Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Létezik-e egy olyan érvényes...

Létezik-e egy olyan érvényes kijelentés, magyarázat, amely azt mondja ki, hogy minden vallás istenképe/hitvilága egyetlen istenre utal vissza, és ez nem okoz ellentmondást, az összes vallás követője üdvözülni/reinkarnálódni/stb. fog?

Figyelt kérdés

Ki lehet ezt jelenteni úgy, hogy nem lesz belőle SEMMILYEN ellentmondás a különböző vallások között?

(Az nem ér, hogy: Isten különböző embereknek mást mondott és másképpen mutatkozott be, de a te emberi elméd ennek az okát és célját nem bírja felfogni, Isten IQ-ja végtelen. Ebből a kijelentésből bármi következik.)


2019. jan. 20. 09:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Az iszlám és a keresztény vallás Istene egy és ugyanaz.

Azt viszont nem lehet kijelenteni (szerintem), hogy minden istenkép egy istenre vezethető vissza.

De nem is ilyen egyszerű a történet.

2019. jan. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%

Nézd, kérdező...

10000 éve a monoteista istenek még sehol se voltak.

Nem csak a mostaniak nem léteztek, hanem EGYÁLTALÁN nem volt semmiféle univerzális isten.

Akkor még gyakorlatilag mindennek külön istene volt - aki máshoz NEM ÉRTETT, és normális esetben NEM avatkozott be semelyik másik isten dolgába. Az életébe igen, de a feladataiba nem.

És megmaradt a maga helyén: 100 km-rel odébb már nem is hallottak róla.


Így képzeld el a helyzetet, és természetesen megtoldva azzal, hogy amikor az emberiség létszáma lement 2000 főre, akkor az isteneik többsége is eltűnt.

Azok az istenek soha többé nem kerültek elő.


Az egyistenhitet csak pár ezer éve találták ki.

2019. jan. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Már hogy létezhetne ilyen? Elég megnézni az 5 nagy világvallást. Sőt már csak a kérdésed alapján se lehet, mert például az üdvösség kizárja a reinkarnációt.
2019. jan. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
24%

#1

...és mindkettőé azonos a zsidók Istenével!

2019. jan. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%

Az itteni keresztények többnyire támadásnak veszik,ha az ő vallásukat más vallásokhoz hasonlítják.Az 1. válaszoló azt írta, hogy az iszlám és a keresztény vallás istene egy.Én ehhez hozzátenném hogy szerintem a kereszténységnek a buddhizmussal is vannak közös pontjai, csak a kultúra más.

Én úgy gondolom, minden vallásban vannak igaz elemek és hamisak.A reinkarnáció mindenkire érvényes.Jézusnak is rengeteg reinkarnációja volt amíg eljutott a megvilágosodásig.Ez nem fér el a keresztény tudatban, tudom, de ez az igazság.

Ettől ő nem kisebb személy.Viszont vallásos szemlélettel ezt felfogni nem lehet, mert már kialakult egyfajta kép róla és ezt nehéz elereszteni.

Mindegyik vallást egy megvilágosodott személy követői indítottak el.A probléma az hogy idővel minden tanítás torzulást szenvedett kisebb-nagyobb mértékben téves értelmezéseknek vagy hozzáköltésenek köszönhetően.

2019. jan. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
40%

"Ez nem fér el a keresztény tudatban, tudom, de ez az igazság."

Valami forrás esetleg? Mert az egy dolog, hogy te állítod "ez az igazság", de ez elég kevés. Szerintem az az igazság, hogy a rózsaszín unikornisokat az amazonok nyírták ki. Tudom, hogy te ezt első hallásra nem hiszed el, de ez az igazság, a rózsaszín unikornisokkal azok a megátalkodott amazon harcosok végeztek.

2019. jan. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Második, rendben, semmi probléma, olyan magyarázat kell, amely ezekre is érvényes lesz, ezek a vallások is igazak lesznek tőle. Sőt, akármennyi vallást is veszünk alá, mindig érvényes marad a magyarázat.

Harmadik, épp ezért keresünk egy olyan magyarázatot, amelyben az üdvösség eléri azokat, akik olyan vallást követnek, és reinkarnálódnak azok, akik olyan vallást követnek, mivel az isten/istenek így tervezték teremtették meg a világunkat valamiért.

Egy olyan magyarázat kell, amelyben ha van X vallás, mely azt mondja, ölj meg 5 kecskét, akkor a mennybe jutsz és van Y vallás, amely például azt mondja, hogy csak ha soha nem ölsz kecskét, a mennybe jutsz, akkor mindkét vallással a mennybe lehet jutni, és a két vallás összeférhetetlensége nem számít, amíg a két ember hisz a számára kiosztott vallásban.

Ötös, a probléma egy torzult vallás követésével az, hogy az emberek nem azt követik, amit az isten/eik eredetileg mondtak. Ha a torzult vallás követői elvárják, hogy így is jó dolog érje majd őket a haláluk után, akkor szerintük az isten/eik fejében ez zajlik: Háát nem igazán csinálják azt, amit mondtam nekik. Azt csinálják, amit ők kitaláltak és leírtak... de nem baj, engem imádnak, kit érdekel, mit mondjam, elvégre csak mindenható és mindentudó vagyok, mit számít az, jöjjenek a mennyekbe. Elég nagy emberi arrogancia kell, hogy a saját mondanivalónkat isteni mondanivalónak könyveljük el, hogy azt mondjuk, ez egy istentől származik és a mennyekbe lehet vele jutni. És az is egy érdekes isten, amelyik ezt nem bánja és nem igazítja ki.

Ha pedig a mindenható entitás/ok nem így gondolkodnak, és a torzult vallások követőit nem fogadják be, akkor lehet, hogy már pár évszázada nem fogadtak be új embert a mennyekbe. Lehet az igaz vallás utolsó követőjét 1770. február negyedikén fogadták be és azóta mindenki csak a pokolba megy.

Viszont ezt nem egy kellemes dolog hallani, ezért keresünk egy olyan magyarázatot, hogy mindenki követhesse a vallását és a mennyekbe is juthasson vagy reinkarnálódhasson vagy akármit is mond a vallása. Elég fontos lenne ezt tudni, mivel technikailag minden egyes embert érint a kérdés a Földön, az ateistától kezdve a szcientológusig lehet, hogy mindenkit örökké kínozni fognak aki valaha élt ezen a bolygón. Vagy lehet, hogy senkit nem fognak kínozni.

2019. jan. 20. 13:54
 8/12 anonim ***** válasza:

Erre azt lehet mondani, kérdező, hogy sokféle dolog van.

Bizonyos vallások nem zavarják egymást -

vagy azért, mert tényleg nem zavarják, vagy pedig azért, mert mindegyiknek külön fennhatósága van: térben, vagy más módon elkülönülnek. Tehát van olyan, hogy ha idejössz, akkor tisztelned kell az én isteneimet is, ha pedig otthon maradsz, akkor elég a sajátodat.


Inkább az egyistenhitek kizárólagosak, de még azok se mindig.

Pl. a törökök elfogadják a keresztény hit létjogosultságát is.


A valóságban pedig... na, ez az, amit itt a Földön SOHA nem tudunk meg.

Lehet, hogy csak az ateisták jutnak majd a mennyekbe.

Vagy te olyan gőgös vagy, hogy azt hiszed, ez lehetetlen?

2019. jan. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
22%

"Az iszlám és a keresztény vallás Istene egy és ugyanaz."

"...és mindkettőé azonos a zsidók Istenével!"

Ami persze nem teljesen igaz, hisz a keresztények Istene testben megjelent: az Úr Jézus. Ezt pedig keményen tagadja a másik kettő ...

2019. jan. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A teremtésben minden egy a teremtés forrásában, és minden pontosan ide is fog visszakerülni, ha eljön az ideje. Hihet az illető akármiben, lehet akár egy bolha a kutyádon, vagy egy sarki kutyakaki.
2019. jan. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!