Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények akkor is...

A keresztények akkor is hinnének Istenben, a Bibliában, ha az nem kínálna feltámadást a halálból?

Figyelt kérdés
Ha nem ígérné a híveknek, hogy örökké fognak élni, akkor más vallás, aminek van örök élet kínálta, szimpatikusabb lenne?

2018. nov. 12. 09:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
11%

Az igaz keresztény, elsősorban úgy gondolkodik, ahogy Jézus, vagy a régi hűségesei.

"híveknek"? Ez minden embernek szól, hogy elgondolkodjanak.


(Dániel 3:17) . . .a mi Istenünk, akit mi szolgálunk, ki tud minket szabadítani. Ki fog szabadítani minket az izzó, tüzes kemencéből . . .

S most a lényeg:

(Dániel 3:18) 18 De ha nem tenné is, tudd meg, ó, király, hogy mi a te isteneidet nem szolgáljuk, és az aranyszobrot, melyet állíttattál, nem imádjuk.


Ha rájönnél, hogy mi forog az "tányéron" tudnád, ahogy Jézus is azért jött elsősorban, hogy megszentelje az Atyja nevét, és igazolja jogos uralkodáshoz való jogát.

Az embereket való megváltás másodrangú dolog.


Az Édenkertben felevetődött kérdés, Istent támadja első sorban

Az ember később került vád alá, Jób idejében.

Jehovának meg kell felelnie Sátán hamis állításaira, vádjaira, csak úgy mint nekünk. Minden egyéb mellékes.

Isten nevének megszentelése, és szuverén uralkodásának a joga az elsődleges, amit Jehovának is, és az embereknek is bizonítania kell.

Nem az a lényeg hogy mi élünk vagy halunk.

(Róma 14:6–8) . . .. 7 Valójában egyikünk sem él csak önmagának, és senki sem hal meg csak önmagának; 8 mert ha élünk, Jehováért élünk, és ha meghalunk, Jehováért halunk meg. Tehát akár élünk, akár meghalunk, Jehováéi vagyunk.

2018. nov. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
70%
a vallásnak mindig is az volt az értelme. a gazdag emberek hüly ítették a sok szegényt, hogy mégjobban tudják őket irányítani, és azok meg még örüljenek is, hogy ezzel ők majd haláluk után egy elképzelt mesevilágba juthatnak. ha nem ígérne fűt fát, akkor alapból fent se maradt volna, mert senki se lett volna olyan ostoba, hogy a semmiért másokat kínoz, háborúba megy meghalni, meg odaadja az utolsó pénzét is egyházi adónak meg csak simán adakozni. szóval nem, elég esélyes hogy nem hinnének a meséskönyvükben ha nem lenne szép a mese.
2018. nov. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
14%
A szeretet magában foglalja az örök élet biztosítását is. A kérdés paradoxonhoz vezet, ezért nem igazán logikus ezen elgondolkozni sem
2018. nov. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
20%

"a vallásnak mindig is az volt az értelme. a gazdag emberek hüly ítették a sok szegényt, hogy mégjobban tudják őket irányítani"


Érdekes. Én hívő vagyok, és sok más hívő testvérem is van, akiket nem hülyít senki, sőt... Szerintem ne vegyél be mindent, amit a keresztényellenes szennyoldalakon olvasol, és bármennyire is el akarod hinni

2018. nov. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
3. Ez szerintem csak neked paradoxon.
2018. nov. 12. 10:56
 6/24 anonim ***** válasza:
85%
A 3. nem akar vagy nem tud gondolkodni - annyira nem, hogy már ebben is paradoxont lát.
2018. nov. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
A Példabeszédek könyve foglalkozik részben ezzel a témával, egy olyan konklúzióra jut írója, hogy minden hiábavalóság, ha nincs feltámadás. Én is hasonlóan látom, ha az életnek nincs értelme, akkor minden hiábavaló.
2018. nov. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 KZitus ***** válasza:
26%

Szia


Igen, ha a Bibliából megismerjük Istent, nem az örök életért "hisszük", és szolgáljuk, imkább azért, mert mélységesen szeretjük, és tiszteljük.

A Bibliából nem csak azt tudjuk meg, hogy Isten örök életet ígér, de azt is, miért vált szükségessé ez az ígéret. Megismerjük belőle a Teremtőnket a szeretetének minden árnyalatával, és nagyságával, de a Sátánt is, minden taktikájával együtt, amelyekkel kísérti, támadja, manipulálja, és távol tartja az embert a Teremtőjétől. Ha mindezt tudjuk, már nem nehéz a Teremtő oldalára állni.

Csak addig vannak kétségeink, ha nem ismerjük sem az Istent, sem az ellenségünket a Sátánt, aki a mi látható világrendszert létrehozta - sok mindent ellopva, ellesve Jehovától.

2018. nov. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
78%

én hívő vagyok, de nem azon kattogok egy életen át, mint sokan, hogy jaj jön a világvége, meg ha meg fogok halni akkor üdvözüljek, nehogy pokolba jussak.

Én Isten szeretete miatt vagyok hívő, nem az "örök élet" igérete miatt.

Szóval igen, ha Isten megvonná a mennybejutás lehetőségét, én akkor sem pártolnék el mellőle.

2018. nov. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
10%
Nem. Miért szeretnénk valakit, aki megöl?
2018. nov. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!