Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az egyház szerint miért bűn a...

Az egyház szerint miért bűn a maszturbáció és az óvszer fogamzásgátlás miatti igénybevétele, ha a spermiumok ezek nélkül is "meghalnak" és cserélődnek?

Figyelt kérdés

2019. jan. 15. 08:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%

Azért, mert ezzel remekül sakkban lehet tartani az embereket.

Ugyanezért bűn a nem misszionárius szexpóz is.

2019. jan. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
25%

Nem igazán értem a kérdést... Az egész szervezeted sejtjei kb. 7 év után meghalnak és "kicserélődnek". Miért aggódj a spermiumokért? :D

A fogamzásgátlás és a 6. parancsot érintő kérdéseknek semmi közük a spermiumok állapotához, de még a női petesejthez sem.. :D

2019. jan. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

#2. Az egyház kb. 10 éve fogadja el az óvszer használatát, még az elöző pápa jelentette ezt ki, de hozzátette, hogy kizárólag a betegségek elkérülése végett erkölcsös használatba venni, fogamzásgátlás céljából nem...

Illetve a maszturbációval kapcsolatban is az az álláspontjuk, hogy nem helyes mert olyankor meghalnak a "gyerekek".

És ez főleg az 5. parancsolatot feszegetí, esetleg a 9-est...

De nem kell feltétlenül ellentmondásba keverednie valaminek a 10 parancsolattal, hogy a keresztény, katolikus egyház és a pápa elítélje, ne támogassa.

2019. jan. 15. 13:27
 4/17 anonim ***** válasza:
30%

"Illetve a maszturbációval kapcsolatban is az az álláspontjuk, hogy nem helyes mert olyankor meghalnak a "gyerekek"

???

1. Nem azért nem helyes...

2. Az Egyház nem hülye. Az ejakuláció során hímivarsejtek távoznak, a gyerek, az emberi élet kezdete meg a megtermékenyítéssel kezdődik. Kell hozzá egy petesejt is, nem csak hímvivarsejt. Az önkielégítésnek semmi köze a Ne ölj! parancshoz. Ehhez nem kell kereszténynek lenni, egyszerű biológia.

2019. jan. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

"Illetve a maszturbációval kapcsolatban is az az álláspontjuk, hogy nem helyes mert olyankor meghalnak a "gyerekek"."

Akkor ennyi erővel a menstruálás is bűn, a női maszturbáció meg nem :D

2019. jan. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Én tudom ezeket, nem vagyok hülye, de az egyház álláspontja mégis ez... Vagy mi más okból ítélné el?


(Most tekintsünk el attól, hogy hallottam ezen okokat a pápa szájából)

2019. jan. 15. 18:22
 7/17 A kérdező kommentje:
Pont az általatok írt okok miatt is tettem fel a kérdést, mert nonszensz, hogy elítélik a kondomot és az önkielégítést.
2019. jan. 15. 18:23
 8/17 anonim ***** válasza:
39%

" kizárólag a betegségek elkérülése végett erkölcsös használatba "


Milyen betegségek?

2019. jan. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nemi?
2019. jan. 15. 18:37
 10/17 anonim ***** válasza:
21%
És miért lenne valaki nemi beteg?
2019. jan. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!