Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért ilyen arrogánsak és...

Miért ilyen arrogánsak és agresszívak az Abráhámi vallások hívei? És hogy merik kijelenteni hogy az ország vallásos hogyha csak 40-45% vallásos maradék meg ateista vagy materialista?

Figyelt kérdés
Nem értem hogy pl:. egy keresztény miért nem tudja elfogadni hogy te nem az ő vallásában hiszel és csak azért is meg akar "tériteni" vagy "békésen" vagy agresszív módon , mikor te nem tartozol olyan valláshoz ami tagadná hogy más vallások istenei is léteznek (p:.hellenizmus) . Azt sem értem hogy hogy gondolják azt hogy kijelentik hogy ez az ország keresztény , és megtért holott erőszakkal lett meg térítve , ráadásul pár "király" kezde el , aki ezt állítja az hogy nem érti meg hogy a tengrista Árpád forogna a sírjában ha megtudná hogy a népe több mint 45% a más vallású lett ? Nameg az iszlámok miért nem értik meg azt hogy nem akarjuk hogy itt legyenek (ha téríteni akarnak) és azt hogy nem akarunk megtérmi az ő hitükre meg emberi jogokat félre dobni allah kedvérért? Nameg a zsidók elvárják hogy több joguk legyen mert ők a "kiválasztott" népnek tartják magukat . És mindháromra igaz hogy ha megtudják hogy nem az ő vallásukba tartozol akkor akármi van arrogánsak és lekezelőek lesznek veled. Nem értem hogy 1 zisdó vallás és 2 "összeollózott" vallás hogy engedhet meg magának ilyet egy nagyjából 60% ban ateista országban ahol mellesleg több vallás is jelen van. Én pl Ásatruár vagyok és mégis eltudom fogadni hogy lehet hogy léteznek kamik mint azok amiket a sintó állít , vagy azt hogy léteztek vagy léteznek a hellenizmus istenei pl:. zeus , vagy eltudom fogadni hogy a sátánisták vallása majdnem olyan ősi mint az enyém , és nem gonosz hanem csak annak állítják be . Akkor kérdem én miért nem tudják elfogadni ezeket az Ábráhámi vallások követői ?

2018. okt. 13. 09:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
65%
A zsidó vallás is összeollózott vallás, minimum mezopotámiai, egyiptomi és szemita elemekből, de kánaánita és indoeurópai hatások is lehetnek.
2018. okt. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a zsidók a keresztényekkel, és a muszlimokkal ellentétben nem térítenek.


Épp azért, mert magukat kiválasztottnak tartják.

2018. okt. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Ozmium42 ***** válasza:
62%

Egyrészt: feketén-fehéren le van írva és többszörösen nyomatékosítva van mind a három vallásban, hogy a hitetlen/más vallású ember az egyet kell, hogy jelentsen az őrölttel, a gonosszal és az idiótával. Szándékos démonizálás.


Másodszor: vallástól függetlenül az ember ösztönösen hajlamos rá, hogy a nem a saját csoportjához tartozó egyénekhez ellenszenvesebben, agresszívabban viszonyuljon. Ez evolúciós örökség. Az első pont erre a tulajdonságra rájátszik.


Harmadszor: talán nincs egy adott vallásban egy adott viselkedés, viszonyulás leírva vagy megkövetelve, de az adott esetben mégis emergens módon következik a vallás alapjaiból. Mint ahogy a vízmolekula tulajdonságaiból sem vezethető le közvetlenül egy pohár víz folyékonysága, úgy egy vallásban sem szükséges, hogy kategorikusan ki legyen jelentve valamilyen visszatetszést keltő viselkedésforma, de az a vallás gyakorlása közben, a vallást gyakorló tömegeket megfigyelve mégis felbukkanhat.

2018. okt. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
35%

"Én pl Ásatruár vagyok"


Nem baj fiam, majd kinövöd.

2018. okt. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
3%

Szerintem ezt a Teremtő szemszögéből kellene megvizsgálni.

Mi emberek, mint a Teremtményei, elvárhatuk az életadónktól, hogy informáljon minket és így szeretettel vezessen? Mit gondolsz?

Mert ha létre hozta az életet, nem de szeretetből tette, nem pedig gyűlöletből.

Ahogy egy szerető szülő sem hagyja magára a gyermekét, hanem tanácsokkal ha kell feddéssel a helyes úton segíti, hogy maga is tudjon majd segíteni az utódainak.

Ugyan így Az élet forrása is ezt megtette.


Hogy némelyek ezt nem fogadják el, az már más Témakör.

S ha egy életadó van, akkor nem de egyféle vezetést ad, és nem káoszt teremt az emberi teremtményeit illetően, a vallásosság, és a más más tanítás által.

Isten leíratta a kezdeteket, és azt, hogy amit elrontottak, Ő hogyan fogja korrigálni. Ezt más emberek által valósnak vélt "Istenek" sem tettek meg.

S az ígérete, ha látja és tapasztalja valaki ha nem, bizony megvalósulnak.


Ebben a mondani valójában, Ábrahámot nevezte meg olyan embernek, akiben látta azt a lehetőséget, hogy engedelmesen végre hajtja, illetve közreműködik Isten szándékának megvalósulásában. S a gyermekeit is szigorúan ebben neveli.

Az sajnálatos, hogy a valamikori választottak, letértek és lázadozva mindig más utakat választottak, de Isten nem hagyta magát bizonyság nélkül azt illetően, hogy akkor keres másokat erre a feladatra.

Bizony Ezeket kereszténynek nevezik, azonban a jelentése, nem egyenlő azzal, amit ma neveznek annak.


Mivel ezek a személyek még mindig szilárdan hisznek a kiválasztotttságukban, akár az Izraelitákat, akár a később hatalomra jutott kereszténységet nézzük, ezért ez a vehemencia, vagy néha durva ragaszkodás ha kell tettlegességgel is.


S hogy az utolsó mondatodra válaszoljak, aki magam is keresztény vagyok, és Ábrahámot elismerem Isten egyik válaztottjának:

A valódi Isten soha nem türte és nem engedélyezte, hogy más hiedelmek vagy nézetek, istenek, is részt kapjanak az emberek életében, főleg a választottai életében, akik által a szándékát szeretné megvalósítani.


Sőt amikor eltértek ezektől még a választottait is megbüntette, hogy más "Istenek" után járkálnak.

2018. okt. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
4%

Talán még annyit, hogy a Jézust követő időkre, viszont már nem engedte, hogy a keresztény ember, aki Jézus önfeláldozó élete alapján él, agresszív legyen, vagy hogy ilyen módon kell másokat leigázva, "jobb belátásra késztetni"

Az tény, hogy Jézus adott egy feladatot, és mintát példát muatott, mit kell és hogyan kell tenni, de nem véres korbáccsal, vagy kegyetlen üldözéssel kell tenni ezt.

A keresztény, Jézus tanítása alapján üldözött a világban, és nem üldöző. ellenben hogyan veszi fel az oszlopát, és követi a megváltóját.

2018. okt. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
77%
Ez az ún. kinyilatkoztatás alapú vallások (elsősorban a judeo-keresztény vallások) sajátja. Valóban rendkívül idegesítő jellegzetesség, de nem nagyon tehetsz mást, minthogy megpróbálod ignorálni. Hidd el, te magad leszel az, aki jobbá és többé válik általa!
2018. okt. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
23%

"eltudom fogadni hogy a sátánisták vallása majdnem olyan ősi mint az enyém"

Amennyiben a LaVey-i sátánizmusra gondolsz, akkor igazad van. Mind a kettő nagyon ősi, 20. századi találmány.


"nagyjából 60% ban ateista országban"

Ez az adat honnan van? Mert a legutóbbi felmérések szerint is az ateisták aránya 20% alatt van, de azoknak is jelentős része inkább agnosztikus. Vagy te csináltál valami országos felmérést?


"egy keresztény miért nem tudja elfogadni hogy te nem az ő vallásában hiszel és csak azért is meg akar "tériteni" vagy "békésen" vagy agresszív módon"

Ezen jót nevettem. Keresztény vagyok és felőlem abban hiszel, amiben akarsz. Szerintem mindenki saját maga felel majd Isten előtt. Ha neked van igazad, akkor én járok rosszul mert elutasítottam neopogány vallásodat, ha a keresztényeknek van igaza, akkor pedig te jársz rosszul, mert elutasítottad Istent. Ilyen egyszerű.

Írtad, hogy agresszíven próbáltak téríteni. Fegyvert tartottak a fejedhez, esetleg már a máglyát rakták alád? :D

2018. okt. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
48%

"Nameg az iszlámok miért nem értik meg azt hogy nem akarjuk hogy itt legyenek (ha téríteni akarnak) és azt hogy nem akarunk megtérmi az ő hitükre meg emberi jogokat félre dobni allah kedvérért?"


Ezzel a kijelentéseddel bizonyítottad hogy ugyanolyan agresszív vagy mint akiket kifogásolsz. Ráadásul erősen általánosítasz.

2018. okt. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
54%

A zsidók nem térítenek, sőt ha be akarnál térni, akkor a rabbi háromszor visszautasítja a betérésedet, és csak azután lehetnél zsidó, ha még mindig ragaszkodsz hozzá.


A keresztényekről nem jelenthető ki, hogy agresszívan próbálnak megtéríteni. Bár vannak, akik agresszívan képviselik a vallásukat, és megpróbálják az arcodba tolni, hogy te is térjél meg, a legtöbb keresztény tudja, hogy az agresszió nem célravezető. Te bizonyára rossz közegben mozogsz, hogy rád akarják erőltetni. Vannak ilyen emberek, ez független a kereszténységtől.


Az iszlámban a vallás az iszlám, a hívők muszlimok. Nem mindegyik erőszakoskodik, mert nincs kényszer a vallásban, de aki ilyen, annak ilyen a természete, vagy egy marginálisabb csoporthoz tartozik.

2018. okt. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!