Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért nem váltotta meg...

Isten miért nem váltotta meg rögtön az emberiséget? Miért kellett addig várni vele, amíg minél kevesebbekhez és minél lassabban jusson el a hír?

Figyelt kérdés
2018. dec. 19. 12:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Ez a keresztény vallás egyik nagy ellentmondása. Választ nem fogsz kapni csak olyan mellébeszélést hogy azoknak is van esélye a megváltásra akik nem hallottak Jézusról, de ennyiben ki is merül.
2018. dec. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
19%

" Választ nem fogsz kapni csak olyan mellébeszélést hogy azoknak is van esélye a megváltásra akik nem hallottak Jézusról, de ennyiben ki is merül."

Évek óta minden héten felteszed ezt a kérdést és még mindig nem emlékszel a válaszra?:))


"Isten miért nem váltotta meg rögtön az emberiséget?"

Továbbra sem hülyegyerekként, hanem partnerként kezeli az emberiséget Isten. Ha a bűn kellett, megkaptuk. És ha azonnal megvált, akkor abból semmit sem tanulunk. Ráadásul kinek kell megváltás addig, amíg nem látja be, hogy a bűn milyen mocskos? Ma is csak azt váltja meg, aki elfogadja. És még sorolhatnám... Az emberiség nagy része nem akar üdvözülni, ez a legszomorúbb. ISten hiányát, azaz a lét ellentettjét a bűnt, a hazugságot, a dezinformációt, a paradoxont, a halált, a nemlétet választják


"Választ nem fogsz kapni csak olyan mellébeszélést hogy azoknak is van esélye a megváltásra akik nem hallottak Jézusról, de ennyiben ki is merül."

Ezek után is így gondolod?:)

2018. dec. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
9%

"Isten miért nem váltotta meg rögtön az emberiséget?"


Ráadásul ez nem így működik, hogy mi gondolunk egyet, elfordulunk Istentől, majd csettintünk egyet és Isten megvált. Isten nem a pincsikutyánk, hanem az Istenünk! Tehát mi alkalmazkodjunk Hozzá, nem pedig fordítva!

Ha egy újjászületett keresztény ismét otthagyja Istent, akkor neki is annyi. Elkárhozik. Nem lehet újra megtérni, mivel a szent szelleme ismét bemocskolódott. Ehhez újra Isten vérére lenne szükség, azaz Jézus megfeszítésére.

2018. dec. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"Továbbra sem hülyegyerekként, hanem partnerként kezeli az emberiséget Isten. Ha a bűn kellett, megkaptuk. És ha azonnal megvált, akkor abból semmit sem tanulunk. Ráadásul kinek kell megváltás addig, amíg nem látja be, hogy a bűn milyen mocskos? Ma is csak azt váltja meg, aki elfogadja"


Tájékoztatásul közlöm, hogy a Jézus előtt élt emberek csak mert a világról kevesebb ismerettel rendelkeztek, még nem voltak gyengeelméjűek, akik képtelenek lettek volna felfogni a bűn és a megváltás fogalmát.

Trollkodni menj máshova, legyél szíves, én komolyan kérdeztem!

2018. dec. 19. 13:33
 5/12 A kérdező kommentje:

"Ezek után is így gondolod?"


Ezek után, hogy válaszolni meg sem próbálsz, csak kikerülni a kérdést, igen, így gondolom.

2018. dec. 19. 13:34
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

"Évek óta minden héten felteszed ezt a kérdést és még mindig nem emlékszel a válaszra?:))"


Hiába izgultál rá, én nem a kérdező vagyok.



"Ráadásul kinek kell megváltás addig, amíg nem látja be, hogy a bűn milyen mocskos?"


Ja hogy szerinted a Jézus előtt élt emberek nem is kértek megváltást? :) Te már csak tudod.

Látod kérdező, erről beszélek. Csak ilyen vicc kategória választ kapsz.

2018. dec. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

"Ehhez újra Isten vérére lenne szükség, azaz Jézus megfeszítésére."


Először is Istennek nincs vére. A pogány vallásokban van.

Ha pedig Isten meg akar bocsátani, akkor megteszi. Ehhez nem kell öngyilkosságot elkövetnie.

2018. dec. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!


A megváltás alatt ma már annyi hüleséget összehordanak, hogy az valami elképesztő.


Két dologra érdemes oda figyelni, ha rendet szeretnél tenni a gondolkodásodban a megváltással kapcsolatban:


1, Jézus szavai és tanítása (nem Pál, nem Jeremiás stb. hanem csak Jézus!!!)


2, A józan "paraszt"ész!!!



"Benned nincs megfelelő értelmezésben a krisztusi megváltás. Olyan megváltás, amilyen a te tudatodban van, olyan a valóságban nem létezik. Én Jézus senki helyett nem csináltam meg semmit. Főleg nem csináltam olyat, hogy megváltoztattam volna az Isten szeretetét az emberek felé. Isten földre jöttöm előtt sem szerette kevésbé, sem jobban az embereket, mint földre jöttöm után. Azt talán mondanom sem kell, hisz minden nap tapasztalhatjátok, hogy az emberek szeretetét Istenhez és egymáshoz szintén nem sikerült megváltoztatnom. Sajnos, nem lettetek jobbak azóta, hogy eljöttem közétek. Legalábbis attól nem, hogy közétek jöttem. Furcsa módon olyan emberek vitték gyakran előbbre elgondolásaimat a világban, akiknek eszük ágában sem volt, hogy Engem tűzzenek zászlajukra. Azok pedig, akik hivatalból emlegették nevemet, inkább lejárattak Engem, mint segítettek volna Bennem, Velem és Általam szebbé tenni a földet.


Most nem fejtem ki előtted a valódi és Általam képviselt megváltást, csak annyit mondok erről, hogy az még kicsit odébb van, amikor hallani fogjátok Tőlem: „Emeljétek fel fejeteket, mert elérkezett a ti megváltástok.” (Lukács 21:28). Jelenleg tehát még nem érkezett el! "



"Én nem Júdás árulása miatt tudtam meghozni a megváltást, hanem életem odaadása által. Vagyis azáltal, hogy elmondtam és megmutattam nektek, hogy aki befogad Engem szívébe, annak számár megszűnt a földön a rossz! Csak jó van számára!


Ennek meglátására viszont nem elég az, amit Én mondottam és tettem. Át kell alakítani gondolkodásotokat ebbe az irányba. Tehát meg kell látnotok, be kell látnotok, hogy bármi történik veletek, az csak javatokra válhat, ha bennetek élhetek! Ez a megváltás lényege! Hogy ez Júdással vagy Júdás nélkül történt, kereszthalállal vagy kereszthalál nélkül, az teljesen mindegy! A megváltás nem az, amit Velem csináltak, hanem az, amit Én csináltam magammal, vagyis az, hogy teljesen odaadtam magamat nektek. Így teljesen azé vagyok, aki befogad Engem. Aki szeret Engem, azt Atyám is szeretni fogja, ahhoz elmegyünk, és lakást veszünk nála! Ettől kezdve őt baj nem érheti, mert bármi éri, az számára csak jót eredményezhet!


Drága Gyermekem! Erről még sokat kell elmélkedned, s főleg el kell kezdened átalakítanod gondolkodásodat ebbe az irányba.


Megáldalak a BÖLCSESSÉG LELKÉVEL!"

Jézus; A HANG - könyv1506



"Földi küldetésem előtt is volt a mennyországnak olyan szférája, amely nyitva állt az Engem, Jézust nem ismerők, de az emberi természetbe írt törvényt követők számára.


Ez a törvény örök a közösségben élő, a jóra gondolkodva törekvő emberek előtt. S így hangzik: Amit nem akarsz magadnak, azt ne akard másnak, amit akarsz magadnak, azt kínáld fel másnak is.


E törvény léte két forrásból táplálkozik. Az egyik a józan emberi értelem, a másik a lelkiismeret szava. Ez utóbbi mindig Isten hangja az emberben.


Aki Előttem, Jézus előtt, e törvény szellemében élt, annak lehetősége volt a mennyország egy boldog szférájába bekerülni. Ezt jelöltem evangéliumaimban az „Ábrahám kebelére” való kerülés kifejezéssel. De tudnotok kell, hogy Engem, Jézust nem ismerve, nem lehetett olyan boldogságra jutni a földön, mint Hozzám térve Engem követve.


„Ábrahám kebele”, mint a vigasztalás helye, nem volt végcél azok számára, akik oda kerültek. Mert a földön és a másvilágon egyaránt a Velem, Jézussal való örök élet ismert végcélként, minden boldogságot kereső szellemi lény előtt.


Távozni készültem a földről, amikor ezt mondtam tanítványaimnak: „Az én Atyám házában sok tartózkodóhely van (János 14:2)”.


De azt is mondtam, hogy elmenve, helyet készítek nektek. Ezzel utaltam a boldogságnak egy olyan magasabb szférájára, amely addig nem létezett a földön lakó emberek számára.


Bizonyára utaztatok már el szabadságra azért, hogy megpihenjetek. Valószínűleg aludtatok már szállodában is. Ha nem, akkor is el tudjátok, hogy nagy különbség van a két-három-négy és öt csillagos szállodák szolgáltatásai és kényelmi fokozata között.


De bizonyára nem voltatok még a világ legelegánsabb szállodájában megtalálható királyi luxus lakosztályban azzal a biztos tudattal, hogy mint a király gyermekeit, az teljes jogon megillet benneteket.


Én, Jézus vagyok az, aki elkészítettem enyéim számára a mennyországban királyi lakhelyüket, amelyet nem kell már többé elhagyniuk!


Aki Előttem élt, és került a mennyország egyik tartózkodó helyére, az kapott ugyan vigasztalást, mint a példabeszédemben szereplő szegény Lázár (Lukács 16:25), de a fejlődés, vagyis a szeretetben való növekedés nem állhat meg a teremtmények számára sem az égben, sem a földön! Mert végső soros Isten minden szellemi teremtménye törekvésének arra az egy célra kell irányulnia, – hogy egyre jobban kiteljesedjék a szeretetben.


Bizony mondom nektek, újra kell születnetek addig, amíg újjá nem születtetek Bennem, Jézusban!


A lélek sok későbbi szenvedését kerülték el azok, akik földi életem során tanítványaim lettek. Mondtam is nekik, hogy boldog az a szem, amely láthat Engem, mert sok próféta és király akart Velem egyidőben a földre születni, hogy lásson és halljon Egnem! (Lukács 10:23-24)


Atyám úgy látta jónak bölcsességében, hogy földi halálom után ad számukra lehetőséget az Engem, Jézust, Útként vállalni akaró szeretetük bemutatására.


Csak az, aki hisz Bennem, annak nem kell már újra megszületnie, mert örök életét Bennem és Nálam átvette. De aki nem követ Engem, az nem fog életet látni, s mivel nem ismert meg Engem, Jézust, s ezért tudatlanságában Istenre fog haragudni, mert azt fogja hinni, hogy Isten az, aki haragszik rá! (János 3:36)


A Törvényt Mózesen át kaptátok, de az újjászületés kegyelme és Isten igazsága, – hogy szeretni kell – Rajtam, krisztus Jézuson át támad számotokra. (János 1:17)


A lényeg ma már az, hogy aki azért nem szereti Istent egész szívével, egész lelkével és egész gondolkodásával, mert tudatosan elutasít Engem, Jézust, – az nem fogja értelmét látni annak sem, hogy úgy szeresse felebarátját, mint önmagát.


Ez azért igaz, mert aki nem nyitott a jó meglátására és befogadására, az zárt lesz a jónak tovább adására is. És szóba sem fog állni azzal a gondolattal, hogy van olyan jó, amely mindenki számára nyitva áll, s azzal, hogy e jó továbbadásában neki is közre kell működnie.


Ha tehát Én, Jézus, el tudom érni azt, – márpedig el tudom érni, – hogy minden embert, aki a földön él, személyesen megszólítsak, akkor annak, aki e hívást követően Engem elutasít, semmilyen lehetősége sem marad arra, hogy a mennyországba kerüljön. Ebből következik, hogy Nálam nélkül, boldogságotok érdekében semmit nem tehettek!


Aki nem vállal Engem, azt nem tudom Én sem vállalni, és angyalaim sem! Ahol pedig sem Én, sem angyalaim nem vagyunk jelen állapotszerűen, ott mennyország sem lehet!


Én, Jézus, leleplező körülmény vagyok minden ember számára! Az voltam földi életem során, és az vagyok kétezer év óta, ma is!


Mikor a főpapok és a Nagytanács előtt álltam, azt mondtam nekik, hogy majd látni fognak Engem, amint a Hatalom jobbján ülök, de látni fognak az ég felhőivel is eljönni.


Kijelentésem első része a halálukat követő Velem való találkozásukra vonatkozott, kijelentésem második része pedig arra, hogy nekik is lesz lehetőségük e kor célba érkezéséig megszületniük azért, hogy ismételten választhassanak az Általam való újjászületés és az Engem megtagadás között.


Mert mindenki, aki a földi élet siralomvölgyében próbál boldog lenni, meg fogja hallani szavamat, és döntésre fog kényszerülni, hogy Velem, vagy Ellenem kíván-e élni?! (János 5:29)


E világkorszak minden földön élt emberének többször is megadtam, és megadom még ma is a lehetőséget, hogy Velem találkozva meglássák és önmaguk leplezhessék le azt, hogy mi is van a szívükben. Jóra, vagy rosszra irányulnak-e törekvéseik?


Földi küldetésem óta már csak egy útja van boldoggá levéseteknek. Az, ha befogadtok szívetekbe. Mert Én vagyok az ÚT, IGAZSÁG és az ÉLET! Mert senki sem mehet a mennyországba, csak Én általam! "

Jézus; A HANG - könyv 2787

2018. dec. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogy Jézus mit mondott, azt az evangéliumokból tudhatjuk. Nem A Hang könyvből, ami nem Jézus hangja.
2018. dec. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Az Evangéliumok és a HANG könyvek tökéletesen szinkronban vannak, annak aki ismeri az Ő HANG-ját.

Aki pedig nem ismeri, annak persze idegen a HANG - könyvek is, ezért azokkal vitatkozni felesleges, mert nem ismerik az Ő HANG-ját! :)



János10.1. Ámen, Ámen mondom nektek, aki (netán) nem az ajtón megy be a juhok aklába (karámjába), hanem másunnét lép be, az tolvaj és rabló.

János10.2. Aki pedig az ajtón át megy be, az a pásztora a juhoknak.

János10.3. Ennek az ajtónálló (az) ajtót (fel)nyit(ja) és a juhok az ő HANGjára hallgatnak és a saját juhait nevükön szólítja és kivezeti őket.

János10.4. Amikor a sajátját mind kivezette, előttük megy és a juhok követik őt, mivelhogy ismerik az ő HANGját,

János10.5. idegent (más embert) pedig nem követnek, hanem elfutnak (elmenekülnek) tőle, mivelhogy nem ismerik annak a hangját.

János10.6. Ezt a példabeszédet mondta nekik Jézus: de ők nem értették, mi volt az, amit szólt nekik.

János10.7. Mondta tehát ismét nékik Jézus: Ámen, Ámen mondom nektek, hogy én vagyok a juhok ajtaja.

János10.8. Mindazok, akik előttem jöttek, tolvajok és rablók voltak, de nem hallgattak rájuk a juhok.

2018. dec. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!