Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kell a vallásos ön...

Miért kell a vallásos ön promotálás?

Figyelt kérdés

Mivel érdekelnek a vallások úgy általánosságban, szoktam olvasni könyveket, megvizsgálni csoportokat, hitrendszereket, vallások szokásait, stb....


Jó pár videót is láttam, amely olyan videókat készít, amelyben hangoztatják, hogy a saját gyülekezetük, vallásuk megismerése előtt, sosem találkoztam olyan kedves emberekkel, sosem érezték annyira jó magukat,stb....


Számomra, nem, hogy ezek a videók, ön promotáló beszédek nem inspirálnak, hogy érdeklődjek felőlük, de még ellenszenv, és egy kis undor is kialakul bennem, visszataszítónak érzem őket.


Tudván, hogy minden magamutogató vallás, önmagának igazát hangoztatja, önigazolásokat tesznek, nem érzik, hogy ez nem a hitelességet erősíti, hanem annak az ellenkezőjét?


Ti mit gondoltok?


2019. jan. 2. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én tudom, hogy találkoztam nagyon kedves vallás nélküli emberekkel és nagyon rossz vallásos emberekkel is. Templomunkba járnak gyilkosok is és olyanok is, akik saját pénzből fogorvosi rendelőt nyitottak kis településen, mert ennyire jótékonyak. Most melyik kedves? Elárulom, hogy a gyilkos ismerősünk a legjobb magán matektanár, akit valaha láttam, és nagyon megváltozott és nagyon sokat vezekel a bűnéért és nagyon kedves. De továbbra is egy gyilkos. Erről filozofálni offolná a topikot, de ez is mutatja, hogy az egyéni élmények mennyire mást jelentenek.


Azt gondolom, hogy nem jelent számomra semmilyen kötelezettséget az, hogy ha valaki bevallja, hogy egy közösségben találkozott a legkedvesebb emberekkel. Főleg, ha nem ismeri azokat, akiket én tartok szuper kedvesnek. De ettől még neki nagy élményt jelent és jól esik, hogy megosztja velem az örömét.


Továbbá azt gondolom, hogy ha van egy új társaság, ott mindig új emberekkel lehet ismerkedni. Ez növeli az esélyét annak, hogy kedvesebb emberekkel is találkozzak.


Ettől nem jelenti, hogy minden vallásos kedves. Ettől nem jelenti, hogy akik vele kedvesek, velem is kedvesek lesznek.


Ennél sokkal keményebb propagandája van a vallásnak: "aki nem tartozik közénk, az kárhozatra jut" - ez szimplán kimeríti a rasszizmus jelentését. És ez nagyon sok vallásban megtalálható. Ez sokkal keményebb, mint az, hogy "egy közösségben találkoztam kedves emberekkel".

2019. jan. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Túl értelmes vagy, kérdező. Nem téged keresnek.
2019. jan. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
35%
A promotálás szót vajon összekeverted a román promoválással ? A magyar nyelvben ugyanis ilyen szó nincs. Jobb lenne magyar szavakat használni, jobban megértenénk...
2019. jan. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pont azért kell,mert nem érzik magukat elég hitelesnek,és minden bizonnyal megvan az alapja is.Ami tényleg jó,azt nem kell túlfényezni,mert automatikusan tetszeni fog sok embernek.
2019. jan. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!