Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateistaként elgondolkodtál-e...

Ateistaként elgondolkodtál-e már azon, hogy megtérj valamelyik keresztény felekezetbe, hogy Jézus megszabadítson a bűneidtől és tiszta legyél?

Figyelt kérdés
2018. szept. 22. 15:43
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
97%

Kedves Kérdező!


Az ateizmus egyik sarkalatos kérdése az, hogy miért is kellene magamat bűnösnek tekintenem?* Miért is kellene piszkosnak tartanom magam**? És ha (tegyük fel bűnösnek és szennyesnek tartom magam) miért valaki más szabadítana meg a bűntől és a szennytől***? Miért csak Jézus tehetné ezt meg (már ha alkalmas erre a feladatra)? Illetve még egy dolog: az n számú vallás közül miért pont a ker. vallás világképét kellene követnem, ha találok humánusabbat/együttérzőbbet/stb****?


*az ateista válasz szerint az államhatalom által korrumpált papság érdeke az, hogy a hívő rosszul érezze magát. Kezelhetőbb a tömeg, ha fél

**a morális és a filozófiai bűn fogalma erősen össze van mosva a vallásban

***az autonóm ember úgy ítéli meg, hogy ha valamibe belekeverte magát, akkor onnan ki is tud keveredni

****tudod, az értelmes ember számára az a válasz, hogy "a Bibliában írva vagyon" nem érv. Oly sok minden, és mindennek az ellenkezője meg van már írva


Nos?

2018. szept. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 Anahystor ***** válasza:
93%

Nem, miért tenném???


Ateistaként (agnosztikusként pontosabban) nem tartom valószínűnek semmilyen isten létezését, és így Jézust sem tartom többre mint bármely más valaha élt embert.


Véleményem szerint a bűneimmel a saját lelkiismeretemmel kell elszámolnom, azok alól senki sem tud feloldozni (ezért irigylem néha a hívőket, olyan könnyen mossák tisztára a lelküket, mint más a Patyolattal a szennyest).

2018. szept. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!


A keresztény tanítás szerint Jézus az igazság, mert Isten fia volt és megjövendölték az eljövetelét.


A Biblia szerint Te is bűnös vagy, mert örökölted Ádámtól az eredendő bűnt, és csak Jézus szabadíthat téged meg. Különben bűnös naradsz.


Bizonyára te is bűnben élsz, hiszen éltél házasság előtti nemi életet, haragudtál az atyádfiára, ami miatt már a törvényszék elé kellene állítani, ahogyan Isten ihletett szava, a Biblia mondja.

2018. szept. 22. 16:07
 4/32 anonim ***** válasza:
94%

El, igen. Van néhány keresztény ismerősöm, akik igen példás életet élnek, és elgondolkodtam, talán lehet hogy a hitükön alapul hogy ilyen jó emberek. Szóval adtam neki egy esélyt, elkezdtem Bibliát olvasni, közösségbe járni, és még majdnem tetszett is a dolog. Mármint Jézus tanításait szeretem, úgy vélem sokkal jobb világban élnénk ha mindenki azok szerint élne. Alapvetően a keresztény emberek barátságos, szelíd mentalitása is tetszik. Csak a Biblia... Minél többet olvastam, pláne az ószövetségi részt, annál több olyan logikátlan elképzelést, ellentmondást vagy egyszerűen csak irreális képtelenséget találtam benne, amik egyszerűen ellehetetlenítették, hogy komolyan vegyem a vallást. Mármint hogy elhiggyem hogy tényleg létezik Isten és ő sugalmazta mindezt a tudományos képtelenséget meg logikai önellentmondást, és nem pedig egy rakás ókori ember írta mindezt az akkori kor tudatlanságai okán. Arról nem is beszélve hogy Isten cselekedetei is a legtöbb esetben aljasak és kegyetlenek, de minimum megkérdőjelezhető a létjogosultságuk. Az ószövetségi istenképet egyszerűen nem veszi be a gyomrom, és nem is tartom reálisnak.

Szóval végül is arra jutottam hogy tudok én jó ember lenni és keresztényi értékek szerint élni anélkül is hogy azt kéne higgyem hogy ezt bármilyen felsőbb hatalom írja elő nekem. Mindenképp segített a kereszténység abban hogy jobb ember legyek, de azzal csak magamat csapnám be ha komolyan akarnám venni a mögötte meghúzódó hitrendszert is.

2018. szept. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
(A félreértések elkerülése végett: ez a kérdés valláskritika. Nem igazán érdekel Jézus, sem a bűntudatkeltésük, és eszem ágában sincs felekezethez lekötni magam. A kérdést azért tettem fel mert érdekel, hogy a tipikus vallásos térítésre egy értelmes nem hívő hogyan reagál.)
2018. szept. 22. 16:09
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

egyes vagyok


Mint fent írtam, az "írva vagyon itt-meg-itt" nem érv. Igen sok minden meg lett jövendölve, aminek egy része be is jött. Más meg nem. Amúgy is logikai hurok alapján próbálsz állást foglalni: a hit alapja, hogy elfogadod az ún. szent könyvben leírtakat. Az ateizmusé pedig az, hogy nem. Nem követlek ebbe a logikai hurokba.


Esetleg más valami?

2018. szept. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Olvasd el az 5-ös válaszom.🤣
2018. szept. 22. 16:14
 8/32 anonim ***** válasza:
87%

De én egyáltalán nem érzem magam bűnösnek, ergo nem.


Ja, és nem hiszek Istenben, nem hiszem, hogy Jézus a fia volt. Tehát nem.

2018. szept. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
93%
Nem vagyok ateista, de nem látom a logikát a kérdésben. Az ateizmus lényege az, hogy nem hiszel semmilyen vallás istenében, tehát számukra olyan, hogy "Jézus megszabadít a bűneidtől" nem létezik. Ők ebben nem hisznek, csak egy kitalált történetnek tekintik. Számukra ezt megtenni olyan lenne, mint pl. bemenni az erdőbe és megkeresni Jancsi és Juliska mézeskalácsházát.
2018. szept. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Hihetően alakítottad a vallási térítőt😂

Gratula!

2018. szept. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!