Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hol van isten? Van a létezésén...

Hol van isten? Van a létezésének akármilyen hatása a világra? Vagy csak megteremtett mindent, és ma már a világ működik isten nélkül?

Figyelt kérdés
2018. okt. 9. 18:39
1 2
 1/13 Anahystor ***** válasza:
31%

Alapvetően azt kell vizsgálni, Istennek, mint az időtől független létezőnek (gondolati kísérlet!) lehet-e kapcsolata egy olyan létezéssel, mely időben változó.


Isten létezése(?) dinamikus (van idő dimenzióban változó állapota) vagy statikus (idő dimenzióban nem változik)?


Ha statikus, akkor időben nem változik, azaz egy idő dimenzióval rendelkező világban nem érzékelhető a létezése.


Ha dinamikus, akkor pedig Isten létezése értelmezhető az időben, ami ellentmond annak, hogy elvileg ő független az időtől.

2018. okt. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%

Nincs hatása és valószínűleg nem is létezik. Ha lenne akkor nem kéne minden vasárnap énekelve, füstölőzve, zenélve, prédikálva bizonygatnia a papnak, hogy létezik.


Senki sem prédikálja üvöltve, hogy a Nap holnap fel fog kelni, mert magától értetődő. Istennel valahogy már nem így áll a dolog...

2018. okt. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A keresztyénség szerint (ne rajtam kérd számon az igazságtartalmát, én agnosztikus vagyok):

-Isten lélek. Tehát nem a fizikai térben van, azon kívül áll.

-Van hatása a világra, de sokkal inkább az örökkévalóságra koncentrál a keresztyénség. Tehát hogy lehet hogy most pár évtizedig ér téged jó is meg rossz is, de az sokkal inkább számít hogy a halálod után üdvösségre vagy kárhozatra jutsz, mivel az örökkévalósághoz képest pár évtized az semmi.

2018. okt. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Molyember ***** válasza:
Beszélünk róla, tehát hatása akkor is van, ha nem létezik.
2018. okt. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Annyit még odaírhattál volna, hogy milyen nézet szerint érdekel. Mert mást mond egy deista, mást egy panteista, egy ateista, stb... és mást mondok én is keresztényként.


Szerintem van Isten. Isten térbeli helyét nem tudom definiálni, mert egyrészt nem térhez kötött, másrészt áthat mindent. Szerintem van hatása a világra, a teológia úgy mondja, hogy fenntartja és kormányozza. Viszont úgy gondolom, hogy az amolyan "Deus ex machina" nem túl gyakori.

2018. okt. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Akkor úgy kérdezem, ha létezik, de hirtelen eltűnne, változna bármi is a világban?
2018. okt. 9. 23:30
 7/13 anonim ***** válasza:
28%

"Hol van isten? Van a létezésének akármilyen hatása a világra? Vagy csak megteremtett mindent, és ma már a világ működik isten nélkül?"

Nem, a kvantumfizika rámutatott erre. Van egy abszolút megfigyelő, aki egyben tartja a világot


"Akkor úgy kérdezem, ha létezik, de hirtelen eltűnne, változna bármi is a világban?"

Paradoxon. A Lét maga Isten, és nem tud eltűnni, mert akkor nem lenne semmi. Semmi pedig nem létezik

2018. okt. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
35%

"Hol van isten?"

Szellemi dolgokra nem jellemző a "hol van" kérdés. Értelmezhetetlen

2018. okt. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Mansour ***** válasza:

"Akkor úgy kérdezem, ha létezik, de hirtelen eltűnne, változna bármi is a világban?"

Az nyilvánvaló, hogy ha egy teremtő és fenntartó Isten eltűnne, a világ is eltűnne. Ha csak teremtő, és nem fenntartó (deista álláspont), akkor talán nem változna semmi. De egy ilyen Isten igazából nem is Isten, hanem csak a filozófiai értelemben vett első ok. Az első ok pedig nem tűnhet el, amíg az okozati láncon keresztül érezhető a hatása.

2018. okt. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Nos!

A következő állitás!


Senkinek és semminek nincs önmagában lévő létező élete!


Aki ezt az állitást megtudja cáfolni az halhatatlan kell legyen. Mivel mind halandók vagyunk az a tény hogy nincs Isten(egy kezdetleges életadó)ez egy olyan hazug állitás mintha azt mondanám hogy 1+1=1

Mivel a jelenlegi létezö én vagy te egy kezdetleges életinditó lététöl vagyunk ezért 1(Isten)+1(jelenlévő ember)= 2(valós igazság)

Mindegy milyen gondolkozás módunk van Istenröl az élet mindenekben ahol jelen van,tőlle függ és az Ő életadó törvényei által létezik tehát mindenhol jelen van!


Aki atz állitja hogy nincs Isten vagyis a kezdetleges életadó az azt szeretné elhitetni bárkivel hogy 0+1=2 -tehát hamis valotlan állitással próbálja elhitetni a logika gondolatmenetét!


Az 1+1=2 törvénye 100,1000,10000,100000,1000000,10000000, vagy 1 miliárd éve is ugyan ez volt, a végtelenségbe visszanyúló.


Ami a Bibliában leírtakat bizonyítja hogy Isten és az ő törvénye öröktöl fogva van és örök érvényű

2018. okt. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!