Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A környező népekhez viszonyitv...

A környező népekhez viszonyitva népünk vallástalanabb, jobban hisz önmagában, mégis szegényebb minden tekintetben, betegebb fizikailag, mentálisan, és önzöbb, miért?

Figyelt kérdés
2019. jan. 11. 17:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

"környező népekhez viszonyitva népünk vallástalanabb, jobban hisz önmagában, mégis szegényebb minden tekintetben, betegebb fizikailag, mentálisan, és önzöbb"


Forrásmegjelölés?

2019. jan. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Ezt honnét vetted? Ekkora ökörséget is ritkán látni neten.... Nézd, nem rózsás a helyzet, de azért ne csináljunk már úgy mintha egy afrikai ország lennénk.
2019. jan. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
Utálom ezt a magyarországmekkoraszarbezzegakülföld rinyát. Nah ha valami tipikusan magyar akkor akkor az nem az irigység és a rosszakarás, hanem az az önostorozás és saját magunk fikázása. Más néptől nem látok soha ilyeneket, csak itt. Pont a "nagy megmondóemberek a rossz magyarságról" a tipikusan szar magyar jelenségek, és azt hiszik, hogy ők mondják meg a frankót, pedig ők maguk a Szar.
2019. jan. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellene azért egyből elvetni ezt a kérdést , mert lehetne rajta gondolkodni .

Valóban egyes természeti népek lelkileg sokkal gazdagabbak mint mi vagyunk , valóban nincsen nekik sok használati cikkuk, de eletmodjukbol adódóan nincs is szükségük rajuk.

Természeti népek alatt csak olyan törzseket lehetne érteni akik szinte semmilyen kapcsolatban sincsenek a civilizaltnak nevezett társadalommal. Valóban ők nagyobb összhangban élnek a természettel , hiszen abból élnek , tudatosabbak, nagyobb az egység érzetuk, család , a törzs mindennél fontosabb .

Ezekből tanulhatnank mi is , gondolva itt az egyéni onzosegre , karrierista felfogasunkra és profitorientált , foldrombolo társadalmi berendezkedésunkre.

Az viszont tény hogy egeszsegileg közel sincsenek olyan szinten mint mi , oke hogy nincs náluk rák meg ilyenek , de viszont olyan elemi betegségekben halnak bele amit mi meg se érzünk szinte.

Valahol a két világ között lenne az ideális lét.

2019. jan. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Egyes vagyok


Kaptam egy privátot valakitől:

"Tele az internetb hasonló statisztikákal:

[link] "

Ez a Chicagó Egyetem kutatása, az origo.hu kb. hét évvel ezelőtti tálalásában. Ez csupán egy állítás forrásának megjelölése a hatból. És a többi állítás forrása?


Ezekre célzok:

"jobban hisz önmagában, mégis szegényebb minden tekintetben, betegebb fizikailag, mentálisan, és önzöbb,?

Várom a kutatásokat. Belinkelné valaki?

2019. jan. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2012-es origós cikk, gratulálok, biztos nagyon valós így 2019-ben
2019. jan. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%

Egyes és ötös vagyok


Megint kaptam egy privit. Sajnos érdemi tartalma (hogyan mérhető az önzőség, mi a mértékegysége a hitnek önmagunkban stb) nincs. Illetve nem világít rá a fontos kérdésre, honnan veszi az adatait a kérdező? Vagy nem is adatokra támaszkodik a privi írója, csak benyomásaira, és a sztereotípiái foglya valamint alultájékozott? Kár lenne érte, a szíve nagynak tűnik az írása alapján.


Mindazonáltal ilyen súlyos állításokat, mint a kérdésben megfogalmazottak, illik alátámasztani adatokkal.

2019. jan. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 hollófernyiges ***** válasza:
100%
A románok vallásosabbak és rosszabbul élnek (egyelőre, de a helyzet változóban van), a csehek meg ateistábbak és jobb nekik. Szóval az állítás nem állja meg a helyét.
2019. jan. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"jobban hisz önmagában"


Még ha így lenne!

Akkor nem egymást marnák az emberek.Nem a szomszéd tehén halálát kívánnák,hanem abba vetnék hitüket,hogy "Én,hogyan tudom elérni,hogy nekem is mind megmaradjon"

De én is kételkedem,hogy ezeket a dolgokat ennyire a magyarságra lehetne vonatkoztatni,mint ahogy azt kérdésed állítja.

2019. jan. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Alex Fly ***** válasza:
Mert leírtál két dolgot, amelyek nincsenek egymással összefüggésben.
2019. jan. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!