Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásos emberek miért...

A vallásos emberek miért veszik személyes sértésnek, ha valaki nem hisz istenben?

Figyelt kérdés
Több privát üzenetet is kaptam, amiben szinte a halálomat kívánták ezek a kedves emberek, csak azért, mert én nem nyaltam be az Ádám-Éva mesét. Jelzem, hogy nem zavar ha valaki vallásos, de ne akarjon már megtéríteni. Foggal-körömmel védenek egy olyan dolgot, ami nem is biztos, hogy létezik, és ha igen, valószínűleg soha nem fogjuk megtudni. Istenről beszélek, ugyebár.

2018. nov. 3. 11:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Nem veszem sértésnek, hogy nem hiszel. Az mondjuk már nagyobb probléma, hogy nem tudod, Isten ez esetben tulajdonnév és nagybetűvel írandó.

Egyébként Ádám és Éva története jelképes, semmi okunk azt feltételezni, hogy egy történelmi leírás lenne.

2018. nov. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%

Nem helyes, ha priviben bántanak, nyilván nem teljesen egészséges emberekről van szó, és nyilván rohadtul eltúlozva írtad, hogy "szinte halálodat kívánják" - tök mindegy ám, hogy élsz, vagy nem élsz nekik is, nekem is, több mint 7 milliárd ember közt elférsz.. Konkrétan? én nagyívben teszek, arra, ki mit hisz. Akivel érdemes, azzal beszélgetek a hit kérdésekkel kapcsolatban. Veled pl. nem beszélgetnék szívesen, alacsony szinten állsz, "mert én nem nyaltam be az Ádám-Éva mesét"

Nem bántlak, nem rólad szól (főleg, hogy nem tudom gyerek vagy-e), de van ilyen betegség, hogy az illető nem tud elvontan gondolkodni valaki - és szerintem ez gyógyíthatatlan egy bizonyos életkor fölött.

2018. nov. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Nem lehet, hogy leprimitívezed őket és rájuk akarod eröltetni a nézeted, csak észre sem veszed?

Vagy tudsz írni egy csúnya privát üzenetet?

2018. nov. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%

Egyáltalán nem sértő, hogy nem fogadod el Isten létezését.

s nem írogatok privátot, csak ha valaki nekem ír, és választ vár.


A Te személyes döntésed mit teszel. Mindenki saját maga ad számot majd Istennek, ez nem befolyásolhatja senki nézetét.

2018. nov. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%

Rám meg egy ateista írt privátba, és zsidó hazugságnak nevezte a könyvet ami nekem szent.

Ezt miért csinálják az ateisták?

2018. nov. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Engem aztán nem zavar, de mondjuk egy ilyen megnyilvánulás után ("csak azért, mert én nem nyaltam be az Ádám-Éva mesét.") láthatóan te sem az elfogadásnak vagy a bajnoka... Full hülyének nézed a hívőket, ami szintén a te döntésed, csak kicsit komikus, hogy cserébe toleranciát vársz el. És ezt úgy írom, hogy a teremtéstörténetet nem történeti leírásnak tartom, hanem egy múltba tekintő prófétikus elbeszélésnek, oknyomozásnak a világ kezdetéről és a bűn megjelenéséről.
2018. nov. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"szinte a halálomat kívánták"


Két lehetőség van:

1) Túl érzékeny vagy.

2) Nem veled van a baj, csak megtámadtak valami trollok. Gyakorikérdéseken akad belőlük.

2018. nov. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%

"szinte a halálomat kívánták ezek a kedves emberek"

Van olyan is, aki nem szinte.

Mondjuk nálunk ritkábbak, de pl. muszlim vidéken egy közepes városban már szinte biztos akad legalább 1 ember, aki simán átvágja a torkod, ha kiderül, hogy ateista vagy.

És utána lehet, hogy nem temetnek felszentelt földbe, hanem valami gödörbe helyette - tehát a többség egyetért vele, csak ők nem ölnének meg. De régen ilyen volt a kereszténység is.


"csak azért, mert én nem nyaltam be az Ádám-Éva mesét"

Egy kicsit durván adod elő magad, nem?

Lehet ez is az oka.

2018. nov. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%

Beszéltek itt egy ázsiai nyelvet, aztán kikéritek, hogy a Habsburg vallásotok istene nagybetűs Isten. Pedig vannak kisbetűs istenek is teljes joggal a magyar nyelvben.

A nem vallásos nem csak a nagybetűs zsidó / keresztény / mohamedán Istenben nem hisz, hanem kisbetűs istenek százaiban sem.

2018. nov. 4. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
30%

#9

Sikerült elolvasnod a kérdést? Ha igen, a felfogni és megérteni láthatóan már nem. Mivel a kérdező a maga bunkesz stílusában Ádámról és Éváról beszél, ezért aligha gondolhatott a görög, egyiptomi, kelta, hindu, stb... istenekre.

2018. nov. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!