Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Kultúra és közösség » Valláskritika

A kérdés

A környező népekhez viszonyitva népünk vallástalanabb, jobban hisz önmagában, mégis szegényebb minden tekintetben, betegebb fizikailag, mentálisan, és önzöbb, miért?

jan. 11. 17:36  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

"környező népekhez viszonyitva népünk vallástalanabb, jobban hisz önmagában, mégis szegényebb minden tekintetben, betegebb fizikailag, mentálisan, és önzöbb"

Forrásmegjelölés?

A válasz 77%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/13Időpont jan. 11. 17:50 Privát üzenet
Ezt honnét vetted? Ekkora ökörséget is ritkán látni neten.... Nézd, nem rózsás a helyzet, de azért ne csináljunk már úgy mintha egy afrikai ország lennénk.

A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/13Időpont jan. 11. 17:52 Privát üzenet
Utálom ezt a magyarországmekkoraszarbezzegakülföld rinyát. Nah ha valami tipikusan magyar akkor akkor az nem az irigység és a rosszakarás, hanem az az önostorozás és saját magunk fikázása. Más néptől nem látok soha ilyeneket, csak itt. Pont a "nagy megmondóemberek a rossz magyarságról" a tipikusan szar magyar jelenségek, és azt hiszik, hogy ők mondják meg a frankót, pedig ők maguk a Szar.

A válasz 53%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/13Időpont jan. 11. 18:54 Privát üzenet

Nem kellene azért egyből elvetni ezt a kérdést , mert lehetne rajta gondolkodni .

Valóban egyes természeti népek lelkileg sokkal gazdagabbak mint mi vagyunk , valóban nincsen nekik sok használati cikkuk, de eletmodjukbol adódóan nincs is szükségük rajuk.

Természeti népek alatt csak olyan törzseket lehetne érteni akik szinte semmilyen kapcsolatban sincsenek a civilizaltnak nevezett társadalommal. Valóban ők nagyobb összhangban élnek a természettel , hiszen abból élnek , tudatosabbak, nagyobb az egység érzetuk, család , a törzs mindennél fontosabb .

Ezekből tanulhatnank mi is , gondolva itt az egyéni onzosegre , karrierista felfogasunkra és profitorientált , foldrombolo társadalmi berendezkedésunkre.

Az viszont tény hogy egeszsegileg közel sincsenek olyan szinten mint mi , oke hogy nincs náluk rák meg ilyenek , de viszont olyan elemi betegségekben halnak bele amit mi meg se érzünk szinte.

Valahol a két világ között lenne az ideális lét.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/13Időpont jan. 11. 19:17 Privát üzenet

Egyes vagyok

Kaptam egy privátot valakitől:

"Tele az internetb hasonló statisztikákal:

[link] "

Ez a Chicagó Egyetem kutatása, az origo.hu kb. hét évvel ezelőtti tálalásában. Ez csupán egy állítás forrásának megjelölése a hatból. És a többi állítás forrása?

Ezekre célzok:

"jobban hisz önmagában, mégis szegényebb minden tekintetben, betegebb fizikailag, mentálisan, és önzöbb,?

Várom a kutatásokat. Belinkelné valaki?

A válasz 46%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/13Időpont jan. 11. 19:24 Privát üzenet
2012-es origós cikk, gratulálok, biztos nagyon valós így 2019-ben

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/13Időpont jan. 11. 20:01 Privát üzenet

Egyes és ötös vagyok

Megint kaptam egy privit. Sajnos érdemi tartalma (hogyan mérhető az önzőség, mi a mértékegysége a hitnek önmagunkban stb) nincs. Illetve nem világít rá a fontos kérdésre, honnan veszi az adatait a kérdező? Vagy nem is adatokra támaszkodik a privi írója, csak benyomásaira, és a sztereotípiái foglya valamint alultájékozott? Kár lenne érte, a szíve nagynak tűnik az írása alapján.

Mindazonáltal ilyen súlyos állításokat, mint a kérdésben megfogalmazottak, illik alátámasztani adatokkal.

A válasz 88%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/13Időpont jan. 11. 20:23 Privát üzenet
hollófernyiges nevű felhasználó válasza:

A románok vallásosabbak és rosszabbul élnek (egyelőre, de a helyzet változóban van), a csehek meg ateistábbak és jobb nekik. Szóval az állítás nem állja meg a helyét.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/13Időpont jan. 11. 20:59 Privát üzenet
Kakasmanó nevű felhasználó válasza:

"jobban hisz önmagában"

Még ha így lenne!

Akkor nem egymást marnák az emberek.Nem a szomszéd tehén halálát kívánnák,hanem abba vetnék hitüket,hogy "Én,hogyan tudom elérni,hogy nekem is mind megmaradjon"

De én is kételkedem,hogy ezeket a dolgokat ennyire a magyarságra lehetne vonatkoztatni,mint ahogy azt kérdésed állítja.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/13Időpont jan. 11. 21:06 Privát üzenet
Alex Fly nevű felhasználó válasza:

Mert leírtál két dolgot, amelyek nincsenek egymással összefüggésben.

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/13Időpont jan. 12. 00:50 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha a környező országokban is volna CSOK, akkor az itthonit hogyan különböztetnétek meg?
Van mindenféle valláson kívűl olyan hit ami egy felsőbbrendű dologban “anyagban” hisz az univerzumban ami fizikailag lehetséges?! Nem az ateistákra gondolok!
Fizikailag vagy fizikálisan?
Egy démon mekkora erővel képes fizikailag bántalmazni egy földi halandót?
Kritikailag összehozható Isten és a biológia ebben az értelemben?
Isten a világ teremtésénél/előtt fizikailag jelen volt, vagyis fizikai vagy szellemi lény volt?

Kérdések a Kultúra és közösség rovatbólKérdések a Valláskritika rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!