Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten mindenható, képes...

Ha Isten mindenható, képes embert teremteni úgy, hogy ló?

Figyelt kérdés
Tehát a piros lehet egyszerre kék? Vagy korlátozott a hatalma és mindent nem tehet meg?

2018. nov. 25. 13:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
37%
a mindenhatóság mint olyan, NEM létezhet. múltkor láttam egy egyszerű példát. megkéred istent hogy teremtsen egy sziklát amit még ő sem tud felemelni. ha megteremti, nem mindenható, mivel nem tudja felemelni. ha nem teremti meg, nem mindenható mivel nem tud ilyen teremteni. hülye példa de jól szemlélteti, miért nagy hülyeség egy ilyen mindenható meselényben hinni. szóval nem, nem képes lóembert teremteni (vagy mi tökömet kérdeztél egyáltalán), már csak azért se mert nem létezik.
2018. nov. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
31%
A paradoxon kérdés, nem vezet előbbre.
2018. nov. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
55%
Troll vagy haver. Ezen nincs mit zongorázni 1000 hasonló kérdés volt már.
2018. nov. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%
Igen, tud. Sőt, olyan sziklát is tud teremteni, amit nem tud felemelni, és mégis fel tudja emelni. Te emberként a mindenhatóságot is emberi korlátokkal képzeled el, pedig egyáltalán nem olyan.
2018. nov. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
51%
Képes, ők a kentaurok.
2018. nov. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Azt is kérdezhettem volna, hogy két klón közül, aminek teljesen azonos a testfeléíptése megtehetjük-e, hogy az egyikre rámondjuk, hogy ember a másikra meg azt, hogy ló.

Isten megtudja ezt valósítani, hogy a fenti állítás igaz legyen? Vagy a világban a saját korlátai hatnak rá és maximum azokat tudja feloldani?


Kijelenthetjük, hogy Isten nem képes két ellentmondásos fogalmat egyszerre megvalósítani?

2018. nov. 25. 15:00
 7/20 A kérdező kommentje:

#4 direkt nem a sziklás példával jöttem, mert ott a szikla állandó, csak Istennek kell változni.

A paradoxon meg az benne, hogy úgy kell felemelni a követ, hogy megtiltotta magának, hogy képes legyen rá.


Az én példámnál viszont a környezetet kell módosítani úgy, hogy az állandó marad.

2018. nov. 25. 15:07
 8/20 anonim ***** válasza:
Nem.
2018. nov. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
(Jing jang) = jó és rossz, minden és semmi, férfi és nő, élet és halál.
2018. nov. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ki álítja, hogy mindenható? Ha isten, akkor az. Ha ember, akkor nem biztos.
2018. nov. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!