Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A normálisabb vallásosak...

A normálisabb vallásosak szerint, hogy ha az Ádám Éva története a tudás fájával jelképes, akkor az mit jelképez pontosan?

Figyelt kérdés
Érdekel a többi ilyen teremtéses, vagy egyéb jelképes történet is és az, hogy ennek mi a következménye a hitetekben?

2018. okt. 23. 11:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
66%
Az ember öntudatra ébredését. A bűn elkövetésének előfeltétele a bűn fogalmának ismerete, hiszen innentől fogja fel igazán az ember, mit tesz, innentől számon kérhető.
2018. okt. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Az előzménye fontosabb.
2018. okt. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Gondolom elfogadod az evolúciót, vagyis ez a képletes értelem egyet jelent azzal, hogy a Homo Sapiens kiválik az állatvilágból?
2018. okt. 23. 11:51
 4/27 anonim ***** válasza:
75%
A lényege a bűntudat belenevelése az emberekbe, kik így könnyebben irányíthatók lesznek.
2018. okt. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
63%
Még pontosabban az a "jó és rossz tudásának" a fája. Tehát miután ettek a fáról, tudták hogy mi a jó és mi a rossz. És a keresztyének szerint mivel az ember lelkiismerete alapján tisztában van a jó és rossz fogalmával akkor is ha nem olvasta soha se a tíz parancsolatot mondjuk, Isten számon kérheti rajta.
2018. okt. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Persze, persze, de ez a tudás fája mit jelent, mit jelképez?

Bizonyára azt, amit feljebb már írtam, ha elfogadod az evolúciót.

Ezzel úgy gondolom, maga a teremtés is jelképessé válik, legalább is az a része, hogy Isten nemük és fajtájuk szerint teremti az állatvilágot és külön az embert, hiszen az evolúciós elmélet sarkalatos, fontos része az, hogy az ember az állatvilágból emelkedett ki, a főemlősök közös őséből.

A tudás fájáról való evés (a jó és a rossz tudásának fájáról) az az öntudatra ébredés, amikor az ember kivált az állatvilágból?

Mi mást jelentene?

2018. okt. 23. 15:33
 7/27 anonim ***** válasza:
A történet jelentése, hogy valaki valamikor elkövetett egy bűnt, ezzel az emberiség elvesztette ártatlanságát és harmóniáját Istennel.
2018. okt. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Az evolúciót nem jelképezheti, mivel az ókorban gőzük se volt az evolúcióról. Azt jelképezheti hogy a jó és rossz tudás "különlegessé" teszi az embert, meg arról is van szó hogy elveszett a kapcsolatunk Istennel.
2018. okt. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 Anahystor ***** válasza:
75%

Kedves Kérdező!


Véleményem szerint az Ádám-Éva történetnek (mely beleépül a teremtéstörténetbe) alapvetően három lehetséges olvasata van

- szó szerint leírja a történteket

- jelképes,

- minden alapot nélkülöző mese (erre nem térek ki , bár szerintem ez a legvalószínűbb )


A szó szerinti értelmezés

leginkább kreacionista hozzáállás, mely ellent mond egy csomó természettudományos eredménynek, ezekkel most nem szeretnék részletesebben foglalkozni, épp elég erre vonatkozó vitát olvashatsz itt s GyK-n.



A jelképes értelmezés

elfogadja a minket körülvevő világról alkotott természettudományos képet, és a történetnek inkább tanító, az emberi természetre vonatkozó értelmezést ad.


("Az ember öntudatra ébredését. A bűn elkövetésének előfeltétele a bűn fogalmának ismerete,.." #1)

("valaki valamikor elkövetett egy bűnt, ezzel az emberiség elvesztette ártatlanságát" #7)


De ha a történetet szimbolikusan értelmezed vagyis nem a valóságban megtörténtként, akkor a következő kérdésekre kellene választ találni:

- Honnan származik a bűn?

- Az emberré válás mely pontján vált az ember bűnössé, és mi által?

- Mikor lett az embernek olyan lelke, mely nincs meg az állatokban?

- Miképpen értelmezhető az üdvtörténet, melynek egyik sarkalatos eleme az eredendő bűn Jézus kereszthalála általi megváltása?

- Miképpen értelmezhető a világ keletkezése és Isten kapcsolata?



-----


#1,

"Az ember öntudatra ébredését."


Azaz egy bizonyos gondolkodási szint (öntudat) kialakulását tekinted alapnak.

Kérdés, hogy ez egy adott pillanatban bekövetkező isteni aktus hatása, vagy egy fejlődési folyamat egy adott szintje?


Ugyanis, ezt írod:


"A bűn elkövetésének előfeltétele a bűn fogalmának ismerete, hiszen innentől fogja fel igazán az ember, mit tesz, innentől számon kérhető."


Amennyiben ez az emberi öntudatra ébredés isteni aktus ( egy adott pillanatban megvalósuló állapotváltozás melynek része egy Isten által definiált fogalom (bűn) és szabálygyűjtemény (mit szabad, mit nem)), akkor kérdéses az információ átadásának ideje és módja.

(Hol helyezkedik el a történelem során?)



Amennyiben egy hosszan tartó fejlődési folyamat során kialakuló öntudathoz kapcsolod, akkor viszont a szabályrendszer önmaga is az emberi közösség által formálódik, az adott kultúra, szokások, stb., következménye, azaz nincs egy egységes isteni mérce, és a bűn fogalma esetleges (pl. kannibalizmus, vérfertőzés megítélése).


Megjegyzendő, hogy mindkét lehetséges értelmezés az eredendő bűn fogalmát teszi kétségessé, lévén nincs egyszemélyi bűnelkövetés, mely az egész emberi fajra egységesen kihathat.


Ebben az esetben viszont a Jézusi megváltás ok-okozati hatása is erőteljesen megkérdőjelezhető.

2018. okt. 24. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
0%

Ádám és Éva története a Te személyes történeted elbeszélése, amely minden földön élő emberre összefoglalva elmagyarázza, hogy mi történt veled a teremtésed következtében. Ádám és Éva története (a bűnbe esés) a Te személyes bűnbe esésed!


Az alább kibontva ide idézem, hogy Jézus mit tanít a teremtésről, reinkarnációról, újjászületésről, ami az Evangéliumok alapján tökéletesen egyezik Jézus tanításaival:



"Isten szabadon, mindenkitől függetlenül teremtett meg téged. De mivel saját boldogságára teremtett, ezt már csak a te beleegyezéseddel érhette el. Igen. Szeretni csak szabad döntés alapján lehet! Két lény között a boldogság – és ez Isten és szellemi teremtményeire is áll – a különbözőségek dinamikus harmóniája. Ez áll természetesen két szellemi teremtmény kapcsolatára is.


Azokat a szellemi lényeket, akik igent mondtak az Isten által felkínált boldogság befogadására, angyaloknak nevezitek. Akik pedig nem-et mondtak erre, azok a bukott angyalok.


A bukott angyalok közül azok, akik megátalkodtak a nem-et mondásukban, ördögöknek nevezitek. Ezek vezérét és természetesen csapatát is láttam lehullani az égből (Lukács 10:18). Miután azok számára, akik a nem-et mondó döntésüket megbánták, lehetővé vált a földi élet megteremtése után az, hogy valós bűnbánatuk igazolása jeléül vállalják azt, hogy a Földön visszaszeressenek Engem, Jézust, aki minden rászorulóban ott vagyok (Máté 25:42-46)!


Az eredeti bűn tehát, amelyet Ádám és Éva bűne szimbolizál – az önzés és a felelősség áthárítás –, valójában a ti személyes bűnötök! Olyan Isten nincs, aki más bűnéért bárkit is, s főleg szent Fiát vonná felelősségre! Aki ezt nem fogadja el, az ugyancsak nem meri használni az Istentől kapott értelmét! Aki ezt nem fogadja el, az Istent még egy átlagembernél is gonoszabbnak gondolja!


Tehát azok, akik a megtérés, tehát a gondolkodás-átalakítás szándékával születnek a Földre – vagyis vágykeresztséggel –, lehetőséget kapnak arra, hogy a Szentlélek által újjászülessenek. A mennyek országába csak azok juthatnak, akik újjászülettek! (János 3:3)! Mindaddig újra kell születnetek, amíg újjá nem születtek! Ez alól kivétel nincsen! Veletek és értetek mindent, de helyettetek semmit! Ne áltassátok magatokat! A szeretetnek igazságban, az igazságnak szeretetben kell megnyilvánulnia ahhoz, hogy Isten Lelke által új szellemi lények legyetek! Nem elég hát az, hogy valaki kijelenti: „Jézus! Elfogadlak megszabadítómnak!” Ezt igazolni is kell! Nem elég Engem, Jézust elfogadni igazságnak és életnek! Valójában csak az fogad el Engem, aki ÚTNAK, IGAZSÁGNAK ÉS ÉLETNEK fogad el! Az UTAT nem lehet elsíbolni! A soha senkinek nem ártani, a mindig mindenkinek megbocsátani és a lehetőség szerint másokat szolgáló szeretettel segíteni, nem maradhat ki azok életéből, akik valóban újjászülettek!


Az ALAPALÁZAT és az UNIVERZÁLIS HIT nélkül senki sem juthat az Atyához! Az van az ALAPALÁZAT birtokában, aki a felismert jó mellett kiáll, de ugyanakkor nyitott a jobb irányában. A JOBB pedig csak Én, Jézus lehetek! Nem Pál, nem Mózes! Csak Én! Csak arról mondható ez el, aki tudja, hogy nem a Biblia a forrás, mivel a Bibliában minden benne van, meg az ellenkezője is! Szinte minden felekezet a Bibliára hivatkozik, és marjátok egymást! A FORRÁS a Szentlélek, akinek segítségével a józan ész határán belül igaznak tudjátok elfogadni az Én, a te Jézusod evangéliumaiban elmondott szavaimat.


Azok, akik nem rangsorolnak a Bibliában, soha nem fognak tisztán látni.! Nem, mert képtelenné teszik magukat az UNIVERZÁLIS HIT befogadására. Azért teszik képtelenné magukat az UNIVERZÁLIS HIT befogadására, mert nincsenek az ALAPALÁZAT birtokában. Azért nincsenek, nem lehetnek ennek birtokában, mert nem vagytok bábuk, s így minden Istentől jövő sugalmazásba magatokat is beleviszitek. Ezért oly fontos, hogy evangéliumaimat helyezzétek mindenek elé, és úgy értelmezzétek ahogy mondottam, a józan ész határán belül!


UNIVERZÁLIS HITE annak van, akik hisz abban, hogy ő ember, és joga van ahhoz, hogy mások is embernek nézzék őt. Ugyanakkor tudja, hogy ezt mindenki elmondhatja magáról. Tulajdonképpen az ALAPALÁZAT tartalma az ELSŐ FŐPARANCS. Az UNIVERZÁLIS HIT tartalma pedig a második FŐPARANCS! Igaz, hogy ezt egyetlen speciális hit – ilyenek a különböző vallások – sem cáfolja, de a gyakorlatban egyik sem fogadja el. Azért nem fogadja el egyetlen speciális hit, tehát vallás sem, mert ha elfogadná, akkor megbillenne az alá-fölé rendeltség, az engedelmeskedtetés alapja! Bizony a gyakorlatban nem fogadják el, nem fogadhatják el – csak elméletben – azt, hogy ti mindnyájan egymásnak testvérei vagytok!


Minden speciális hitet valló vallás a többi ilyen vallás hibáiból és a Bibliából él úgy, hogy azonos súlyúnak mondja Pál vagy akármelyik próféta szavait az Én, a te Jézusod szavaival! Bizony az Általam, Jézus által Földre hozott égi béke csak akkor és ott valósulhat meg, ahol az egymás szeretését az Én új parancsom megvalósítása által igyekeztek megélni (János 13:34), és emellett engeditek, hogy mindenki úgy imádja Istent, ahogy akarja!


Azért írtam e kérdésedre kicsit bővebben, mert a továbbiakban még vissza kell majd utalnom ezekre. Most konkrét választ adok a feltett kérdésedre:


Minden földi ember minden földi élete lehetőséget kínál arra, hogy a gondolkodás-átalakítás (Márk 1:15) által beérjen arra az újjászületésre, amely nélkül nincs üdvösség (János 3:3)!


Az Isten országában mindenki mindenkivel találkozni fog! Két irányból ölel át itt mindenkit a boldogság. Az egyik Isten színről színre látása, a másik pedig az egymással történő szeretetteljes találkozásaitok.


Egy rakétát nem elég egyszer kilőni a cél irányában. A kilőtt rakétát pályamódosításokkal kell segíteni ahhoz, hogy az célba jusson! Az a pozitív döntésed, amelyet már születésed előtt meghoztál, és amelyet vágykeresztség kinyilvánításának lehet mondani, olyan, mint a rakéta kilövése. Az ilyen megtérés kétségtelenül egyszeri! Azok, akik nem hozták meg az ilyen döntésüket – mert ilyenek is vannak –, a Sátán atyától valók, és az ő kedvét keresik (János 8:44). Ezekért nem is könyörögtem (János 17:9)!


De amint a rakéta is rászorul pályamódosításra, úgy neked is rendre ügyelned kell arra, hogy nem tértél-e el az Általam, Jézus által megkívánt iránytól!


Az ősellenségetek két nagyon kívánatos csalival igyekszik akadályozni benneteket abban, hogy célotokat, tehát Engem, Jézust, mint UTAT megéljetek. Az egyik csali a különböző speciális vallások. A másik a Biblia! Ezért mondhattam azokra, akik Engem valóban követni akarnak, hogy nem lehet más sorsuk, mint az Enyém volt a Földön (János 15:20). Engem, Jézust nem lehet a prófétáktól elindulva igazán felismerni. Akik ezt megpróbálták, egy sem jutott el közülük Hozzám! Valójában feláldoztak Engem saját igazuk érdekében! De Tőlem elindulva fel lehet ismerni, hogy a próféták hol, mikor és mit jövendöltek, írtak Rólam! Engem csak az evangéliumaimon át lehet helyesen megismerni, ha valaki kéri a Szentlélek segítségét, és használja a józan eszét!


Bizony igaz, hogy nagyon sok jó szándékú léleknek, akik Mellettem döntöttek születésük előtt, éppen a „pályamódosítás” elmulasztása miatt, éppen a Biblia összekuszált értelmezése miatt, éppen amiatt, hogy különböző speciális vallások hatására engedik bebeszélni maguknak azt, hogy nem is kell Engem ÚT-ként vállalniuk, újra meg kell születniük a Földön mindaddig, amíg újjá nem születnek!


Én, Jézus nem vagyok tudathasadásos! Pedig két kijelentésem alapján feltétlenül az lennék, ha nem lenne reinkarnáció. Egyik kijelentésem: „A szűk kapun menjetek be! Tágas a kapu és széles az út, amely a romlásba visz – sokan bemennek rajta. Szűk a kapu és keskeny az út, amely az életre vezet – kevesen vannak, akik megtalálják. (Máté 7:13-14)” A másik pedig: „Én meg, ha majd fölmagasztaltatom a Földről, mindenkit magamhoz vonzok. (János 12:32.)” A kevesen találnak meg és a mindenkit Magamhoz vonzok” ellentétes kijelentéseim az újraszületés elfogadásával könnyen összeegyeztethetők!


E harmadik kérdésedre tehát tömören ez a válaszom: Ti, akik Mellettem döntötteket, mindannyian ki vagytok téve annak, hogy jó szándékotok ellenére is a tévedés áldozataivá váljatok, ha lemondotok az ALAPALÁZATRÓL és az UNIVERZÁLIS HIT elfogadásáról!

2018. okt. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!