Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért akarják a vallások,...

Miért akarják a vallások, hogy az emberek a "mennybe" jussanak?

Figyelt kérdés
Toborozzák a rabszolgákat a túlvilágra? Lehet vannak százszor jobb helyek, de ha valaki a hit útján jár, csak oda kerülhet.

2018. dec. 9. 05:15
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
29%

Eleve a menny sem lehet egy jó hely: gondolj bele: nincs gangsta rap, sem El Classico, nem lehet berúgni, meg semmi ilyesmi, arról nem is beszélve, hogy a termeszettudományokat sem lehet művelni, mert mindenhez feltételezni (vagy belevonni kell) Istent. A tudomány viszont pont attól tudomány, hogy hiányzik belőle a természetfeletti.


Tehát: a vallások azért akarják az embereket a mennybe tuszkolni, mert AZT HISZIK, hogy nekik is az lenne a jó. De nem tudják, hogy másnak más a jó.

2018. dec. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
25%

A Menny tényleg elég unalmasnak hangzik.

Itt, a Gyakorin többször olvastam, hogy a vallásosak, hogy képzelik el a Mennyországot. A nagy többségük szerint ez csak egy boldog, kedves kis életérzés lesz. Ennél unalmasabb, bugyutább dolgot még nem olvastam.

Hogy fogok én ott túrázni? Úszni? Nem lesznek ott a kutyáim? Nem tudok hallgatni rock-ot? Tudok egyáltalán olvasni?

2018. dec. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:

Pont erről beszéltem mint a 2-es. Amúgy olvassátok el a Jelenések 21-22. fejezetét, ott szó van az üdvösségről: RÉM UNALMAS.


Ott valószìnüleg azt sem engedik majd, hogy megnézzem az Eminem filmet (8 merföld), mert abban van káromkodás, szex, verekedés, meg egyebek... Gondolom PC játékokat sem lehet ott majd nyomni, vagy ha igen, akkor pl. Mortal Kombat vagy a Time Crisis tiltólistán lesz. A Biblia szerint még a házasság is...


Megőrülnék, ha olyan helyen kellene élnem, ahol semmi normálolis dolog nincs, csak ülök a fűben, az örök boldogságban, és mindenki vigyorog rám, meg hallgatom a mennyei kórust.


Áhh... itt a Földön jobb. Minden megvan, ami kell, inkább ide rendezkedem be, nem érdekel a menny!

2018. dec. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
42%

Arról, hogy milyen a mennyország, nem lehet sok fogalmunk, mivel Isten nem mutatta be nekünk, hogy ott milyen jó lesz. Csak egy fergeteges bulihoz tudták hasonlítani az emberek, akik erről üzenetet kaptak.

Ki ne akarna egy olyan helyre kerülni, ahol minden szép és jó?

2018. dec. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:

Ugye? Én is ezt írtam.

Minden jó és szép... Kifejtenéd?

Tudom folytatni a szeretett hobbiajaimat, vagy csak mint egy drogos bambulok a semmibe 'boldogan'?

2018. dec. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
34%
Mindannyian tévedtek. Nem lesz testetek. Csak a lelketek marad meg. Valószínű sokkal nagyobb boldogságot éreznek az oda jutottak, amit amit itt a Földön elő lehet idézni akármilyen szerrel. Illetve beszélnek arról, hogy a Mennyben sokkal nagyobb hatalmunk lesz, mint az angyaloknak. Ergo szinte isteni hatalmat fognak kapni, akik odakerülnek. Vagy ha isteni hatalmat nem is, de nagyon nagy hatalmat és erőt. De mindegy is, hiszen vagy a Menny, vagy a pokol. A pokolban őrület, és kínszenvedés van, sokkal nagyobb, mint amit a Földön el tudsz képzelni. És akkor már inkább a Mennyet választom. Ki tudja, lehet, hogy az a Mennyei kórus olyan szépen énekel, amilyen itt a Földön hasonlót még nem hallottál. A nap süt, minden csodaszép. Össze sem hasonlítható azzal, hogy egy kis poros panellakásban filmet nézel. Amúgy nekem a földi élet egy kínszenvedés, szóval én örülnék a Mennyországnak, még ha más nem is akar oda kerülni.
2018. dec. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:

#6


A pokol sokkal érdekesebb és izgalmasabb helynek tűnik, mint a menny.


Szóval én inkább oda mennék - ahogy mondják, ott sokkal több az ismerős. Az, hogy a szekták mit tanitanak róla, az egy dolog. Lehet, titokban az angyalok is lejarnak oda meginni egy felest a régi cimborákkal, akiket száműztek a mennyből.

2018. dec. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
És mit tehetek az isteni hatalmammal?
2018. dec. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
27%
#7 Ott nem tudsz inni. Nem tudsz beszélgetni. Nem olyan hely, mint amilyenre gondolsz. Ott színtiszta szenvedés van. A földi borzalmaknál sokkal rosszabbak, össze sem hasonlíthatók vele. A felessel meg semmi baj. Jézus is ivott alkoholt. Akkoriban az ivóvizek igen szennyezettek voltak, így szinte mindenki ivott alkoholt. A bűn az volt, amikor szándékosan lerészegedtél. De még az sem akkora bűn, mint a tízparancsolatban írt bármelyik bűn.
2018. dec. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:

Na, de áruld el, mihez kezdhetek az isteni hatalmammal?

Folytathatom a fent említett hobbijaimat?

2018. dec. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!