Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Elsősorban keresztények...

Elsősorban keresztények válaszai érdekelnének, hogy ti miért tartjátok magatokat felsőbbrendűnek az ateistáknál/más vallásoknál/bármilyen más embernél?

Figyelt kérdés

"Egy keresztény sosem azért imádkozik, vagy áldja rossztevőit, hogy aztán végül megbüntesse őket Isten. Hanem azért imádkozunk értük, mert valóban megtérésüket akarjuk, hogy ők is üdvösségre jussanak, hogy vétkeiket Isten megbocsátsa."

Ez egy random válasz innen a gyakoriról. Rengeteg ehhez hasonló kommentet látni, nem fogok most többet is keresni, és szerintem ez az egy is jól bemutatja, hogy miről szólna a kérdésem.

Először is, tegyük fel, hogy én ateista vagyok. Mi a francért vágynék arra, hogy a TE istened, akiben én nem is hiszek, megbocsásson nekem bármiért is? Mitől lenne nekem jobb? És egyáltalán mi közöd van az én dolgaimhoz/magánéletemhez?

Másodszor, miért teszel úgy, mintha te lennél a tökéletes ember, a minta, a példakép mindenki számára? Mert ugye te sosem teszel semmit, ami rossz, ami bűnnek számít a vallásodban. De persze ennek ellenére is te leszel az, aki majd pálcát tör mindenki feje felett.

Semmiben sem vagytok különb emberek bárki másnál, mégis úgy viselkedtek. Ha pedig ezen felháborodtok, az csak igazolja azt, amit állítok.

(Természetesen tisztelet a borzalmasan kevés kivételnek, reménykedem, hogy ilyeneket nem kell kiírni már, de azért kiírom.)



2018. szept. 22. 10:40
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
75%
Teljesen igazad van, mi sem vagyunk különbek, ugyanolyan emberek vagyunk, mint bárki más. Szó sincs itt felsőbbrendűségről, inkább csak arról, hogy mi megismertünk valamit, ami nekünk jó, es szeretnénk, ha mások is megismernék ezt. Szerintem az általad bemasolt válasz pont nem a felsőbbrendűségről szól, hanem a szeretetről, hogy a válaszadó jót akar másoknak is, még az ellenségeit is. Nem arról van itt szó, hogy mi ne lennénk bűnösek, mindnyájan azok vagyunk, es pont ezért van szükségünk Istenre. :) Néha az ateisták szeretik azt képzelni a keresztényekről, hogy ők a tökéletesek, vagy legalábbis annak kéne lenniük, sőt ezt is hiszik magukról, de ez egyáltalán nincs így. Nem vagyunk különbek. De persze próbálunk máshogy élni, ez azonban nem mindig sikerül. Az egyetlen, amiben különbözünk, hogy megismerük Istent.
2018. szept. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
54%

Csak egy keretrendszert ismertetek meg, ami az ókorban keletkezett, így a paraméteri sok szempontból túlhaladottak.

Más vallásban, vagy más világnézetben más dolgok dominálnak, más a jó és a rossz, mások a szempontok, amit ti nem tudtok megítélni, így arról véleményt sem formálhattok.

Legalább is a saját rendszeretek alapján, ha elvárjátok ugyanezt a másképpen gondolkodóktól

2018. szept. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm a választ!

Először a válaszod első felére reagálnék. Röviden én katolikus családba születtem, és muszáj volt hívőnek lennem. "...inkább csak arról, hogy mi megismertünk valamit, ami nekünk jó, es szeretnénk, ha mások is megismernék ezt" Ez gyakorlatilag lefedi azt, ami az én gyerekkoromat is végigkísérte. Én soha nem akartam vallásosnak lenni, soha nem tudtam azonosulni azzal, hogy van egy mindenkinél felsőbbrendű lény, akit imádnom kell, és a Bibliában leírtakkal sem értek egyet. Erre ki is térek most.

"Nem arról van itt szó, hogy mi ne lennénk bűnösek, mindnyájan azok vagyunk, es pont ezért van szükségünk Istenre. :)"

Teljesen más az értékrendszerem, most csak hasra ütök és mondok egy példát: szerintem az önkielégítés nem bűn, hanem teljesen normális emberi szükséglet. És mivel nem tartom bűnnek, nincs is szüksége annak az embernek bocsánatra Istentől, aki csinálja.

Egyébként nem szeretem azt képzelni, hogy tökéletesek vagytok, vagy annak kellene lennetek, ezt itt félreértetted, arra próbáltam rávilágítani, hogy számtalan magát kereszténynek valló ember képmutató.

Én soha nem kaptam annyi gyűlöletet senkitől, mint a keresztényektől. (Személyes okok miatt, amit nem részleteznék itt)

2018. szept. 22. 12:40
 4/35 anonim ***** válasza:
45%

Nem vagyok, és nem is érzem magam felsőbbrendűnek.

Aki ilyet gondol magáról, az olvassa el a következő Krisztusi tanítást:

(Filippi 2:3) . . ., hanem alázatossággal úgy vélekedve, hogy a többiek felettetek állnak,

(Máté 23:11) 11 Hanem aki a legnagyobb köztetek, az legyen a szolgátok.

(Efézus 4:2) 2 teljes alázatossággal és szelídséggel, hosszútűréssel, elviselve egymást szeretetben,

(Efézus 5:21) 21 Rendeljétek alá magatokat egymásnak Krisztus félelmében.

(1Korintusz 13:4) 4 A szeretet hosszútűrő és kedves. A szeretet nem féltékeny, nem kérkedik, nem fuvalkodik fel,

2018. szept. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
25%
Ateista vagyok és szerintem mindenki más hülye és alsóbbrendű! Ha nem így lenne, akkor nem tudnám ezt ide leírni, mert isten megakadályozná! Na ugye!!!
2018. szept. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
33%

Nem tartom magam felsőbbrendűnek senkinél.

Egy keresztény.


Az ateisták vagy más vallásúak miért rágalmazzák gyakran a keresztényeket?

2018. szept. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
#6 Ezt próbáltam eddig kifejteni. Vagy te semmit nem olvastál el csak idekommenteltél?
2018. szept. 22. 13:52
 8/35 anonim ***** válasza:
29%

Bevallom őszintén, hogy a túl hosszú kérdéseket nem olvasom mindig végig. Egy kérdés legyen velős, lényegre törő, ahogy a szabályzatban is benne van.

Volt egy kérdés, arra válaszoltam, a sok rizsa alatta nem nagyon érdekelt.


Egyébként pedig:

"Természetesen tisztelet a borzalmasan kevés kivételnek"

Gondolom mind a 2+ milliárd keresztényt ismered, hogy ilyen általánosítással élsz.

2018. szept. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

"Bevallom őszintén, hogy a túl hosszú kérdéseket nem olvasom mindig végig."

Ne haragudj, de innentől nem tudlak komolyan venni.:D Nem óvodásoknak írtam ki a kérdést, ilyen terjedelmű szöveget bármilyen felnőtt embernek illene elolvasni és meg is érteni.

A kérdésem lényegre törő volt, az általad rizsának vélt szöveg pedig a kérdésem megmagyarázása és kiegészítése.

2018. szept. 22. 14:15
 10/35 anonim ***** válasza:
64%

Ex-keresztényként:


Azt fogják mondani, hogy nem tartják magukat felsőbbrendűnek és nem olyan értelemben igazak, hogy náluk mindenki igaz lenne.


A valóság:


Felsőbbrendűnek tartják magukat, csak ezt maguk sem ismerik fel (vagy el). Alapozzák ezt arra, hogy nekik "személyes kapcsolatuk" van Istennel, hogy más vallásokkal ellentétben ők az igaz Istent szolgálják. Szektáknál még az is jellemző, hogy nekik valami isteni küldetésük van, ami ugye kiválasztottság érzéssel párosul.

2018. szept. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!