Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Így 2018-ban miért megy el...

Így 2018-ban miért megy el valaki jehova tanúnak?

Figyelt kérdés
Nem értem. Ismerősöm is most lett jehovás, a fizetése x részét el kell utalnia nekik, barátnőjével szakítania kellett, velem sem tartja már a kapcsolatot. 20 éve is ugyanígy volt, csak azóta százszor világossá vált hogy mekkora hülyeség belépni.
2018. okt. 8. 12:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%

:D

Jehova Tanúinál nincs olyan, hogy a fizetés x részét oda kell utalni. Vagy hazudsz (Én jóhiszeműen feltételezem, hogy nem) vagy csak nem vagy tisztában a tényekkel. Talán érdemes lenne megkérdezned az ismerősöd, pontosan milyen vallású is lett.

2018. okt. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
36%

Jehova Tanúinál a prédikáció a kötelező, csak az önkéntes, hogy mennyi időt vállalnak be.

A Hit Gyülekezetéről van szó, ott van tized.

2018. okt. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom (ha nem jól, majd kijavít valaki), hogy pl. az adventistáknál is van tized.
2018. okt. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

OFF

A Hit Gyülekezeténél nem kötelező sem a tized, sem az adakozás. Sőt belépő díj sincsen.

ON

2018. okt. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

Kérdezd meg Tőle, miért lett, vagy lesz Jehova Tanúja?


S nálunk Jehova Tanúinál nincs tized, sem kötelező fix fizetés. Itt önkéntes adományok vannak, a testvérek akkor adakoznak amikor tudnak és annyit, amennyit gondolnak.


A Barátnőjével pedig önként szakított, ugyan is itt senki nem kötelezi, hogy szakítson azzal akit szeret és élni akar vele. Mindössze nem élhet úgy mint eddig, vagy is Házasság nélkül, nem léphet nemi kapcsolatba senkivel.

2018. okt. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
ne röhögtess lécci, nekem azt mondta a jehova tanui miatt kellett szakítani vele, nem önként.
2018. okt. 8. 17:36
 7/18 KZitus ***** válasza:
23%

Szia


Miért "miért megy el valaki"? Nyílván, mert így döntött, senkit sem kényszerítenek erre.

De amit a kérdésed alatt írtál, az nagyon pontatlan, némi roszindulattal rágalomnak is lehetne tekinteni...biztosan azért írhattad, mert nem jutott eszedbe az ezzel kapcsolatos bibliai alapelvek, mint pl.

„Ha valaki felel valamire, mielőtt hallaná a tényeket, az butaság és megalázó” Péld 18:13

Példabeszédek 14:15 "A naiv ember minden szót elhisz, de az okos meggondolja minden lépését."

Efézus 5:6 "Senki se vezessen félre titeket üres szavakkal, mert az ilyesmik miatt haragszik meg Isten az engedetlenség fiaira."

Kolosszé 2:8" Vigyázzatok, nehogy bárki is rabul ejtsen titeket a filozófia és a megtévesztő, értelmetlen elképzelések által, amelyek emberek hagyományaira és a világ elveire épülnek, nem pedig Krisztusra."

Filippi 4:8, 9 "Végezetül, testvérek, amik csak igazak, amik csak komoly figyelmet érdemelnek, amik csak igazságosak, amik csak tiszták, amik csak szeretetre méltók, amikről csak jót mondanak, amik csak erényesek, és amik csak dicséretre méltók, továbbra is azokkal foglalkozzatok. Azokat tegyétek, amiket tanultatok, el is fogadtatok, hallottatok és láttatok is velem kapcsolatban, és a béke Istene veletek lesz."

Egy történet, amely csak 10%-ban igaz, 100%-osan félrevezető.

2018. okt. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

" jehova tanui miatt kellett szakítani vele,"

Na ne mond. Én miattam, vagy a Testvéreim miatt? Én nem mondtam neki hogy szakítson. S biztos vagyok benne, hogy a Testvéreim sem mondtak ilyet.

Valószínű, hogy az amiről az előbb is írtam, nem élhet paráznaságban. Ezért döntött úgy, hogy Istennek tetsző életet akar élni, ezért felbontja a helytelen életét.


S ezt Isten miatt tette, nem a Tanúi miatt.

2018. okt. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
66%
Isten szeretné, hogy párkapcsolatok bomoljanak fel? Milyen kedves!
2018. okt. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező


Nem lenne egyszerűbb megkérdezni az ismerősödet?

Mi nem ismerjük sem őt sem téged - honnan tudhatnánk.

"velem sem tartja már a kapcsolatot" - erre a kérdésre feltételezem válaszolna

2018. okt. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!