Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A kereszténységbe hogyan és...

A kereszténységbe hogyan és mi módon került bele a szexualitással való szembenállás?

Figyelt kérdés

Egy regényben azt olvastam hogy a vallás és a szexualitás nem fér meg egymás mellet. Ez különösen igaz ez a katolikus kereszténységre. Az igazán mély/bigott? hívők csak gyermeknemzés céljából szeretkeznek.

De a kereszténység hallatán gyakran felvillan az emberben nem csak a szerzetesek de a hívőktől is megkövetelt önmegtartóztatás.

Mintha egy sérült ember lelkivilága türemkedett volna bele a vallásba. Vagy maga a vallás ilyen sanyargató?

Miért él ez az ellentét a köztudatban, miért érezzük így? A jó keresztény miért nem bujálkodhat, ez miért bűn?

És egészségügyileg sem túlzottan jó az önmegtartóztatás sem szerzetesnek sem papnak, sem egy hívőnek.

A kereszténységet miért kapcsoljuk össze a szexuális önmegtartóztatással?



2018. okt. 6. 13:20
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
0%
2018. okt. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
46%

Minden monoteista vallásban jelen van, hogy szexuális életet csak a házasságon belül lehet élni.

Ennek célja eredetileg az volt, hogy a féfiág egyenesen, minden kétséget kizáróan folytatódjon.

Ezért büntették különböző (de mindig kegyetlen) módon a házasságtörő asszonyokat is.

A kereszténységben megszűnt a poligámia és az ágyasok tartása, így a férfiakat is érintette ez a törvény.

Hogy aztán ezt ki mennyire tartotta és tartja ma is be, az már más kérdés.

2018. okt. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Köszönööm, ha időm engedi elolvasom. Egyébként lefelejtettem mások tapasztalata is érdekel a kérdésben.
2018. okt. 6. 13:43
 4/33 A kérdező kommentje:

Ezt értem. Ez rendbe van. De a nem házasokkal mi van?

Mintha az egész keresztény erkölcs, a vérfertőzést kivéve frusztrációk sokasága lenne.

Meg manapság az egészet körbelengi egy androgün ájtatosság is szerintem.

Karácsony őse eredetileg termékenységi orgia volt.

2018. okt. 6. 14:13
 5/33 anonim ***** válasza:
28%

Az tény, hogy Isten a szexualitást, vagy is a nemi életet, kizárólag házasságban élőknek alkotta, és NEM CSAK GYERMEK NEMZÉS CÉLJÁBÓL

Hiszen ez a vers sem erről szól:

(1Korintusz 7:4) 4 A feleség nem gyakorol hatalmat a saját teste fölött, hanem a férje; hasonlóképpen a férj sem gyakorol hatalmat a saját teste fölött, hanem a felesége.

Persze van, amikor kell az önmegtartoztatás, de betegség, vagy a Nő havonta jelentkező ciklusa miatt.

Esetleg a fáradtság miatt, amit a naponta felgyülemlett stressz, és munka okoz.


Valószínű, hogy ezt a hitehagyott, és a hatalomra jutott egyházak kezdték el így tanítani, vagy beleszőni a keresztény életbe. Ez egyálalán nem Isten nézete erről.

S talán azért is, hogy az egyházi vagyon ne szálljon át, a született gyermekekre. Mert akkor bizony, most nem lenne ekkora vagyonuk, és normális életet élhetnének, mint mások.

2018. okt. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
76%
Nem akarják,hogy az ember túl boldog legyen itt a földön, mert akkor ki a fene vágyna a túlvilági életre. Szenvedj, félj, ne gondolkodj önállóan: ez az üzenet, akkor leszel megfelelő alattvaló, hogy ők uralkodhassanak.
2018. okt. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
63%

Ez leginkább csak a kereszténységre igaz!

A többi vallás sokkal normálisabb ebben.


Valószínű, hogy ez Pál apostol műve, aki gyakorlatilag átfordította Jézus tanításait.

Na meg az egyházé utána. Azért, amit írnak: hogy legyen mivel sakkban tartani az embereket, hogy engedelmes alattvalók legyenek.

2018. okt. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
(akkor gondolom te úgy látod Pál megtérése hatalmi érdek volt. Én sokat filóztam ezen és nem tudtam eldönteni.)
2018. okt. 6. 17:39
 9/33 anonim ***** válasza:
0%
Pál nem fordított át semmit. Az ember értelmezi félre.
2018. okt. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
És Pál nem ember volt?
2018. okt. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!