Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A hívők elítélik a melegeket,...

A hívők elítélik a melegeket, de ha jól tudom (mivel nem vagyok hívő) ez van a bibliában „Ne ítélkezzetek, és titeket sem fognak elítélni! Ne ítéljetek el senkit, és benneteket sem fognak elmarasztalni. " Ez a kettő hogyan függ össze?

Figyelt kérdés

Persze kivétel mindig van, akinek nem inge...

Értem én, hogy férfi-nő kapcsolatból lehet utódot nemzeni, de ez nem ok az ítélkezésre. Ha rohamosan fogyna a népesség, a kihalás veszélye állna fent, akkor érteném, de ennek az ellenkezője van épp. Túlnépesedtünk.

Ez sosem fért a fejembe, mert én azt vettem észre, hogy a hívők túlnyomó része elítéli a melegeket.


2018. dec. 27. 23:47
1 2
 1/14 anonim válasza:
97%
Szerintem csak a saját véleményüket próbálják a vallásba becsomagolni, sok olyat is ismerünk, aki nem hívő létére elítéli, sőt undorodik tőlük. Az ítélkezés valóban ellentétes a Bibliával, még a pápa sincs ellenük, szóval ez ugyanolyan embergyűlölő dolog, mint a többi. :(
2018. dec. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%

Na és ha rohamosan fogyna a népesség, akkor jogában állna valakinek a meleget nőre kényszeríteni? Vagy mi? Fel se tudná állítani. Az egyén nem azért van, hogy valami bebeszélt társadalmi összérdeknek, pontosabban valami ócska diktátor magánálmainak, meg a beitalozott házmester jövőről alkotott elképzeléseinek megfeleljen. Akkor kihal az emberiség, azt jónapot. Az is egy megoldás.


A heteróknak amúgy is rendre máson se jár az eszük, minthogy a melegséget és a melegeket hogy lehetne valahogy megsemmisíteni, de legalábbis jól eltűntetni valahová, hogy addig se látszódjanak. Na akkor majd pont a melegeknek fog azon járni az esze, hogy jaj, nehogy eltűnjön ez a kedves, jóravaló embernépség a Földről...

2018. dec. 28. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
#2 Kezeltesd a paranoiádat
2018. dec. 28. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ezt tőlük kell megkèrdezni, mert tudomànyosan meg tudják magyarázni. A templomban mèg èrvènyes a dolog, onnan kilèpve minden törlődik.

Tisztelet a kivètelnek!

2018. dec. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
76%
A vallásban alapból semmi logika nincs...
2018. dec. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%

A nem hívők túl tágan értelmezik a Ne ítélkezz parancsot.

Másrészt nem a bűnöst kell elítélni, hanem a bűnt.

2018. dec. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Jól tudod, az van a Bibliában amit írtál, de rosszul tudod, a hívők nem ítélik el a melegeket. Sőt nagyon sok meleg Istenben hívő ember is van.
2018. dec. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Első két válaszban minden benne van.


Ezt írod kedves kérdező:

"Értem én, hogy férfi-nő kapcsolatból lehet utódot nemzeni, de ez nem ok az ítélkezésre. Ha rohamosan fogyna a népesség, a kihalás veszélye állna fent, akkor érteném, de ennek az ellenkezője van épp. Túlnépesedtünk"


Szerintem a szexuális orientációnak és a szaporodási ösztönnek az emberek számához semmi köze nincs. Aki mást tanít, az hazudik. Pontosabban, ha az egyik nem hiányában azonos nemű emberek egymásra gerjednek, az a szexuális túltengés miatt van és nem a népesség száma miatt.


Egyébként többen azért ítélik el a melegeket:

- mert nem ismerik őket és a társadalomtól megszokták

- mert nem akarják, hogy őket melegként azonosítsák

- mert valamilyen meleg áldozatai lettek

- mert bűnnek tartják nem kedvelni a másik nemet

- mert illető megsérti a másik egyén nőről és férfiről alkotott képét

- vallási fanatizmusból, vagy más faj elméletszerű nézetből fakadó elvakultságból. (ahol azt keresed folyton, hogy te miben vagy jobb vagy rosszabb, mint a gonosz).

2018. dec. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
34%

Azzal, hogy Isten véleményét mondja el valaki egy adott dologban, az még nem ítélkezés.

Isten ítélete az, hogy az általa felállított erkölcsi elvek ellen vétők, bűntetést kapnak, és nem embereké.

Hogy valaki ezt elmondja, és Isten szavával igazolja, attól nem az ember ítélete, hanem azé aki felállította ezt a törvényt.


Azzal, hogy a kérdésedben leírod, hogy ne ítélkezzen senki az tény. Ezzel azonban nem változik Isten szava, hogy büntetés várható azoknak, akik nem hajlandóak változtatni, vagy erőfeszítést tenni, hogy a helyes útra lépjenek.

azonkívül, az ilyen nézette vallók, magukat csapják be, eleltatják a lelkiismeretüket, és úgy vélik, Istent arra köteleznék, hogy csukja be a szemét az ilyesmi felett. De akkor mindenben becsukhatná a szemét, azonban Isten nem fog csúfot űzni saját magából.

amit megmondott, az úgy lesz.

2018. dec. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azért lássuk be, páran félre értelmezték azt, amit írtam/kérdeztem.

Nem szeretnék reagálni senkiére, mert csak vitát szülne, de nagyon nem értek egyet bizonyos hozzászólókkal, de köszönöm a fáradtságot a válaszra! Sokkal okosabb nem lettem. :)

2018. dec. 28. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!