Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A karizmatikus gyülekezetekben...

Tgt kérdése:

A karizmatikus gyülekezetekben trükkökkel tévesztik meg a híveket?


2018. okt. 6. 08:22
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok


Nem értem a felháborodás, pedig kereszténynek vallom magam.


A videóban elhangzik többször is, hogy alapjaiban nem vitatják a csodákat, ám vannak technikák melyekkel ezekre rájátszanak, vagy félrevezetnek embereket.

Ettől még lehet igazi csoda.


Van az a mondás, hogy akinek nem inge....

Most olyan mintha az érintettek gyorsan öltözködni kezdtek volna.


Ha keresztény vagy és ez nem igaz rád akkor örülj, ha igaz akkor....

Ezt mindenki maga el tudja dönteni.


És ha már biblia versekkel dobálózunk:

Korinthusbeliekhez írt I. levél 13. rész

2.

És ha jövendőt tudok is mondani, és minden titkot és minden tudományt ismerek is; és ha egész hitem van is, úgyannyira, hogy hegyeket mozdíthatok ki helyökről, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi vagyok.

8.

A szeretet soha el nem fogy: de legyenek bár jövendőmondások, eltöröltetnek; vagy akár nyelvek, megszünnek; vagy akár ismeret, eltöröltetik.

2018. okt. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy hipnózisról van szó, vagy Isten csodatevő képességének megnyilvánulásáról, hanem beépített emberekről, akik nem is betegek, csak előadják, hogy azok lennének, és meggyógyulnak. Ha te valóban beteg vagy, és kiállsz, hogy gyógyítson meg a prédikátor, akkor te nem gyógyulsz meg; a prédikátor pedig megszid, és te leszel a hibás, mert biztos nem elég erős a hited, vagy pedig bűnös vagy, azért nem tudott meggyógyítani. Így aztán a beépített embereken kívül senki sem megy gyógyulni, ezért lehet tovább játszani. Ez még a jobbik eset.
2018. okt. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Az egyiptomi varázslók egy darabig tudták reprodukálni a csapásokat. Vajon Isten csodatevő hatalma segítette őket?
2018. okt. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
30%

Nekem a barátom meggyógyult, és nem volt beépített ember. Ez a beépített emberes okoskodás, meg a hipnózisos elmélet egyrészt egymásnak is ellentmond (most hipnózis van, vagy beépített hazudozó emmberek?), másrészt egyik sem fedi a valóságot, ugyanis:


Hipnózis sem lehet, sem beépített hazudozó, ha egy sokak által ismert beteg ember, akinek orvosi igazolása van a betegségről, egy istentiszteleten meggyógyul, ahol nem hipnózis technikák vannak, hanem Isten Beszéde van hitből prédikálva, ami hitet hoz létre a hallgatókban, majd isteni gyógyulást. A meggyógyult beteg újra elmegy orvosokhoz, és kap igazolást arról, hogy egészséges.


Vagy minden orvos be van építve? Mindegyik orvos azt mondta ima előtt, hogy beteg, ima után, hogy egészséges! Ne legyetek már ennyire buták és előítéletesek!


Nehezen fér bele egy ateista fejébe, hogy van Isten, és egy történelmi keresztény felekezetbe járó fejébe, hogy Isten nem ment nyugdíjba!

2018. okt. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

"Az egyiptomi varázslók egy darabig tudták reprodukálni a csapásokat. Vajon Isten csodatevő hatalma segítette őket?"


Nem, ők a másik csapatban játszottak.

2018. okt. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia 24


Nem értem a felháborodásodat.


"Nekem a barátom meggyógyult, és nem volt beépített ember"


Szívből örülök, hogy egészséges lett a barátod, sőt ez egy csoda - de nem erről szólt a video és nem ezt tagadjuk.

2018. okt. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
93%
Sokszor nem vizsgálják meg, hogy mi áll a háttérben, ez a baj. Lehet, hogy egy őszintén hívő közösség, de nem feltétlenül van ez így. Kedves előző, a barátodnak úgy látszik, szerencséje volt, hogy nem olyan helyre jár, ahol az emberek a földre esnek, amikor megszállja őket a Szentlélek.
2018. okt. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
0%

23 Sátán segítette őket, de Isten ereje őket is elsöpőörte:


Mózes II. könyve 7. rész


1.

Az Úr pedig monda Mózesnek: Lásd, Istenévé teszlek téged a Faraónak, Áron pedig, a te atyádfia, szószólód lészen.

2.

Te mondj el mindent, a mit néked parancsolok; Áron pedig, a te atyádfia mondja meg a Faraónak, hogy bocsássa el Izráel fiait az ő földéről.

3.

Én pedig megkeményítem a Faraó szívét és megsokasítom az én jeleimet és csudáimat Égyiptom földén.

4.

És a Faraó nem hallgat reátok; akkor én kezemet Égyiptomra vetem és kihozom az én seregeimet, az én népemet, az Izráel fiait Égyiptom földéről nagy büntető ítéletek által.

5.

S megtudják az Égyiptombeliek, hogy én vagyok az Úr, a mikor kinyujtándom kezemet Égyiptomra és kihozándom az Izráel fiait ő közülök.

6.

És cselekedék Mózes és Áron, a mint parancsolta vala nékik az Úr; úgy cselekedének.

7.

Mózes pedig nyolczvan esztendős és Áron nyolczvanhárom esztendős vala, a mikor a Faraóval beszéltek.

8.

És szóla az Úr Mózesnek és Áronnak mondván:

9.

Ha szól hozzátok a Faraó mondván: tegyetek csudát; akkor mondd Áronnak: Vedd a te vessződet és vesd a Faraó elé; kígyóvá lesz.

10.

Beméne azért Mózes és Áron a Faraóhoz, és úgy cselekedének, a mint az Úr parancsolta vala; veté Áron az ő vesszejét a Faraó elé és az ő szolgái elé, és kígyóvá lőn.

11.

És előhívá a Faraó is a bölcseket és varázslókat, és azok is, Égyiptom írástudói, úgy cselekedének az ő titkos mesterségökkel.

12.

Elveté ugyanis mindenik az ő vesszejét és kígyókká lőnek; de az Áron vesszeje elnyelé azok vesszejét.

2018. okt. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!