Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért akarják állandóan...

Miért akarják állandóan megtéríteni a vallásos emberek az ateistákat?

Figyelt kérdés
Nem lehet elfogadni, hogy van aki nem hisz istenben és NEM IS AKAR hinni benne, mert enélkül is jól meg van.

2018. dec. 8. 20:11
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
81%

De.

Csak fordítva is legyen így. Az ateistát hagyják békén a vallásos embereket.


Egyébként én nem tapasztaltam ezt, amit te. Vallásos emberekkel nincs bajom. Eddig egyedül a különböző szektákkal volt ilyen. De nyilván nem véletlenül szekták, ez a dolguk, hogy térítsenek.

Csak ne keverjük a kettőt.

2018. dec. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Nekem sincs semmi bajom a vallásos emberekkel. Kivéve, ha csak azért akarnak velem beszélgetni, hogy megtérítsenek.:)
2018. dec. 8. 20:26
 3/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, miért általánosítasz, ha csak magamat tekintem, már mem igaz az állításod. Keresztény gondolkodású vagyok, de soha nem erőltettem senkire sem beszélgetést, sem ezt a témát. Ha kérdeznek válaszolok, emellett tiszteletben tartom mindenkinek a világnézetét, elveit. Szerintem sokan vagyunk ezzel a hozzáállással.
2018. dec. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
78%
Egyszer egy volt osztálytársam megkérdezte, hogy miért hiszek Istenben. A végén annyiban maradtunk, hogy inkább hallgatjuk tovább a Dimmu Borgirt.
2018. dec. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
78%
Nem akarlak megtéríteni, de jó lenne, ha ti sem írnátok minden 2. vallás kategóriában lévő kérdéshez oda, hogy nincs Isten. Remélem nem csak az egyik oldal térítését tartod helytelennek és nem mérsz kettős mércével.
2018. dec. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
0%

Mert Isten keri oket ra...

Aki nem adja at szivet Istennek az nem udvozul!


Peld. 24:11

"Szabaditsd meg azokat,akik a halalra vitetnek".

2018. dec. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
8%

Azért mert a hit cselekedetek nélkül halott!

Ha hívő vagy, akkor ez megnyilvánul abban, hogy amit hiszel, azt a gyakorlatba ülteted, különben te sem hiszed, még akkor sem ha ezt vallod, vagy ha mégis akkor tudod, hogy rád ítélet vár amiért nem teszed.

Aki megtért hívő, az egyben térítő szolgálatot is kell végezzen, mert ez az egyik küldetése a földön.

Aki nem megtért hívő, annak a hite semmit sem ér, még rosszabb az ateistáknál.

Ez az egyik ok.

A másik az, hogy hite alapján tudja, hogy a hitetlen emberekre milyen szörnyű sors vár haláluk után, és ezért szeretetből teszi, hogy megmeneküljenek az örök tűztől. Olyan ez mint amikor valaki figyelmeztet, hogy égő házban vagy, és téged idegesít ez az ember.

A harmadik ok, hogy lesz egy utolsó ítélet, és akkor majd az ateisták vádolni fogják azon hívőket akik tudták ezt, és mégsem mondták el nekik.

Remélem kielégítő választ adtam a kérdésedre.

2018. dec. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
90%

"Aki nem adja at szivet Istennek az nem udvozul!"


Téged sem az eszedért szeretnek...

Ha valaki ateista, mit érdekli, hogy egy szerinte nemlétező állítólagos felsőbb lény mit csinál vagy mit nem?

Ne is haragudj, de ez a naiv hozzáállás fából vaskarika!

2018. dec. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
91%

"Azért mert a hit cselekedetek nélkül halott!"

Ez azt jelenti, hogy az önkénteskedés a rászorulok javára sokkal többet ér, mint a hangoskodás és mellveregetés.

2018. dec. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
85%

"Menjetek tehát, tegyétek tanítványommá mind a népeket! Kereszteljétek meg őket az Atya és a Fiú és a Szentlélek nevére és tanítsátok meg őket mindannak a megtartására, amit parancsoltam nektek." (Mt 28, 19-20)

Alapvetően ezért. Jézus missziót adott a tanítványainak.

Más kérdés, hogy vannak, akik ezt úgy gondolják, hogy akkor mindenkit le kell támadni és tapadni, mint a matrica. Én mondjuk úgy gondolom, hogy Jézus sem így kért minket. "Téríteni" szerintem elsősorban a tetteinkkel és a jó példával lehet és kell is, illetve ha kérdeznek, akkor felkészülten válaszolni.

2018. dec. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!