Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Aki vallásos az miért nem...

Aki vallásos az miért nem hisz az összes vallásban? Miért pont abban az egyben hisz? Mi igaz az ő vallására, ami a többire nem igaz?

Figyelt kérdés
2018. okt. 26. 23:31
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%
Mert igaznak talál benne alapgondolatokat. És ahelyett, hogy azok szerint élne, a hülyeséget is próbálja megvédeni és megmagyarázni.
2018. okt. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

Én pont ezért nem vagyok vallásos, mert az igazság minden vallásban ott van ilyen-olyan formában,csak van ahol tisztábban.Többet tanulhat az aki több vallást is megvizsgál, megfontol és nem akarja teljességében összemérni a többi vallással.

Mert ha összemérnénk a kereszténységet a buddhizmussal,azért vannak alapvető különbségek.

2018. okt. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
79%

A vallások feldolgozása különbözik attól függően, hogy az illető mikor tanulta.

A gyerekkorban tanult vallás feldolgozáskor nem megy át a hihetőségközponton, vagyis kritika nélkül elhiszi az ember. Pont úgy, ahogy álmában elhisz mindent.

A többi vallás átmegy ezen a központon, ezért azt kritikus szemmel tudja nézni a hívő is.

2018. okt. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
73%
Magyarán pont úgy hülyül meg az ember mint amikor szerelmes, csak itt nem egy konkrét, hanem egy állítólagos "személy" iránt, és nem pár évre, hanem egész életre. Jól hangzik.
2018. okt. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
81%

Nem, nem, ez teljesen más módon működik.

A szerelem folyamatosan csökken, és pont úgy működik, mint a kábítószer.

Ez meg egy egész életen át tart, és arról szól, hogy amit egészen fiatalon tanulsz meg, annak a többségében soha nem kételkedsz.

2018. okt. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
12%

Azért, mert nem Isten hozta létre a vallásokat.

Mit gondolsz, vajon Ádám milyen "vallású" volt?

Vagy Noé?

Mivel az életnek egy teremtője, alkotója van, az embereknek egységesen egyféle vezetést, oktatást nyújt.

Hogy a bűn bejövetelével, és Isten ellenségének taktikájával, kialakultak vallások, ahhoz Istennek semmi köze sincs.

A Szent írásban, mivel az Isten szava, nem mondja, hogy legyél vallásos, ilyen vagy olyan vallásban.

Már eleve kizárja az egységet, és megosztottságot okoz az emberek között.

Márpedig, az egység az ami összeköti szeretettel az embereket, és nem szét huzza.

Sátánnak pedig pont ez a célja, az embereket megosztottá tenni. Ezért van káosz, és a zűrzavar a Földön az emberek között. Még a magukat valásosnak mondott emberekben is burjánzik a rasszizmus, az etnikai hova tartozás, de meg figyelhető a részre hajlás abban is, hogy kinek milyen az anyagi háttere, vagy a származása.


Jehova pedig egy emberpárból hozta létre az egész ma élő emberiséget, így mindnyájan gyakorlatilag is testvérek vagyunk.

S amíg Sátán uralkodik, addig ezen semmi változás nem lesz. Viszont Isten népe egységes oktatást kap, nemzettől, rassztól, anyagi háttértől, hovatartozástól függetlenül.

Nem háborúznak egymással, és inkább vállják a megvetést, a halált, de nem alkotják részét a világnak, ami Sátán hatalmában van.

2018. okt. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

#6

A kérdés nem az volt hogy ha a kereszténység igaz, akkor a többi vallás miért nem. Hanem hogy eleve miért pont a kereszténység lenne igaz?

2018. okt. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
0%

Nem lehet hinni az összes vallásban, mivel ellentmondanak egymásnak.

A legtöbb vallásban az ember keresi az istenét vagy isteneit. A kereszténységben Isten lenyúl az emberhez, és magához emeli.

Továbbá amely egyházat a démonok a legjobban szidnak, az állhat a legközelebb az igazsághoz. A Jézus: A Hang könyv démoni, és vajon melyik egyházról szól rosszallólag?

[link]

2018. okt. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Te már hány démonnal beszélgettél idáig?
2018. okt. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 HaEv ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!

Mit értesz vallásos alatt?

A vallásnak tantételei, szabályai vannak. Olyan alapvetései vannak, amiket nem lehet a természeti tudományokkal bizonyítani. Azaz hit kérdése.

Vannak, akik abban hisznek, hogy van Isten, vannak, akik abban hisznek, hogy nincs.

Ha csak ezt az egyet vesszük alapul a kérdésedhez, nekem az a kérdésem lenne, hogy miért jött fel alternatívaként, hogy lehet hinni az összes vallásban egyszerre?

Nem szeretem egy ideje, ha embereket bedobozolnak úgy, hogy vallásos vagy muzulmán vagy ateista vagy hajléktalan vagy egyéb. Az embert nem lehet egy tulajdonsága alapján megítélni. Oké - ez nem téma most.

Kedves Kérdező! Te is vallásos vagy. Te hogyan válaszolnál a kérdésedre? Te miben hiszel?

Én hiszek Jézusban, a Szent Szellemben, a Teremtő Istenben - hiszem, hogy ők személy, ha ezt így érted. Hiszek a feltámadásban, hiszem, hogy Istennek, az én Mennyei Apukámnak, akiről a Biblia ír van ereje megváltoztatni embereket, testi-lelki deformitásokat, országokat stb. Hiszek a természet felettiben. És hiszek abban, hogy ahol most Magyarország tart - na innen szép nyerni! Ez vajon vallás? Vagy egy személyes meggyőződés, aminek van valami földöntúli alapja? Ezt csak én tudom. Én tudom, hogy miért győzött meg engem Isten és hogyan. Ez az én sztorim.

Mi a Te sztorid? :)

2018. okt. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!