolom, akkor az többe kerül, mintha csak egyet, mert így logikus, nem? Illetve van egyszeri mód, meg valami olyan (most nincs előttem) ami olyan többszörinek tűnik, aközött van különbség?

Aztán mikor történik a vásárlás?

Rányomok a paypalra, illetve arra, hogy megveszem, akkor csak

ajánlatot teszek, vagy már meg is vettem a terméket?

Mikor dől el?

2018. szept. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem ide szántam, rettenetesen sajnálom.
2018. szept. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
0%

16. században?


Hát akkor a Héberek, akik Ábrahám utódai? azok nem a 16. században keletkeztek, ezért Jehova nem 150 éve kéri és vezeti az hűséges embereket, hanem a kezdetek óta.


Lehet Isten neve ellen kapálózni, de még ismert, és neves Biblia fordítók, sőt Rabbik is kiállnak ez mellett. Még ha nem is merik kiejteni, az úgy vélt babonás félelem miatt.


Persze, mindenki azt csinál amit akar :)

2018. szept. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

"16. században?"

Igen, Galatinus 1520-ban hibásan olvasta ki a tetragramot a nyelvészeti hiányosságaiból eredően, és alkotta meg azt a téves műszót hogy jehova.

Persze ahogy te is mondod, mindenki azt csinál amit akar, de azért az elég furcsa hogy hiszel egy istenben, de annyira sem tiszteled ezt az istent hogy legalább a nevét megpróbáld helyesen kiejteni. Ami még szomorúbb hogy nem keresztényként nekem kell ezt magyaráznom, mert ennyire nem vagy képben ezügyben. De hát a te dolgod...


A többieknek köszönöm a válaszokat!

2018. szept. 15. 13:58
 20/28 Anahystor ***** válasza:
100%

Kedves 23%-os!


Nagyon érdekes álláspontot képviselsz!


"Jehova mindegyik nép "isteneit" megalázta, felülmúlta. Kezdte az Egyiptomiak 8. millió istenségével.""


Az amit írtál egyértelműen egy politeista világkép. Van több isten, és ezek felett egy uralkodik, felülmúlja, sőt meg is alázza őket.


Te melyik vallás követője vagy?

2018. szept. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!