Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Létezik pozitív hazugság?

Létezik pozitív hazugság?

Figyelt kérdés

Ha azt hazudnám egy utcai árusnak, hogy mindig olyan termékre vágyott a nagymamám, amit ő készített a saját kezével, akkor ha nem bánom meg a pokolba kerülök?


(a motíváció, hogy a néni örüljön és kapjon egy kis pénzt karácsony előtt és érezze, hogy valami hasznosat tett).



2018. dec. 11. 18:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%

Természetesen!

K: "létezik túlvilági élet, amiben az evilági életben szerzett fájdalmaimat eltörli egy valaki?"

V: "igen"

2018. dec. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
A hazugság egyik formája sem valami hű de nemes dolog, viszont a kérdésedben szereplő kegyes hazugság nem bűn.A Pokol meg nem létezik, problem solved.
2018. dec. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%

Nekem ez nem fér bele s nem is menne, én eléggé őszinte típus vagyok. Mondanék neki szépet, hogy pl. de jó ajándék lesz ez a nagymamámnak (ha tényleg úgy gondolom, ha nem, akkor is kitalálnék valamit, kivéve, ha tényleg annyira förtelem, hogy nem tudom az ízlésemet s a szavaimat úgy facsarni), de azért nem ennyire vadat, ha nem igaz.


DE nem ítéllek el, a nemes cél miatt. De... nem tudom teljesen helyesnek tartani. Még ha jól is esik neki, ez nem valódi s engem ez valamiért zavar.


A pokolban nem hiszek, legalábbis nem a halál után, földi pokol azért létezik.

2018. dec. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Én képtelen vagyok hazudni vagy kedveskedni, szóval a kérdés csak elméleti.


Viszont nem gondolnám, hogy ilyen miatt bárki halált érdemelne.

2018. dec. 11. 19:23
 5/18 anonim ***** válasza:
23%

Két nézetet ismerek és valamennyire mind a két nézetnek igazat adok.

Az egyik nézet szerint nincs kegyes hazugság. Például, ha egy haldoklónak azt mondod, hogy fel fog gyógyulni, amit el is hisz, egyszerűen elbitorlod tőle az elbúcsúzás lehetőségét. Ilyenkor a kegyes hazugságból átkozott gonoszság lesz szerintem, mert förtelmes dolog a haldoklótól elvenni ezt a lehetőséget.


Aztán vannak az általad említett példához hasonló esetek, legyen az mondjuk egy megdicsért termék, egy étkezés után mondott "köszönöm finom volt". Én ilyenkor megvizsgálnám az indíttatást. Például a köszönöm finom volt csak egy illedelmes lózung, ha lehet így mondani. De mi van akkor, ha éppen valami versenyre készül az illető és úgy dicséred meg ételét, vagy elkészített tárgyát? Ilyenkor akarva vagy akaratlanul egy számára fontos információt titkolsz el előle.


Nekem már a kérdésedben említett példa sok és ilyet se mondanék. Mivel az egyszerű udvariasságon túl mutat, egy felesleges hazugság. Nyilván nem súlyos, nyilván nem kerülsz érte a pokolra (nyilván kicsit trollkodsz is), de minek feleslegesen ilyen hazugságokat kiötleni? Se értelme, se haszna.

2018. dec. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

Isten nem tesz különbséget hazugságok között. Hiszen a valótlanság, még akkor sem helyes, ha bánatot okozunk valakinek.

Sátán találta fel, Ő a szülő atyja a hazugságna, így minden nemű hazugság, ami eltér az igazságtól, a valóságtól, még kis mértékben is halált érdemlő dolog.


Vegyük Pl Anániás és Szafira esetét.

Ők eladtak egy birtokot, hogy az apostoloknak adják, hogy adakozzanak, de csak egy részét adták oda nekik, azonban azt állították, hogy az a teljes összeg.


Halállal lakoltak.

2018. dec. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Talán még annyit:

(Kolosszé 3:8, 9) . . .. 9 Ne hazudjatok egymásnak. Vetkőzzétek le a régi egyéniséget a cselekedeteivel együtt,

(Jakab 3:14) . . .és ne hazudjatok az igazság ellen.


Isten szemében nem csak az a Bűnös aki hazudik, hanem aki szereti a hazugságot.

(Jelenések 22:15) 15 Kívül vannak . . .(Jelenések 22:15) . . .bálványimádók és mindenki, aki kedveli és gyakorolja a hazugságot.«

2018. dec. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Tehát ha téged egyik rokonod/ismerősöd meghív ebédre, ami sajnos neked nem ízlett, akkor azt mondod "Köszönöm, ilyen sz@rt se nagyon ettem még"?
2018. dec. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"Ne hazudj, és mások becsületében kárt ne tégy!"


Megmagyarázza mit jelent a hazugság. Kb. azt amit most a jogszabàlyok is bűntetnek. Rágalmazás, valótlan adatokkal való visszaélés... ilyenek miatt mennek tönkre életek, szóval súlyos bűn. Hazudni mindenképp rossz, még ha jószándèkkal teszed is, de nem halálos bűn. Én sem igazán hiszem, hogy lenne egy olyan pokol ahova pontozással lehet bekerülni.

2018. dec. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Legalább nyíltan megírta, hogy Jehova könyörtelenül megöli őket (még ha hülyeség is). És nem azzal jött, hogy kikapnak.
2018. dec. 11. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!