Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten a keresztény vallást...

Ha Isten a keresztény vallást akarta terjeszteni az emberek között és 6000 éve teremtette meg a világot, miért csak 2000 évvel ezelőtt küldte el a fiát, hogy megtisztítsa az emberiséget a bűntől?

Figyelt kérdés

Tudtommal még a zsidó vallás előtt is létezett egy csomó más, főként politeista hit, vallás.

Miért kellett olyan sokáig várnia, holott addig is rengeteg bűnt követtek el az emberek?

És ha megszabadultunk a bűntől, miért van most is annyi bűnös?

Ne gyertek a "szabad akarattal", mert akkor Jézus élete és halála teljesen felesleges volt.



2018. szept. 29. 13:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%
"6000 éve teremtette meg a világot" Komoly tudományos ismeretekkel rendelkezel! Ilyen buta kérdést minek teszel fel???
2018. szept. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%

#1

Sajnos tényleg vannak akik ezt szentül hiszik.


Kérdező, akit egyszerű tények sem hatnak meg annyira hogy ne ragaszkodjon egy ilyen irreális képtelenséghez, annak a hitük logikátlanságaira is hiába mutatsz rá.

2018. szept. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
52%

"megszabadultunk a bűntől"

Ezt honnan veszed?

A bűntől csak az őszinte megbánáson alapuló változtatás szabadít meg.

Ennek lehetőségét hozta el Jézus.

Jézus óta nyerhet megbocsátást pl. a házasságtörő az addigi megkövezés helyett, ám ez nem jelenti azt, hogy nyugodta élhet bűnös életet továbbra is.

Az őszinte megbánás magában foglalja az életmód megváltoztatását is.

Második és minden további esetben senki nem hivatkozhat arra: "nem tudtam, hogy bűnt követek el!".

2018. szept. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

1. és 2. válaszolók!

Nem vettétek észre, milyen kategóriában van feltéve a kérdés?

Csak nem képzelitek, hogy én ezt a 6000 éves dumát elhiszem?

Éppen azért tetem fel a kérdést, hogy azok, akik a Biblia minden szavát szó szerint elfogadják, magyarázzák el nekem ezt a képtelenséget.

Te meg, kedves Dubitus, olyan választ adtál, amely nem egyezik a neveddel!

2018. szept. 29. 15:35
 5/19 anonim ***** válasza:
5%
Az a baj, hogy halvány fogalmad sincs arról, amit kérdezni akarsz, így a kérdésed és indoklásod is egy halom hülyeség.
2018. szept. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az értelmi képességed nem éri el azt a szintet, amellyel egy egyszerű kérdést fel tudnál fogni.
2018. szept. 29. 19:14
 7/19 anonim ***** válasza:
6%

Megértettem a kérdést, de mindig úgy voltam vele, hogy nem érdemes olyanokkal vitázni, akiknek a testhőmérsékletük magasabb az IQ szintjüknél.


Már a kérdésed tévedés, mert a keresztények szerint nem 6000 éve teremtette a világot Isten. A fundamentalisták is csak azt vallják, hogy az embert teremtette 6000 éve.

A kérdésed másik fele is hülyeség, mert a keresztények szerint Isten nem azért küldte a Fiát, hogy megtisztítsa a világot a bűntől.


Lehet jó lenne előbb az alapvető hiányosságaidat pótolni, majd csak utána rátérni a számodra láthatóan még túl bonyolult összefüggések firtatására. Például tedd fel kérdésként, hogy miért jött Jézus a keresztények szerint.

2018. szept. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, olvasd újra a válaszom! (2.)

Nem feltételeztem hogy te elhiszed. Mindössze arra mutattam rá hogy ahhoz hogy valaki ilyesmit elhiggyen, olyan hozzáállás szükséges hogy az illető eleve ne nagyon gondolkozzon, csak higgyen és ahhoz ragaszkodjon bármi áron. A tények meg mehetnek a szőnyeg alá. Egy ilyen ember meg nem igazán venné komolyan a kérdésed, hiába mutattál rá egy logikai hibára a vallásában.

2018. szept. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"fundamentalisták is csak azt vallják, hogy az embert teremtette 6000 éve."

A-a. Az itteni leghangosabb képviselőjük a hírhedt 37%-os (jelenleg). Ő pontosan azt vallja hogy 6x24 óra alatt, kb 5770 (vagy valami hasonló) éve teremtetett az egész univerzum, és lelkesen mantrázza a Werner Gitt és Kent Hovind féle kóklerek munkásságát. De mások is akadnak bőven akiket sajnos képesek megvezetni az ilyen sarlatánok.

2018. szept. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy van néhány olyan fundamentalista is, de ne akarjon már a kérdező 0,0001% alapján általánosítani és azt sugallani, mintha ez úgy a keresztényekre jellemző dolog lenne. Bár mindegy, mert a kérdése többi része se stimmel.
2018. szept. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!