Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásosak, van valami ellenér...

Vallásosak, van valami ellenérvetek az evolúcióra, vagy csak a vallásotok miatt nem akarjátok elfogadni?

Figyelt kérdés

2018. okt. 29. 14:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/94 anonim ***** válasza:
80%
csak 1000 kérdezték meg ezt oda és vissza...
2018. okt. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/94 anonim ***** válasza:
36%

Normális vallásos elfogadja az evolúciót - főleg, ha nem keresztény.

Vannak itt fanatikusok szép számmal, de velük más gond is van. Szerintük 3000 éve a föld is gyorsabban mozgott, mint az ember.

2018. okt. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/94 anonim ***** válasza:
80%

????


Hívő vagyok és elfogadom az evolúciót. A katolikus teológia szerint nincs ellentmondás a kettő között.

2018. okt. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/94 anonim ***** válasza:
32%

én elfogadom az evolúciót, én csak azt mondom, hogy az evolúció irányított. A DNS építve lett, nem random módon összeállt, és az egysejtűből nem magától lett elefánt.

Amúgy kezdek rájönni, aki vallásos, az több dolgot el tud fogadni legyen bármiről szó, mint egy ateista. Én nem tagadom az evolúciót, de te tagadod, hogy az Isteni akarat.

2018. okt. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/94 anonim ***** válasza:
95%

"te tagadod, hogy az Isteni akarat."

Nem tagadom, csak nem hiszem el, hogy létezik.

De ha létezne, akkor biztos, hogy beleszólna.

2018. okt. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/94 anonim ***** válasza:
65%
Én biológus vagyok, volt egy csoporttársam, aki mellette hittantanárnak készült és vallásos volt. Nem volt egy lángész a csaj. Mindkettőben nem lehet hinni, mert üti egymást, úgyhgoy valamelyik órán nem figyelt.....
2018. okt. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/94 anonim ***** válasza:
38%

"Én biológus vagyok, volt egy csoporttársam, aki mellette hittantanárnak készült és vallásos volt."

Nekem biológus egyetemi tanár ismerősöm van, aki egyébként mélyen hívő, római katolikus. A kettő nem üti egymást. Aki egy kicsit utánajár és olvas hozzá, az könnyedén beláthatja, nem kell túl nagy rafináltság hozzá... Mint ahogy egy előttem szóló is írta, pl. a római katolikus teológia és az evolúció nem ellentétes egymással, de amennyire én tudom, ugyanígy az evangélikusok, reformátusok, anglikánok is így gondolják.

2018. okt. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/94 anonim ***** válasza:
28%
Akkor ő sem ért a szakmájához. Vagy tudja, hogy keletkezett a világ, vagy pedig nem és elhiszi, amit a vallás néven kitaláltak
2018. okt. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/94 anonim ***** válasza:
16%

"vallásos"

szervusz.

Az a kifejezés, hogy vallásos, sok mindent magában foglalhat. Azonban, aki határozottan amellett érvel, hogy az életnek van forrása, az nem a "vallásosság" miatt tart ki ez mellett elsősorban, hanem mert ez a logikus és ésszerű.

A semmiből nem keletkezett a valami, ilyen precizitással.


A másik fele a kérdésednek:

Isten volt olyan kedves tájékoztatni bennünket, hogy Ő fajokat hozott létre, és nem az egyikből hagyta kialakítani a másikat.

Ez azért is így helyes, mert két külön faj, nem szaporodik egymással. Az embernek ember a párja, a majomnak a majom a párja, a Kutyának kutyaféléknek a kutya a párja.

A krokodil nem kereztezhető a Bálnával, sem a Hóddal.

Mindegyiknek egy rendeltetése van, így lett génszerűen megahtározva, bekódólva. A kódolást pedig a teremtő végezte.

(1Mózes 1:24) 24 Majd ezt mondta Isten: „Hozzon elő a föld élő lelkeket a nemük szerint: . . .

(1Mózes 1:21) 21 És Isten megteremtette a nagy tengeri szörnyeket, és mindenféle mozgó, élő lelket teremtett, amely a vizekben kezdett nyüzsögni a maga neme szerint, és mindenféle szárnyas repdeső teremtményt a maga neme szerint.. . .

2018. okt. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/94 Anahystor ***** válasza:
89%

"A krokodil nem kereztezhető a Bálnával, sem a Hóddal."


Valamit elnéztél!


Ugyanis pl. a RETEK és a KÁPOSZTA két KÜLÖN FAJ, de melyeknek egy sikeres kísérletben történő keresztezése egy mutációs lépésben teljesen új fajt hozott létre!


[link]



Ez a faj képes szaporodni saját fajon belül, DE nem képes erre sem a káposztával, sem a retekkel, azaz velük nem tartozik egy fajba.


"Mindegyiknek egy rendeltetése van, így lett génszerűen megahtározva, bekódólva. A kódolást pedig a teremtő végezte."


Akkor itt vajon mi történt??? Mi a RENDELTETÉSE ennek az új fajnak Isten szerint?

Merthogy a teremtéskor nem szerepelt az étlapon!

2018. okt. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!