Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit szóltok Albert Einstein...

Tgt kérdése:

Mit szóltok Albert Einstein 1954-ben írt leveléről?

Figyelt kérdés

Azt írta benne:

"Az Isten szó számomra nem más, mint az emberi gyarlóságok kifejeződése és terméke, a Biblia pedig kétségkívül tiszteletre méltó, ám mégis primitív legendák gyűjteménye, amelyek emellett meglehetősen gyerekesek is. Legyen az bármily kifinomult is, semmilyen magyarázat sem tud meggyőzni ennek ellenkezőjéről"


[link]



2018. okt. 5. 17:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
Számomra nem Einstein a mérce, hanem Einstein lett megmérve a halála után: ha hitt Istenben, akkor talán a mennybe jutott, ha nem hitt, akkor most a pokolban van. A tudományos munkásságát természetesen tisztelem, de hit dolgában nem példakép.
2018. okt. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%
Egyetértek vele, de attól még nem ő fogja eldönteni ezt a kérdést. Még a saját területén is voltak dolgok amikben tévedett.
2018. okt. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
16%
Szomorú olvasni egy olyan valakitől, aki Isten valamikori népéből született.
2018. okt. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem most már minden pillanatát, és betűjét megbánta ennek a kijelentésnek.
2018. okt. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 KZitus ***** válasza:
31%

Szia


Lehet később megtért, mert ez is róla szól:

Albert Einstein zsidó fizikus, aki Németországban született, a következőket jelentette ki: „Zsidó vagyok, mégis teljesen magával ragad a názáreti ragyogó egyénisége.” Amikor megkérdezték tőle, hogy történelmi személynek tartja-e Jézust, ezt válaszolta: „Ez vitathatatlan. Ha az ember az evangéliumokat olvassa, nem érezhet mást, csak azt, hogy Jézus ott van a történetekben. Személyisége ott lüktet minden szavában. Egyetlen mítosz sem pezseg így az élettől.”

Krisztusról még ezt is monndta:„Gyermekként oktattak a Bibliából és a Talmudból is. Zsidó vagyok, mégis teljesen magával ragad a názáreti ragyogó egyénisége”

Az embernek az élete folyamán változhat a dolgokról a véleménye....

2018. okt. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
31%
leszarom
2018. okt. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
KZitus: Nem tudom, valóban mondta-e ezt Einstein. Semmilyen hiteles forrást nem találtam az általad idézettekhez, csak a Jehova Tanúi honlapot. De ha te tudsz valamilyen más forrást, ami nem vallási szervezethez kötődik, szívesen elolvasom.
2018. okt. 5. 18:33
 8/15 anonim ***** válasza:
64%

A hívők is nagyjából ugyanannyi idézetet tudnának hozni Einsteintől, mint az istentagadók. Ezért szerintem teljesen felesleges kiragadott mondatokból bármi következtetést levonni. Lehet ő maga sem tudta pontosan definiálni hitét, a zsenik elméje elég gyakran kaotikus.

Meg egyéként is... egy hívő nem azért hisz Istenben, mert Einstein esetleg hitt, ahogy egy ateista sem azért tagadja Istent, mert Einstein esetleg nem hitt. Vagy ha igen, az elég szomorú az adott emberre nézve.

2018. okt. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%

Nem lep meg. Ugyanakkor az már igen, hogy egyes vallásosak milyen önfeledten hangoztatják az ellenkezőjét, pár másik, kiragadott idézet alapján, melyeknek azonban ők még a forrását sem képesek közölni, igaz-e, Zitus? :P


Zitus! Attól még, hogy jehovista oldalakról kopipéjsztelsz, utánanézhetnél dolgoknak, és kicsit gondolkodhatnál, mielőtt butaságokat írsz!

Lássuk csak, #5-ös válaszod:

"Lehet később megtért"

- A levelet 1954-ben írta, 1955-ben pedig elhunyt. Szóval nem hinném...


"Albert Einstein zsidó fizikus, aki Németországban született"

- Felesleges szószaporítás, de legalább tetten érhető, hogy csak másolod a szöveget. Einstein ugyan zsidó SZÁRMAZÁSÚ, azt a vallást sohasem gyakorolta.

>>Részlet Albert Einstein 1946-ban írott önéletrajzából: "[...] Így lettem én is – noha vallástalan (zsidó) szülők gyermeke voltam – mélyen vallásos, ez azonban 12 éves koromban hirtelen véget ért."

[link]


>>"Zsidó vagyok, mégis teljesen magával ragad a názáreti ragyogó egyénisége”<<

- Ezt feltétlen kétszer is le kellett írnod? :D Ugyanakkor attól még, hogy valakinek magával ragadó az egyénisége, nem jelenti azt, hogy valaki hisz is minden körülötte keringő legendában, ugye? :)

2018. okt. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%

Engem speciel cseppet sem ragad magával és nem is tartom semmilyen módon ragyogónak a kitalációkat Jézusról, akit talán még csak názáretinek sem nevezhetünk.

Sajnos nem tudom beidézni a cikket, amit valaha olvastam, de bizonyára más is ismeri, amelynek a lényege, hogy a nazareti jelzőt ezer év múlva aggatták rá, mert egy kopott régészeti leleten látták a feliratot, amely valójában a nazarénus vonatkozását említi, Nazareni felirattal, csak egy része elkopott addigra.

A nazarénus szekta már Jézus előtt létezett a zsidók között, de ez valamennyire cáfolná Jézus istenségét, eredetiségét és ezért is volt szükség ennek új értelmet adni.

Einstein véleménye meglehetősen tömör, kiválóan megfogalmazott, méltó a nagy gondolkodóhoz, mert a problémakör minden részletét pontosan lefedi, vitathatatlan és igaz.

2018. okt. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!