Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi miért tartják...

Jehova tanúi miért tartják meg az Emlékünnepet? (Úrvacsorát)

Figyelt kérdés
2018. dec. 9. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert Jehova megöli őket, ha nem fogyaszt kenyeret a 144 ezer.
2018. dec. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 KZitus ***** válasza:

Szia

Ez Krisztus parancsa.Az Úr Jézus Krisztus kizárólag ezzel az eseménnyel kapcsolatban parancsolta meg a tanítványainak, hogy emlékezzenek meg róla. Ismeretes még mint az Úr Vacsorája.

Mi a jelentősége a számunkra? (miért tartjuk meg)

Jézus ezt mondta hűséges apostolainak: „Ezentúl ezt cselekedjétek a rólam való megemlékezésül” (Luk 22:19). Amikor Pál apostol a szellemtől született keresztény gyülekezetnek írt, hozzátette: „valahányszor eszitek e kenyeret és isszátok e poharat, mindegyre az Úr halálát hirdetitek, míg meg nem érkezik” (1Kor 11:26). Így az Emlékünnep elsődlegesen arra irányítja a figyelmet, hogy milyen jelentősége van Jehova szándékának a kibontakozásában Jézus Krisztus halálának. Jézus áldozati halálának jelentőségét elsősorban az új szövetség vonatkozásában hangsúlyozza, és rávilágít arra, miként érinti az ő halála az égi Királyság leendő társörököseit.Erről itt lehet olvasni: a Ján 14:2,3 és a Héberek 9:15.

Az Emlékünnep arra is emlékeztet, hogy Jézus halála és a mód, ahogyan bekövetkezett, azt a célt szolgálta, hogy megszentelje Jehova nevét, összhangban Istennek az 1Mózes 3:15-ben és a későbbiekben kinyilvánított szándékával. Jézus azzal, hogy egészen a haláláig megőrizte a Jehova iránti feddhetetlenségét, bebizonyította, hogy Ádám bűne nem az ember megalkotása során elkövetett teremtői hibából ered, és hogy az ember még a legnagyobb próbák idején is képes tökéletesen megőrizni az Isten iránti odaadását. Ezzel Jézus igazolta Jehova Istent mint Teremtőt és mint egyetemes Szuverént. Jehova ezenkívül úgy határozott, hogy Jézus halála legyen az a tökéletes emberi áldozat, amelyet Ádám utódainak megváltásához váltságul kell adni. Ennek folytán hívő emberek milliárdjai előtt lehetőség nyílt arra, hogy örökké élhessenek paradicsomi földön. Így valóra válik Jehova eredeti szándéka, és kifejezésre jut az emberiség iránt érzett nagy szeretete is.

Ahhoz, hogy valóra váljon a 1Mózes 1:28, szükség volt a János 3:16-ra.

Kissé hosszúra sikeredett, de ezért tartjuk fontosnak megemlékezni Krisztus haláláról évente egyszer.

2018. dec. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Ez Krisztus parancsa.Az Úr Jézus Krisztus kizárólag ezzel az eseménnyel kapcsolatban parancsolta meg a tanítványainak, hogy emlékezzenek meg róla. Ismeretes még mint az Úr Vacsorája."


Az 1Korinthusz 11:26 azt írja hogy "Mert valahányszor eszitek e kenyeret és isszátok e poharat, mindegyre az Úr halálát hirdetitek, míg meg nem érkezik."


De Jehova tanúi azt vallják hogy Jézus Krisztus már visszatért 1914-ben! És ezt csak addig kell megtartani amíg Jézus Krisztus vissza nem tér! A ti hitetek szerint ez megtörtént!


"Mi a jelentősége a számunkra? (miért tartjuk meg)"


A jelentősége a ti hitetek szerint már elvesztette jelentőségét!

2018. dec. 9. 19:33
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Ha olvasod a Biblia verset, az ide vonatkozó próféciában, akkor látható, hogy a visszatérésekor, vagy is amikor elfoglalta a trónját, még nem az uralkodását, és az ítélkzést kezdi meg.

először megtisztította az eget Sátántól és levetette a Föld közelébe, hogy többé ne tudjon kárt okozni az égi királyságban. ez az égben örömre ad okot az angyaloknak, de a föld lakóinak elkezdődnek a jajj kiáltások.

Ez volt 1914-ben.

S elkezdődött a világméretű prédikáló és tanítványképző munka, ami által egy egységes imádatba gyűjti Krisztus Isten népét össze, mielőtt lezárja a jelenlegi gonosz rendszert.

azonban, amíg ez zajlik az emlékünnepet megkell tartani.

Majd ha ez a rendszer véget ér és Jézus a földre is kiterjeszti az uralmát, akkor hatályát veszti, az emlék ünnep fontossága.

2018. dec. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Ha olvasod a Biblia verset, az ide vonatkozó próféciában, akkor látható, hogy a visszatérésekor, vagy is amikor elfoglalta a trónját, még nem az uralkodását, és az ítélkzést kezdi meg."


Én elolvastam de nem ír ilyesmit!

Az 1Korinthusz 11:26 azt írja hogy "Mert valahányszor eszitek e kenyeret és isszátok e poharat, mindegyre az Úr halálát hirdetitek, míg meg nem érkezik."

2018. dec. 10. 16:33
 6/7 anonim ***** válasza:

(Zsoltárok 110:2)  2 Hatalmad pálcáját Jehova kinyújtja Sionból, mondván: „Menj, győzedelmeskedj ellenségeid között!”


Nem ellenségeid felett, hanem között.

Vagy is annak ellenére, hogy Jézus követőit probálják hátráltatni, meg üldözni, nem teljes sikerük.

Mert akkor is zajlik a begyűjtő munka.

2018. dec. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező: "Jehova tanúi miért tartják meg az Emlékünnepet? (Úrvacsorát)"


Megmondom neked őszintén, igazából és valójában ők sem tudják! Csak azért, mert Jézus mondta és nem akarnak kilógni a sorból!

Valamint az "Úrvacsora" Jézus emlékezetére van a bűnök bocsánatára! Isten bocsátja meg a bűnöket és mivel Jézus a testben megjelent ISten (Krisztus) ezért Ő bocsátja meg az emebrek bűneit, mivel Ő halt meg értünk Isten létére! De mivel ezt a Jehova tanúi nem fogadják el, ezért számukra máshogy történik ez a szertartás!


Én voltam már ilyen eseményen, azt kell mondjam szánalmas. Néhány előadó beszél a 144000-ről, aztán körbe adnak egy pohár bort, inni nem ihatnak belőle csak tartogatni kell majd tovább adni. Ugyanígy a kenyérrel is. Egy szelet kenyér egy tányéron körbeadva némán "elmélkedve" rajta!


EZ NEM "ÚRVACSORA"!!!! Ez borzalom és botrányos, szánalmas és kiábrándító!!!


Mi is valójában az Úrvacsora???


Miről is szól az Úrvacsora? Jézus az utolsó vacsoráját töltötte a tanítványaival! A vacsora után:



Mat.26;

26. Mikor pedig evének, vevé Jézus a kenyeret és hálákat adván, megtöré és adá a tanítványoknak, és monda: Vegyétek, egyétek; ez az én testem.

27. És vevén a poharat és hálákat adván, adá azoknak, ezt mondván: Igyatok ebből mindnyájan;

28. Mert ez az én vérem, az új szövetségnek vére, a mely sokakért kiontatik bűnöknek bocsánatára.

Luk.22;

14. És mikor eljött az idő, asztalhoz üle, és a tizenkét apostol ő vele egyetembe.

15. És monda nékik: Kívánva kívántam a husvéti bárányt megenni veletek, melőtt én szenvednék:

16. Mert mondom néktek, hogy többé nem eszem abból, míglen beteljesedik az Isten országában.

17. És a pohárt vévén, minekutána hálákat adott, monda: Vegyétek ezt, és osszátok el magatok között:

18. Mert mondom néktek, hogy nem iszom a szőlőtőkének gyümölcséből, míglen eljő az Isten országa.

19. És minekutána a kenyeret vette, hálákat adván megszegé, és adá nékik, mondván: Ez az én testem, mely ti érettetek adatik: ezt cselekedjétek az én emlékezetemre.

20. Hasonlóképen a pohárt is, minekutána vacsorált, ezt mondván: E pohár amaz új szövetség az én véremben, mely ti érettetek kiontatik.



Az Úrvacsora tehát arról szól, hogy a hívek összegyülnek, imádkoznak, hálákat adnak stb. aztán együtt megvacsoráznak és a vacsora után megbánva és beismerve megvallják bűneiket majd a pohár bort és a kenyeret körbeadják és esznek belőle az Úr Jézus emlékezetére a bűnük bocsánatára! Ez nincs felekezethez kötve egyedűl csakis a tiszta lelkiismerethez és a Jézusban való hithez!



Az Úrvacsorát a korai első századi keresztények szinte napi szinten tették! A Bibliában úgy olvashatunk róla, hogy kenyér megtörés, kenyér megszegés.



Csel.2,46. És minden nap egyakarattal kitartva a templomban, és megtörve házanként a kenyeret, részesednek vala eledelben örömmel és tiszta szívvel.

Csel.20,11. Azután fölméne, és megszegé a kenyeret és evék, és sokáig, mind virradatig beszélgetvén, úgy indula el.

Csel.27,35. Mikor pedig ezeket mondá, és kenyeret vőn kezébe, hálákat ada Istennek mindnyájok előtt, és megtörvén, kezde enni.

I.Kor.11;

23. Mert én az Úrtól vettem, a mit néktek előtökbe is adtam: hogy az Úr Jézus azon az éjszakán, melyen elárultaték, vette a kenyeret,

24. És hálákat adván, megtörte és ezt mondotta: Vegyétek, egyétek! Ez az én testem, mely ti érettetek megtöretik; ezt cselekedjétek az én emlékezetemre.

25. Hasonlatosképen a pohárt is vette, minekutána vacsorált volna, ezt mondván: E pohár amaz új testamentom az én vérem által; ezt cselekedjétek, valamennyiszer isszátok az én emlékezetemre.

26. Mert valamennyiszer eszitek e kenyeret és isszátok e pohárt, az Úrnak halálát hirdessétek, a míg eljövend.

27. Azért a ki méltatlanul eszi e kenyeret, vagy issza az Úrnak poharát, vétkezik az Úr teste és vére ellen.

28. Próbálja meg azért az ember magát, és úgy egyék abból a kenyérből, és úgy igyék abból a pohárból,

29. Mert a ki méltatlanul eszik és iszik, ítéletet eszik és iszik magának, mivelhogy nem becsüli meg az Úrnak testét.

30. Ezért van ti köztetek sok erőtlen és beteg, és alusznak sokan.



Ez azt jelenti, hogy az Úrvacsorát csak is olyanok tegyék, akik képesek hálát adni Istennek mindenért, akik képesek őszinte alázatos bűnbánatra és azoknak megvallására!!! Különben ha képmutatásból vagy megfelelésből teszik semmit nem ér az egész, sőt ítéletet vonnak magukra!!!


A Jehova tanúi nagyvezérei azért nem követik ezt, mert alapból méltatlannak tartják magukat az igazi Úrvacsorához. Összevissza hantáznak!!!

2021. márc. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!