Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a mindenhatóságot mint...

Ha a mindenhatóságot mint tulajdonságot logikailag kizárjuk, mi marad istennek, amitől még isteninek számít?

Figyelt kérdés
Mi lenne az, ami alapján eldönthetnénk valakiről/valamiről, hogy ő valóban isten-e, nem csak egy szélhámos, aki annak mondja magát, amennyiben mégis megjelenik előttünk?

2018. nov. 13. 18:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
14%

A világegyetem megteremtése, az élet megteremtése, a szeretet létrehozása stb. Rengeteg tulajdonsága van Istennek, ami Istenné teszi, nem fizikai teste van pl. Mindenhol ott van, mindenkiben, mindig is volt Isten, és mindig is lesz. És mindenható, de ha nem is lenne ezek ellenére Isten maradna.

Vagy mire vagy kíváncsi, nem kicsit értelmetlen kérdés.

2018. nov. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
46%

Eldönteni elég nehéz, de egy isten mindenképpen egy óriási hatalmú élőlény, akit ráadásul nem lehet közönséges módszerekkel megölni, és magától sem hal meg.

Ezen kívül általában vannak természetfeletti tulajdonságai (pl. Newton atyánkat megszégyenítve képes helyet változtatni).

Tehát ezeket érdemes kipróbálni, ha nem félted a saját életed. Ugyanis egyáltalán nem kell pl. jóságosnak sem lennie.

2018. nov. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 anonim ***** válasza:
29%
Első elég butaságokat írt, mert nem csak teremtő istenek léteznek, és főleg nem csak a keresztények istene létezik!
2018. nov. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 anonim ***** válasza:
17%
Jézus halottakat is feltámasztott, ezt nem engedi meg Isten a Sátánnak és más bukott angyaloknak sem.
2018. nov. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 A kérdező kommentje:

#1 Látom, hogy nem értetted meg a kérdést. A kedvedért leegyszerűsítem: Miről lehet felismerni egy istent, hogy az valóban isten? Az első három dolog, amit felsoroltál, nem tulajdonság, hanem egy neki tulajdonított cselekedet. Speciel ellenőrizhetetlen állítások. Mi marad? Ha még szerinted fizikai teste sincs, akkor végképp semmi.


A mindenhatóságot vedd ki a tulajdonságok közül. Én elhiszem, hogy nem vagy képes felismerni a fogalomban lévő önellentmondást; hosszú magyarázat helyett egyszerűen hidd el, hogy mindenhatóság nem létezik, nem létezhet. Nem véletlenül írtam bele a kérdésbe!

2018. nov. 13. 18:30
 6/74 anonim ***** válasza:
Tegyük fel, hogy nem igazi mindenható, hanem csak azokat a dolgokat tudja/tudta megteremteni, amit mi látunk a világban. Bármit nem, ezáltal nem mindenható, de tud teremteni csettintésre, szóval isten. Persze ez eléggé egyedi istenképre vallana :) (Am ateista vagyok, és ezt nem a keresztény istenre írtam, csak egy elméletire.)
2018. nov. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 anonim ***** válasza:
28%

1-es válasz szép - jellemzően 0, ez a gyakori /valláskritika jellemző állapota

az Abszolútum (ne zokogjatok má', hogy "nem csak keresztény") az Abszolútum (Isten, Allah, Buddha tudatállapot BrahmaN (nem Brahma)

- per definitionem omniscientia, omnipotentia állapota

-mert hiszen ugyan mi korlátozná? a nullázkodó hős gyakorizó? mert ez esetben Ő az Abszolútum (Isten, Allah, Buddha tudatállapot BrahmaN).


Állapot, működés, teremtő.

Tiszta nem anyagi fény

A világ világossága.

2018. nov. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 anonim ***** válasza:
20%

hogy hogy miről lehet felismerni egy istent, EGY Isten van, akit meg lehet ismerni hit által, és nincsenek fizikai tulajdonságai.

Szóval egy ember sem tudná magáról azt hazudni, hogy ő Isten, mert nem láthatnád, nincs fizikai teste.

2018. nov. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 anonim ***** válasza:
+ Mert kb. mindent meg tud adni, amit akarsz, mert amit a világunkban ismerünk azt megtudja teremteni. Egy igazi mindenható olyat is megtudna, amit mi nem is ismerünk, pl a keresztény Isten ilyen (lenne).
2018. nov. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 A kérdező kommentje:
Ha nincs fizikai teste, akkor honnan tudjuk, hogy ott van? (Ahol van.)
2018. nov. 13. 19:07
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!