Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szóval akkor mind pokolra...

Szóval akkor mind pokolra jutottak?

Figyelt kérdés

Ha feleséged/férjed gyerekeid/szüleid vagy bármilyen rokon vagy barátod közt valaki ateista, az a pokolra jut?

Látom sok helyen, hogy irkálják, hogy aki nem hisz istenben az a pokolra jut ahol az idők végezetéig szenvedni fog. Akkor mond a mennybe vagy a pokolba mennél szívesebben?

Mennyire lenne jó az életed a mennyben ha azt választod, míg tudod hogy valaki aki közel áll hozzád a pokolra jutott.

(Még lesznek további kérdéseim)



2018. nov. 4. 23:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
25%

"Látom sok helyen, hogy irkálják"

- én sehol sem látom ezt gagyi, faékszerű "írkálást". Legjobb lesz, ha azoktól kérdezed, hogy gondolják.

2018. nov. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Nyisd ki a szemed. Nézz szét facen vagy itt gyakorikérdésen.

"Legjobb lesz, ha azoktól kérdezed, hogy gondolják."

Veled nem sokra jutottam, mert akkor nem is tőled kérdeztem vagy mivan.

2018. nov. 5. 00:10
 3/20 anonim ***** válasza:
17%

Kedves Kérdező.


Isten a szavában nem íratott, és nem is gondolt ilyen szeretetre nem valló dolgot.

Mélyen sajnálatos, hogy ilyen aljas hazugságokat terjesztenek az emberek Istenről, ami szomorúbb, hogy a magukat "vallásosnak" mondott emberek agyából pattant ki.

Az életünk forrása, a következőket mondta Ádámnak, amit igazából minden ember tud:

(1Mózes 2:16, 17) . . .„A kert minden fájáról ehetsz megelégedésig. 17 De ami a jó és rossz tudásának a fáját illeti, arról ne egyél, mert azon a napon, amelyen eszel róla, bizony meghalsz.”

Itt semmilyen pokolról nincs szó, sem 10 percre, nem hogy örökké tartson.

Isten nem hozott ilyen helyet létre. Egyszrűen a halált, vagy is a nemlétezést szabta ki büntetésül annak, aki méltatlan az életre, ami ajándék. S Isten senkit nem kötelez arra, hogy élni akarjon.

Egy ajándékot pedig nem használ rossz célra. Mindössze elveszi azt, és ennyi.


A másik pedig, hogy Isten két létformát hozott létre, a családjaként:

Az égi lakhelyén az angyalokat, akiknek más felépítésük, életmódjuk van, mint nekünk.

És az embereket, akik abból a közegből jöttek létre, ahova teremtette Őket.

Az ember nem az égből jött, és ha Ádám nem hibázik,soha senkinek nem ötlött fel volna az eszébe, hogy esetleg más létformában az égbe kerüljön.

Ugyan is az embereknek az örök életét a földre tervezte, ezért van fizikai testük, ide szól a rendeltetésük.

A hiba folytán pedig, nem hogy máshova vándorolnak, más életformában, hanem Isten megszüneteti az életét.

ezért kizárt, hogy egy yember az égeb menjen, ilyen nincs és nem is lesz ebben az értelemben.

Így kizárt az is, hogy szenvedjen, akár mennyi ideig is.

Ez összeegyeztethetetlen Isten szeretetével.


Aki megtagadja élete forrását, annak megszűnik az élete.

ennélfogva, felesleges ilyen butasággal az embernek megterhelnie az elméjét, Isten nem így gondolkodik.

2018. nov. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Ok egy ilyen válasz már jobban tetszik. Melyik vallást vallod keresztenyen belül?

Továbbá ha valaki meghal legyen az jó vagy rossz ember hívő vagy sem akkor csak eltunik a világból megszunteti a letezeset?

Vagy tovabbra is fennal az hogy a hívők valami "jutalmat" kapnak. (gondolok itt új életre vagy nem tudom) (most ezzel a nincs tulvilaggal megfogtal.)

Míg a nem hívők csak úgy eltunnek.

De itt is fenn áll a helyzet, ha mindkettő csak eltunik akkor rendben (meg lesz kerdesem ehhez csak majd később teszem fel).

De ha van és meg emlekeznetek rá akkor mire gondolnatok? (mennyorszag és a szerettetekre értelmezve)

2018. nov. 5. 00:50
 5/20 A kérdező kommentje:
Továbbá köszönöm a választ még várom a többit is :)
2018. nov. 5. 00:52
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

A nézet alapján - hogy ateista volt vagy nem - az alapján nem jut pokolra. Sok keresztényfelekezet a pokolban se hisz, pontosabban nem úgy, ahogy általában az le van festve és ismert a világban.

Az számít, hogy élsz, nem az hogy milyen világnézeted volt.

A keleti vallások alapján a karma szerint leszel megítélve (lásd WP), az ábrahámi vallások szerint (keresztény, iszlám, zsidó) pedig Isten fog megítélni - az életed, tetteid alapján.

Sok keresztény arra hivatkozik, hogy elég csak "hinni". A hit szó itt sokkal többet jelent, mint hit Istenben, esetleg az ő "Fiában". Az igazi hit tettekkel párosul.

2018. nov. 5. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
33%
Minden keresztény máshogy gondolkozik erről, és mindkét fél azt állítja, hogy a másik nem "igazi" keresztény. A klasszik egyházi felfogás szerint igen, a pokolra jutnak, bár a biblia ilyen formában nem nagyon ír a pokolról. Dönts el te, hogy miben szeretnél hinni, olvasd el a bibliát, és vonj le következtetést abból, hiszen az a szent könyvetek. Ha nem értesz egyet a bibliával, akkor meg válts vallást, vagy légy ateista, mint én :P Hogy a másik kérdésedre válaszoljak, én speciel ha hinnék Istenben, akkor sem tisztelném azok alapján, amiket az ószövetségben csinált, úgyhogy én inkább a pokolra mennék. De kinek mi. Már érzem is, hogy mindenki le fog pontozni :D
2018. nov. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
42%
Egy ateista tagadja, hogy van Isten, elutasítja még a gondolatát is. Nem lehet barátkozni egy olyan emberrel, aki elutasít téged, még a létezésed is tagadja. Meg kell próbálni rábeszélni arra, hogy inkább agnosztikusak egyenek, akkor már van esélyük.
2018. nov. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
65%
Igen, a pokolba jutnak a katolikus tanítás szerintem.
2018. nov. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
51%

"ha hinnék Istenben, akkor sem tisztelném,,,stb"7 Bölcsesség! Ahogy a klasszikus angol bölcsesség szól:


Én nem szeretem az uborkát, és örülök, hogy nem szeretem, mert ha szeretném, akkor megenném, pedig utálom.

2018. nov. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!