Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Örülnétek, ha bebizonyosodna...

Örülnétek, ha bebizonyosodna számotokra, hogy létezik a keresztény Isten?

Figyelt kérdés
Természetesen elsősorban a nem hívőkhöz szól a kérdés, de a hívők is nyugodtan szóljanak hozzá.

2019. jan. 30. 03:52
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
36%

Engem nem kifejezetten zavarna, csak a nagy keresztények reakciója, mindegyik verné a mellét, hogy ő bizony mindig is tudta, hogy ő bizony mindig is mondta. Más kérdés, hogy mondjuk az arabok hogyan reagálnának erre.


Persze ilyen veszély nem fenyeget, mert mindketten tévednek.

2019. jan. 30. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
28%
En hivokent szolok hozza: en hiszem, hogy van Isten, bar nem llyannak kepzelem, mint amilyennek beallitjak ( bar most nem ez a kerdes, ill ki tudja, nem e tevedek abban, hogy milyen). Ha bizonyossagot nyerne hogy letezik, ( mmint mindenki elott bizonyossa valna), az szerintem elvenne a hit misztikumat. A misztikum pedig elosegiti a vallast. Ha vmi teny, abban nem lehet hinni vagy nem hinni, mert az biztos. Ha pedig ez megszunne a vallassal kapcsolatban, az degradalna az egeszet.
2019. jan. 30. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
67%

Elárulnád, ki/mi az a "keresztény Isten"?

A zsidók, a keresztények, a muszlimok Istene is egy és ugyanaz: Ábrahám Istene, az Ószövetség, az Újszövetség és a Korán Istene.

.

A "bebizonyosodna" alatt a tudományos, matematikai egyenletekkel leírható bizonyítást kell érteni?

Ha igen, azzal megszünne Isten magasabbrendűsége, ha nem akkor nem lenne a bizonyítás igaz.

2019. jan. 30. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim válasza:
43%

Minket nem hívőket szerintem nem érdekelne különösebben. Elvégre eddíg nem hittem benne, de mégis van, oké.

Ellenben, ha a hívőknek bizonyosodna be, hogy nem létezik, szerintem 90%-uk öngyilkos lenne.

2019. jan. 30. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
25%
nem hiszek benne és nincs is szükségem semmilyen agymosó szektára köszönöm
2019. jan. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
41%
Nem hinném hogy túl jó vége lenne, szerintem kb visszazuhannánk a sötét középkor szintjére, ha technológiailag nem is de mentalitást tekintve esélyes. Visszajutnánk oda hogy a szadista elmebeteg állatok (inkvizítorok) kedvükre kínozhatnak ártatlan embereket istenre hivatkozva és egyéb "jókeresztény" fa$zságok.
2019. jan. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim válasza:
62%
Nem változtatna semmit az életemen. Akkor is erre az életre komcentrálnék, nem pedig a következőre. Attól, hogy Isten bizonyos, a túlvilág még nem az.
2019. jan. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
0%

Ha van Isten, van túlvilági lét is.

Ha van túlvilági lét, azt meg fogom tudni halálom után.

Ha nincs túlvilági lét, azt a sok benne hívő soha nem fogja megtudni.

2019. jan. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim válasza:
45%
Hát nem örülnék, ha kiderülne, hogy egy tömeggyilkos diktátor irányítja az egész univerzumot.
2019. jan. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
23%

A hit elővételezett bizonyosság, per definitionem." (nincs külön ilyen-olyan isten- mert nem aggatható egy korlátozó jelző, tulajdonság az Abszolútumra)

Ha most egy csoda folytán megjelenne az égen: "van isten" - az semmit nem változtatna az életemen, mert tudom, hiszem, átélem, megélem ezt. A csodák folyamatosan jelen vannak, csak mi nem vagyunk jelen, és ezért nem vesszük észre. Plótinosz egy helyen egyszerűen : Jelenlétnek nevezi Istent. Térjetek a JELEN-be - és részesültök a misztériumban.

2019. jan. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!